VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo

Německá dodávka může mít výkon až 177 koní. K dispozici bude v nepřeberném množství variant a s rozsáhlou bezpečnostní výbavou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo

28.7.2016 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Německá dodávka může mít výkon až 177 koní. K dispozici bude v nepřeberném množství variant a s rozsáhlou bezpečnostní výbavou.

Při publikování prvních oficiálních ilustrací chystaného Volkswagenu Crafter jsme zmínili, že užitkovým vozům se nevěnujeme tak často. V případě nové generace je ale třeba skutečně učiniti výjimku, neboť ta předchozí byla vyvinuta ve spolupráci s konkurenčním koncernem Daimler. Ten pak dokonce měl na starosti i výrobu. Nyní „lidový vůz“ zvládl vše ve vlastní režii a bude se to týkat i výroby. Ta bude nově probíhat v polské Wrzešně.

Naše představení začneme v motorovém prostoru, kde trůní speciálně pro tuto dodávku vyvinutý dvoulitrový turbodiesel EA 288Nutz. Ten je naladěn na 102, 122, 140 nebo 177 koní, přičemž v posledním případě přichází ke slovu dvojité přeplňování. Jednotlivé výkonnové verze bude možno kombinovat s pohonem předních, zadních i všech čtyř kol, dále pak budou moci zákazníci volit mezi manuální či automatickou převodovkou.

K dispozici budou také tři různé délky i tři různé výšky. Nový Crafter by tedy měl patřičně rozšířit své pokrytí trhu, přičemž ceny mají v sousedním Německu startovat na sumě 36 500 EUR (cca 986 500 Kč). Za to bude k mání varianta s nejkratším rozvorem a nejnižší střechou, jež se vyznačuje koeficientem odporu vzduchu Cd 0,33. Ten má patřit mezi nejlepší v daném segmentu.

O jízdní dynamice či spotřebě se značka nezmiňuje, zamířit tedy můžeme k designu. Ten vychází z aktuálního koncernového stylu, vidíme tak lamely čelní masky navazující na přední světlomety. Podobný motiv je zopakován na nárazníku, kapotu ozvláštňují dvojité postranní linky. Vzadu je stejně jako dříve logo značky uprostřed dvojitých dveří.

Do výbavy je zahrnut elektromechanický posilovače řízení, stabilizační systém vozu i přívěsu, tempomat a multikolizní brzdy. Za příplatek pak bude k mání rovněž asistent napomáhající stabilitě vozu při bočním větru. Do kabiny bude možno zakoupit čelní, boční a hlavové airbagy, couvací kameru či parkovací senzory.

Standardní výbavou jsou čelní LED světla pro denní svícení, jimž může dělat společnost automatické přepínání dálkových a potkávacích světel nebo adaptivní nasvěcování zatáček. Na další informace si budeme muset počkat až do podzimního zahájení prodeje, kdy se uvidí, jak moc Volkswagen poslouchal ty zákazníky, kteří se účastnili vývoje.


VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 1 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 01VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 2 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 02VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 3 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 03VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 4 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 04VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 5 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 05VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 6 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 06VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 7 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 07VW Crafter 2017: nová generace je venku, dostala i dieselové bi-turbo - 8 - VW Crafter 2017 prvni oficialni sada 08
Nový VW Crafter bude k mání s dvoulitrovým turbodieselem produkujícím až 177 koní. Dostal i rozsáhlou bezpečnostní výbavu.

Petr Prokopec

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama