Home > Rubriky a sekce > Tuning > Článek
Brabus GL 63 - 620 Widestar: i sedmimístný Mercedes GL může jezdit 280 km/h
4.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Také novátřída GL prošla tuningovou kúrou Brabusu. Nově nabízí výkon 620 koní, mohutný bodykit, snížený podvozek a na zakázku čalouněný interiér.
Německá tuningová firma Brabus je s třícípou hvězdou neodmyslitelně spjata. Není proto divu, že jen za letošní rok zanechala svůj otisk na třídě G, roadsteru SL nebo nejnovějším čtyřdveřovém kupé CLA. Nově si do tohoto seznamu můžeme připočíst také obří GL 63 AMG, které stejně jako předchozí Géčko dostalo více výkonu pro svůj 5,5litrový přeplňovaný osmiválcový motor. Nově tak můžete počítat s výkonem 620 koní a točivým momentem 820 Nm.
Nárůst síly (+ 63 koní a 60 Nm) se samozřejmě projevil také na jízdní dynamice, která je na dvouapůltunové sedmimístné SUV opravdu působivá. Z klidu na stovku totiž GL 63 zrychlí za pouhých 4,7 sekundy a jeho rozlet zastaví omezovač až v 280 km/h. Jedná se však pouze o bezpečnostní pojistku, alespoň tachometr dokáže mapovat vaši rychlost až do 320 km/h.
Mimo to dostal Mercedes-Benz rozšířený bodykit s padnoucím jménem Widestar, do nějž patří modifikované nárazníky, přifouknuté blatníky, střešní spoiler a zadní difuzor. Nechybí ani výrazná litá kola, která si můžete objednat v 21-, 22- nebo 23palcovém rozměru, přičemž volit můžete i mezi pneumatikami značek Yokohama nebo Pirelli.
Výčet modifikací pak uzavírá sportovní výfukový systém, výkonné brzdy a podvozek s elektronickým modulem, jež umožňuje snížení až o 30 mm. V případě interiéru vám pak Brabus dodá hliníkové pedály a pádla, podsvícené prahy nebo kompletně přečalouní palubku, výplně dveří i sedadla. Tím ale firma z Bottropu opravdu končí.

































Brabus upravil Mercedes-Benz třídy GL po všech směrech. Rozšířený bodykit a snížený podvozek tak doplňuje 620 koní a zakázkový interiér
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Měření „na brzdě” ukázalo, že Chevrolet neříká pravdu o výkonu motoru opěvované nové Corvette ZR1
včeraMercedes po sérii požárů svolává do servisů skoro všechny vyrobené silniční Formule 1, je to další obrovské fiasko
27.6.2025Nástupce po léta nejoblíbenějšího auta Jeremyho Clarksona byl načapán při testech v provozu, teď už jistě dorazí
26.6.2025
Nejnovější články
Mercedes je nepoučitelný. Takto jeho poslední novinka „falšuje osmiválec”. A „kůže” uvnitř má ke kůži ještě dál
před 3 hodinamiDěje se to. Číňané si připsali rekordně vysoký podíl na evropském trhu s auty. Už nejde o drobné, bez nich by prodeje šly dolů
před 5 hodinamiAmeričané s dvouletým zpožděním dodali prvnímu zákazníkovi svůj vlastní Rolls-Royce, jeho barva mluví za vše
včeraNová verze Lady Niva vypadá na první pohled jako veterán z roku 1977, je to ale úplně nové auto
včeraČíňané dál chtějí absolutní rekord „naší” Severní smyčky. Jsou na dostřel, jejich auto zvládá v Liščí noře 313 km/h
včera
Živá témata na fóru
- Cyklistické vlákno 06.28. 23:30 - denis
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.28. 20:39 - řidičBOB
- Cupra obecně 06.28. 15:49 - Carrert93
- BMW Divize 06.28. 14:14 - pavproch
- kola e89+Tiguan+Scout 06.28. 11:35 - pavproch
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 06.28. 11:04 - pavproch
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 06.27. 16:50 - Spectral
- Lampárna (stěžovatelna) 06.26. 16:17 - Kavis