Reklama

Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky

Pick-up působí jako velmi utilitární vůz, který vás za volantem rozesměje snad jen tehdy, když na jeho korbu umístíte něco zábavného. Ale nemusí to tak být.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky

21.5.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Pick-up působí jako velmi utilitární vůz, který vás za volantem rozesměje snad jen tehdy, když na jeho korbu umístíte něco zábavného. Ale nemusí to tak být.

Auta s korbou si tak nějak přirozeně nespojujeme s vysokou dynamikou, už nejednou jsme ale mohli vidět, že dokáží být pořádně rychlá. To třeba když na okruh vyrazil s jedním zvláštním pick-upem bývalý pilot F1. Jím použitý stroj ale byl australský Holden, u protinožců řazený mezi tzv. Ute, který by za pick-up pravověrní příznivci těchto strojů neoznačili - je to spíše kupé s ložním prostorem za předními sedadly. Vůz, který vám ukážeme dnes, ale pick-up je, dokonce ten nejprodávanější v USA i na světě. A rychlý umí být též.

Není to Ford F-150 Raptor, též velmi schopný vůz, ten ale míří se svými dynamickými schopnostmi spíše mimo silnice. Pokud vám v nabídce F-150 chybí něco silného hlavně silnice, pak tu máme dílo tunera Shelby, který, inspirován Mustangem Super Snake, postavil skoro to stejné, jen na chůdách a s korbou. Nazval to Shelby F-150 Super Snake a právě nyní se na to můžeme podívat.

Popisovat hliníkovou konstrukci Fordu F-150 nemá smysl, na té se nic nezměnilo, přejděme rovnou k tomu podstatnému. Pod kapotou je pětilitrová V8 s novým sáním, frézovanou škrticí klapkou a novými vstřikovači, ale hlavně s kompresorem. Výkon z nějakých 390 koní v sériové, atmosférické verze vzrostl téměř na dvojnásobek - na 760 koní.

Zrychlení na stovku úpravce nezveřejnil, soudě podle toho, jak rychlá byla jeho podobná předchozí kreace, která měla „jen” 700 koní a stála na základech citelně těžší F-150 starší generace (0-97 km/h za 4,5 sekundy) můžeme očekávat stovku v okolí 4 sekund, možná i pod ně. V nabídce je totiž také verze s pohonem 4x4, která by měla vozu zajistit na stovku raketové zrychlení, kterému se těžko vyrovná i lecjaký sportovní model.

Co také víme, je, že vůz bude stát nemalých 96 680 dolarů, tedy zhruba 2,3 milionu korun, a že má vzniknout jen 150 kusů. Pokud máte zájem, doporučujeme neotálet. Za své peníze dostanete kromě 760 koní také novou kapotu s nasávacími otvory, nové nárazníky a prahy, sportovní výfuk Borla a 22" chromovaná kola. A samozřejmě také povinná loga, plaketku s pořadovým číslem a rychlé pruhy.

V ceně je také praktický kryt korby pro lepší aerodynamiku a ochranu nákladu proti nenechavcům, ale pochopitelně, můžete jej sundat a vůz použít jako úplně normální pick-up. Vaše cesty na zahrádku dozajista změní k nepoznání...

Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 1 - ford shelby f150 super snake 2017 01Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 2 - ford shelby f150 super snake 2017 02Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 3 - ford shelby f150 super snake 2017 03Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 4 - ford shelby f150 super snake 2017 04Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 5 - ford shelby f150 super snake 2017 05Je libo něco svižnějšího na zahrádku? Tento pickup má 760 koní, pokoří sporťáky - 6 - Ford Shelby F-150 Super Snake 2017 dalsi 01
Shelby F-150 Super Snake má 760 koní a ani vedle srovnatelně upraveného Mustangu nevypadá úplně bezzubě...

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše