V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí

Když se řekne silnice, samozřejmě si k ní přiřadíte i auta. Na východě Číny ale postavili velkoryse dimenzovanou silnici i pro lidi, kteří nechají svá auta doma a místo toho sednou na kola.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí

23.4.2019 | Mirek Mazal

Když se řekne silnice, samozřejmě si k ní přiřadíte i auta. Na východě Číny ale postavili velkoryse dimenzovanou silnici i pro lidi, kteří nechají svá auta doma a místo toho sednou na kola.

Čínská vláda intenzivně buduje dopravní infrastrukturu pro 1,4 miliardy svých obyvatel. Nejlidnatější země světa sází kromě automobilové dopravy na zdravější pohyb na šlapacích kolech. Cyklisté jsou důležitou součástí silniční přepravy, proto se dočkali dopravní stavby nevídaných rozměrů.

Všichni příznivci lidského pohonu mají novou silnici rozdělenou do třech pruhů. Šest metrů široké tepny vedou mezi nejrušnějšími oblastmi Pekingu, výhradně cyklistická a pěší stezka měří na délku 6,5 kilometru. Mezi krajnicemi se mohou míjet tři proudy obyvatel, z toho jeden vede jedním směrem, druhý míří opačně a směr provozu v tom třetím se mění podle situace.

Místní agentury napočítaly každodenně příjezd přibližně 11 600 cyklistů, kteří míří do čínské metropole. Na území velkoměsta je k dispozici více než 1,9 milionu jízdních kol, které lze za poplatek využívat na více než 1 014 kilometrech vyhrazených pro cyklisty a chodce. Podle prognóz dosáhne jejich délka do roku 2020 celých 3 200 kilometrů, tříproudová dálnice zapovězená autům dává plánům pravdivý obraz. Slavnostní otevření by se mělo odehrát prvního května.

Nová cyklostezka ušetří zhruba čtvrt hodiny z čtyřicetiminutové cesty na kole. Součástí stavby jsou nadjezdy určené k napojení na přiléhající ulice, je to zkrátka dálnice pro kolo. Na dodržování zákazu vjezdu motorových vozidel se zaměří oblastní policie, zatím se existující volné pruhy používaly často jako odstavná parkoviště.


V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 1 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 01V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 2 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 02V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 3 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 03V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 4 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 04V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 5 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 05V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 6 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 06V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 7 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 07V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 8 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 08V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 9 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 09V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 10 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 10V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 11 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 11V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 12 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 12V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 13 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 13V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 14 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 14V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 15 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 15V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 16 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 16V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 17 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 17V Číně postavili novou tříproudovou silnici, auta po ní ale jezdit nesmí - 18 - Nova cinska cyklostezka ma tri pruhy 18
Číňané jsou obklopeni bicykly, proto jim vláda staví obří cyklostezky o třech pruzích

Zdroj: China Daily

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama