Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu

Historický přelom mezi čínskými ozbrojenými silami a armádou evropské velmoci není projevem agrese, dochází k němu z ryze preventivních důvodů. Do Německa se nastěhovala čínská technika i s obsluhou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu

12.7.2019 | Mirek Mazal

Historický přelom mezi čínskými ozbrojenými silami a armádou evropské velmoci není projevem agrese, dochází k němu z ryze preventivních důvodů. Do Německa se nastěhovala čínská technika i s obsluhou.

Čínská armáda ještě nikdy nevstoupila do Evropy, přítomnost vojsk nebyl zaznamenán ani v době největšího lidského konfliktu, tedy za II. světové války. Převratný historický okamžik nastal minulý týden, kdy se půdy starého kontinentu vůbec poprvé dotkla technika s vlajkou Čínské lidové osvobozenecké armády (ČLOA).

Číňané se v Evropě účastní cvičení nazvaného Kombinovaná pomoc 2019 (Combined Aid 2019). Těžký dril čeká vojenské zdravotníky a bude se konat v Německu, konkrétně ve městě Feldkirchen v Horním Bavorsku. Z Asie přiletělo asi 100 lidí a nezveřejněný počet obrněných vozidel s červeným křížem v bílém poli.

Společné cvičení západních vojsk s ČLOA je obecně vzácné, ale kooperace jednotek v samém srdci Evropy je až neslýchané. Trénink není určen k simulaci bitevních taktik, ale jednotliví kolegové z obou zemí se naučí fungovat společně v případě přírodních katastrof. „Zúčastněné týmy budou praktikovat společné velení i řízení a naučí se spolupracovat při ošetřování a zvládání hromadných úmrtí při velkých epidemiích,“ uvedlo čínské ministerstvo obrany.

Simulace katastrofy má jasný úkol sladit odlišné postupy, ale běžní Číňané vidí celou operaci jinak. Náhodně dotazovaný důchodce Yue Gang si myslí, že jde o jedinou cestu, prostřednictvím které může asijská velmoc ochránit své zájmy v zámoří v zemích podél iniciativy Novodobé Hedvábné stezky a taktické zkoušky by prý měly pomoci zmírnit riziko potenciálního konfliktu se silami NATO.

Nová Hedvábná stezka by měla jednou oživit starodávné propojení ekonomik několika zemí. Komplexní finanční a obchodní strategie vyzývá Čínu, aby navázala vnitrostátní infrastrukturu na 152 států a organizací sídlící všude na světě. Komunisté jsou opatrní, přestože touží po zvýšení dosahu jejich geopolitické moci.


Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 1 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 01Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 2 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 02Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 3 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 03Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 4 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 04Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 5 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 05Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 6 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 06Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 7 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 07Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 8 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 08Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 9 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 09Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 10 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 10Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 11 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 11Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 12 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 12Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 13 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 13Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 14 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 14Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 15 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 15Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 16 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 16Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 17 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 17Čínské vojenské transportéry poprvé vstoupily na evropskou půdu - 18 - Cinska armada v Evrope na cviceni foto 18
V Bavorsku je přítomna Čínská lidově osvobozenecká armáda, do Evropy se tak podívala vůbec poprvé

Zdroj: Stripes, CCTV Video News Agency@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama