- -

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky

Stejně jako volbou samotného auta, i jeho barvou toho na sebe prý říkáme spoustu. Tedy alespoň podle dat jedné z největších leasingových firem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky

24.5.2018 | Petr Miler

Stejně jako volbou samotného auta, i jeho barvou toho na sebe prý říkáme spoustu. Tedy alespoň podle dat jedné z největších leasingových firem.

Když si člověk kupuje auto, zvažuje spoustu věcí od značky přes cenu až třeba po fakt, jestli se mu líbí vzor na čalounění sedaček či nikoliv. Barva samozřejmě hraje také roli a stejně jako to, jestli máte obří chromovaná kola s velkými límci, o vás něco vypovídá. Tedy, zejména pokud jste si své auto koupili jako nové; na trhu ojetin nemusí být barva zas tak podstatným kritériem při výběru, i když nějakou váhu samozřejmě také má.

Barvy totiž mají svůj význam, který nemusí být ve všech kulturách stejný. Když si ale koupíte auto dané barvy, dáváte tím najevo dominantní stránky své osobnosti. A ty jsou všude zhruba stejné, alespoň v euroatlantickém prostoru. Některá barva hovoří o autoritativnosti majitele daného auta, jiná zase o kreativitě, další třeba o tom, že je člověk trochu nudný.

Přehled vychází z průzkumu leasingové společnost společnosti Arval mezi jejími zákazníky. Studie se zabývala snad veškerými myslitelnými charakteristikami lidí v závislosti na zvolené barvě aut od osobnostních rysů až po demografické aspekty jako věk či povolání.

Podle oblíbenosti barev, která v posledních letech tlačí do popředí bílou, stříbrnou či šedou a černou, jsou majitelé aut nejčastěji pořádní, čistotní, čestní, soutěživí či o úctu okolí usilující. Jak moc je to pravda, posuďte sami, ale nedržme se jen tohoto zobecnění - tady jsou jednotlivé barvy a jimi údajně vysílané signály.

Co o vás prozradí jednotlivé barvy auta?

Bílá

Jak jsme naznačili výše, ti, co zvolí bílou barvu, jsou posedlí čistotou. Mají o sobě často vysoké mínění, vyžadují řád a přesnou organizaci a jsou důvěryhodní. Nezřídka pracují ve vyšším managementu a jsou energičtí, ale po designové stránce vyznávají minimalismus. Bílá také údajně může ukazovat, že k posedlostem daného člověka patří produkty firmy Apple.

Typické profese: Architekt, plánovač, projektant

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 1 - Test Subaru WRX STi 2014 2015 prvni 006Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 2 - Test Subaru WRX STi 2014 2015 prvni 011Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 3 - Test Subaru WRX STi 2014 2015 prvni 012

Černá

Majitelé černých aut mají tendenci být sebevědomí, agresivní, soutěživí anebo tajnůstkářští. Také zahalují osobu majitele tajemstvím a může signalizovat komplexní osobnost. Černá jako ultimátní barva také vyjadřuje dominanci, což je možná důvod, proč jsou dražší a luxusnější auta velmi často oděna do černé či velmi tmavé barvy.

Typické profese: Osoba samostatně výdělečně činná, ředitel, právník, lékař, politik, ozbrojené síly

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 4 - Rolls-Royce Wraith Black Badge 2017 zive foto 03Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 5 - Rolls-Royce Wraith Black Badge 2017 zive foto 04Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 6 - Rolls-Royce Wraith Black Badge 2017 zive foto 05

Stříbrná

Řidič stříbrného auta je vyspělý a elegantní člověk, který má rád moderní věci a také trochu luxusu - právě ten stříbrná barva vyjadřuje, avšak nikoliv vulgární cestou. Také ukazuje, že jste klidní a sebevědomí, že máte k životu pozitivní přístup a že možná budete lepší řidiči než někdo jiný. Z vtípků, že kdy si konečně necháte své auto nalakovat, si nic nedělejte.

Typické profese: Lékař, právník, soudce, architekt, veterinář

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 7 - Porsche 911 R 2016 nova sada 02Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 8 - Porsche 911 R 2016 nova sada 05Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 9 - Porsche 911 R 2016 nova sada 07

Šedá

Šedá je barva zamračené oblohy či silnice, což podle některých výzkumů znamená, že je takové auto hůře vidět a tak je častějším účastníkem dopravních nehod. Také je to ale barva moudrosti a naznačuje eleganci a jistou záhadnost majitelů šedých aut, nebo naopak jejich tendenci držet se zaběhnutých kolejí. S čímž souvisí jiný názor, že šedé auto znamená nedostatek odvahy pořídit si cokoliv křiklavějšího.

Typické profese: Účetní, bankéř, IT, technik

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 10 - Test Skoda Octavia RS 230 prvni 08Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 11 - Test Skoda Octavia RS 230 prvni 10Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 12 - Test Skoda Octavia RS 230 prvni 13

Červená

Jezdíte-li červeným autem, vyjadřujete, že je s vámi legrace a že se rádi pustíte do ne zrovna bezpečných dobrodružství. A také, že možná rádi riskujete a že máte rádi slušný výkon pod kapotou, nebo alespoň dojem, že tam je - všichni totiž víme, že červená auta jsou nejrychlejší... Řidič červeného auta je také pravděpodobně energický a vitální.

Typické profese: Designér, obchodník, realitní agent, obchodník s auty

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 13 - Test Alfa Romeo 4C rychly 04Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 14 - Test Alfa Romeo 4C rychly 07Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 15 - Test Alfa Romeo 4C rychly 11

Žlutá

Majitel žlutého auta je ještě optimističtější a ještě odvázanější než jeho kolega v červeném stroji. Také rád riskuje a je kreativní. A neunudil v sobě ještě toho osmiletého kluka, který vždycky chtěl žluté Lamborghini. Co na tom, že ve skutečnosti mu na Lamborghini chybí třeba čtyři stovky koní.

Typické profese: návrhář, kuchař, spisovatel, výtvarník, grafik, pracovník v reklamě

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 16 - Test Mercedes-AMG GT S 2015 rychly 29Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 17 - Test Mercedes-AMG GT S 2015 rychly 34Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 18 - Test Mercedes-AMG GT S 2015 rychly 37

Zelená

Zelených aut člověk moc nevídá, nepočítáme-li tu divnou tmavě zelenou pastelovou barvu na škodovkách, ale ani těch není zas tak moc. Možná proto, že zelené auto je vnímáno jako auto rebela, který nechce jít s davem a není materialistický. Zelené auto řídí prý také člověk, který smýšlí ekologicky, jenže kdy jste naposledy viděli Prius se zeleným lakem?

Typické profese: Sociální pracovník, environmentální vědy, pečovatel, komunální politik

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 19 - BMW M760Li Individual Rallye Green 2017 prvni sada 03Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 20 - BMW M760Li Individual Rallye Green 2017 prvni sada 06Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 21 - BMW M760Li Individual Rallye Green 2017 prvni sada 09

Modrá

Modrá barva, zejména tmavá, znamená stabilitu a jistotu, takže majitel takového auta bude nejspíš spolehlivým člověkem. Také tento člověk údajně radši splyne z davem, než aby ostentativně stál stranou a byl středem pozornosti. Je to dříč, je organizovaný a umí naslouchat. A pokud jezdí autem světle modré barvy, je pozorný a loajální.

Typické profese: Chirurg, zdravotní sestra, porodní asistentka, terapeut

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 22 - Skoda Octavia 2017 facelift test prvni 020Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 23 - Skoda Octavia 2017 facelift test prvni 037Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 24 - Skoda Octavia 2017 facelift test prvni 038

Zlatá

Tato barva, nezřídka na autech vyvedená chromovanými či jinak blyštivými fóliemi, je asociovaná s bohatstvím, luxusem, okázalostí a sebevědomím. Majitel zlatého auta je také cílevědomý a nic ho s jeho cesty jen tak nesvede. Je-li ale zlaté auto příliš ostentativně, může to prostě ukazovat jen na nedostatek vkusu.

Typické profese: Osoba samostatně výdělečně činná, ředitel, bankéř, právník

Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 25 - Tatra 613 1993 long zlata na prodej 01Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 26 - Tatra 613 1993 long zlata na prodej 02Co o vás říká barva vašeho auta? Tady jsou data velké leasingovky - 27 - Tatra 613 1993 long zlata na prodej 03

Zdroj: Arval

Petr Miler

Další zajímavé články:

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama