Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se

Už více jak 32 let uběhlo od chvíle, kdy původní Knight Rider opustil televizní obrazovky. Auto hlavního hrdiny je ale i dnes takovou legendou, že postaví Londýn na nohy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se

2.8.2018 | Petr Prokopec

Už více jak 32 let uběhlo od chvíle, kdy původní Knight Rider opustil televizní obrazovky. Auto hlavního hrdiny je ale i dnes takovou legendou, že postaví Londýn na nohy.

Ještě do předloňského roku znal australskou novinářku Alexandru Mary Darvall jen málokdo. Přitom už tou dobou v Dubaji, kde moderovala talk show na rádiu Dubai Eye 108.8 a jako taková přitom měla možnost vyzpovídat hollywoodské herce Johna Travoltu, Liama Neesona či Jaka Gyllenhaala. Kromě toho byl pozvána automobilkou Bentley na test tehdy nové verze Continentalu GT. O tomto voze se samozřejmě neopomněla zmínit v éteru, načež jí britská automobilka následně půjčila na celý víkend Flying Spur.

Právě v té době se Alex, která se krátce po příjezdu do Dubaje v roce 2008 vdala za švýcarského finančníka Nika Hirschiho, změnil svět. Společně s manželem totiž pořídili řadu fotek a videí, jenž následně umístili na sociální sítě. Příspěvky se ihned staly nadmíru sledovanými i proto, že namísto postarších mužských novinářů byla tentokráte v centru dění mladá pohledná blondýna. Alex si tak dala přezdívku Supercar Blondie, opustila své původní zaměstnání začala se autům věnovat pořádně. A postupem času stejným směrem zamířil překvapivě i její manžel.

Při pohledu na čísla, která zájem o Alex definují, se ale vlastně není čemu divit. Jako Supercar Blondie má totiž na Instagramu 1,4 milionu followerů a na Facebooku přes čtyři miliony fanoušků. Její stránka pak byla oceněna jako nejvíce rostoucí automobilové médium letošního roku, zatímco z Alex se stala jedna z 50 nejvlivnějších žen arabského světa a nejvlivnější automobilová novinářka světa.

Nyní se blondýna vypravila do... Londýna, aby zde usedla za volant dalšího působivého vozu. Není jím ovšem ani Bentley, ani Roll-Royce či Ferrari. Místo toho máme co do činění s dvacet let starým Pontiacem, nad kterým by možná někdo ohrnul nos. Ovšem britská metropole byla okamžitě na nohou a letitý Firebird si prohlížela se zatajeným dechem, kdy ticho rušilo jen cvakání fotoaparátů.

Důvodem je skutečnost, že nešlo o obyčejný Firebird, nýbrž o repliku slavného KITTu. A co je nejpodstatnější, ta byla postavena tak, aby zvládala tytéž věci jako televizní hvězda. Tedy alespoň některé. Nejzajímavější je hlasový modul, díky kterému se vám vůz představí, stejně jako se s vámi může i rozloučit. Zamrkat na vás může i výklopnými světly, stejně jako vás dostane do problémů policejní sirénou.

Řadu těchto prvků může majitel vozu, jenž se představil jako Lionel, ovládat pomocí aplikace na hodinkách Apple Watch. Nejde přitom o jediný produkt „nakouslého jablka“, s nímž je KITT spojen, jeho palubku totiž zdobí také iPad. Společnost přitom dělá řadě přepínačů i klasicky neobvyklému volantu. Pod kapotou je pak možné počítat s pětilitrovým osmiválcem, který se taktéž projevuje patřičně hlasitě.

Dle Lionela by vás podobná replika vyšla na zhruba 200 tisíc dolarů (4,4 milionu Kč), což není zrovna nízká suma. Dáno je to ovšem i tím, že vůz zejména po mechanické stránce počítá pouze s originálními komponenty, žádnou druhovýrobou. Navíc je pravidelně servisován, selhání se tedy v ulicích Londýna nedočkal. Na rozdíl od zdviženého palce, který mu vystavil dokonce Stormtrooper z Hvězdných válek.

Je vskutku pozoruhodné, jaké reakce KITT i 30 let po ukončení vysílání původního Knight Ridera vzbuzuje. Je to zkrátka legenda a jak praví její majitel, i vedle superaut typu Bugatti se 90 % pozornosti stáčí k němu. Podívejte se sami, jak jeho auto funguje, primitivní replika to opravdu není...


Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 1 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 01Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 2 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 02Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 3 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 03Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 4 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 04Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 5 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 05Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 6 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 06Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 7 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 07Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 8 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 08Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 9 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 09Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 10 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 10Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 11 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 11Co způsobí, když dnes s KITTem vyrazíte do centra velkoměsta? Podívejte se - 12 - Supercar Blondie KITT 2018 videoscreen 12
Alex Hirschi alias Supercar Blondie protáhla povedenou repliku KITTu ulicemi Londýna. A jak rychle zjistila, fanoušků má tohle auto stále nespočet

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama