- -

Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání

Ford si loni nadělal dost zlé krve, když se ukázalo, komu prodá nového GT v situaci, kdy jej spousta fandů nedostala. Tento slavný wrestler ale není jen tím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání

19.5.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Ford si loni nadělal dost zlé krve, když se ukázalo, komu prodá nového GT v situaci, kdy jej spousta fandů nedostala. Tento slavný wrestler ale není jen tím.

Ford předloni představil nové GT už s tím, že jej vyrobí jen ve velmi omezeném počtu. O svůj supersport očekával citelně větší zájem, a tak vymyslel systém přihlášek a přidělování aut vybraným zákazníkům. Hovořil o tom, jak auta dostanou hlavně fanoušci značky a jak člověk musí vlastnit GT z roku 2005, aby se o něm vůbec uvažovalo jako o vhodném kandidátu pro novinku.

Tak nějak z podstaty nemáme rádi věci na příděl, ale proč ne, Ford není zdaleka jedinou automobilkou, která se podobnou cestou vydala. Problém je jinde. Postupem času začalo být stále jasnější, že Ford nemluvil pravdu a podmínkou „přidělení” vozu jsou docela jiné hodnoty. Zejména na sociálních sítích se zařazením mezi ty šťastné začaly chlubit nejrůznější celebrity, jejichž vztah k Fordu byl přinejmenším nejasný.

Vše vygradovalo na sklonku loňského roku, když jsme se dozvěděli, že vůz dostala skotská zpěvačka, která nejenže nevlastní GT ani žádný jiný Ford, prý vůz této značky nikdy ani neřídila. O pár dnů později to Ford korunoval oznámením, že první dva vyrobené produkční kusy dostali šéfové automobilky - nepochybně fanoušci a sběratelé, ale řadě nevybraných zájemců to působilo podobné pocity jako sůl v otevřené ráně, metaforicky řečeno.

Když se tedy slavný wrestler John Cena pochlubil před pár dny tím, že se „nemůže dočkat nového Fordu GT”, leckdo si myslel, že to je další „obdarovaná” celebrita prostě jen proto, že je slavná. V tomto případě je to ale jinak.

Cena není někdo jako Amy Winehouse, auty žije a Fordy též. Dokazuje to na videu níže, na němž předvádí svůj šedý Ford GT z roku 2006. Tedy skutečně první generaci novodobého GT, kterou si koupil už tehdy a je dodnes je jejím jediným majitelem. Na videu o něm básní tři a půl minuty, než se vůbec dostane k čemukoli jinému a i když s ním toho moc nenajezdil (jen asi 2 000 km), auto zjevně miluje. A nemá jen tak ledajaké GT, je to vzácný kus bez „rychlých” pruhů, který je rázem docela nenápadným bijcem.

Směrem k novému GT se Cena na videu snaží být tajemný. Říká, že svou sbírku rozšířil rád o nové GT, že ho možná brzy uvidíme. Že tu možná byl někdo vybrán, kdo by si mohl pořídit nový Ford GT. A dost nápadně při tom pomrkává jedním okem. Je to showman, ale že vůz dostane, už víme bezpečně.

Ford tedy přinejmenším v tomto případě sáhl po někom, kdo je nejen slavný, ale také petrolhead a fanoušek Fordu. Jeho přešlapy při přidělování nových GT to jistě neodčiní, je ale příjemné vidět mířit vůz do rukou někoho, pro koho bude víc než jen dobrou investicí či univerzálním „chlubítkem”. Třebaže zrovna Cenův kus při jeho nájezdu asi moc na silnicích vídat nebudeme...

Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 1 - Ford GT John Cena lepsi 01Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 2 - Ford GT John Cena lepsi 02Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 3 - Ford GT John Cena lepsi 03
John Cena má v garáži různá výjimečná auta...

Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 4 - Ford GT John Cena lepsi 04Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 5 - Ford GT John Cena lepsi 05Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 6 - Ford GT John Cena lepsi 06Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 7 - Ford GT John Cena lepsi 07Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 8 - Ford GT John Cena lepsi 08Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 9 - Ford GT John Cena lepsi 09Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 10 - Ford GT John Cena lepsi 10Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 11 - Ford GT John Cena lepsi 11Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 12 - Ford GT John Cena lepsi 12Ford nepřiklepl svůj nový supersport jen celebritám, tento muž je fanda k pohledání - 13 - Ford GT John Cena lepsi 13
...nejzajímavější je ale původní Ford GT v čistě šedé. A slavný wrestler je jedním z těch, kteří dostanou ten nový - už teď víme, že jej předvede celému světu

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše