Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele

Snahy amerických vykuků vydělat na Dieselgate něco navíc na úkor VW mají utrum. Soudce varuje zákazníky před oportunistickým odstrojováním dílů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele

23.12.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Snahy amerických vykuků vydělat na Dieselgate něco navíc na úkor VW mají utrum. Soudce varuje zákazníky před oportunistickým odstrojováním dílů.

Vracení více či méně odstrojených dieselových aut Volkswagenu je, zdá se, u konce. Federální soudce Breyer, který má největší skandál automobilky v celé její historii na starosti již od počátku, totiž uvedl, že „podstatou dohody bylo, aby Volkswagen akceptoval vozy v takovém stavu, v jakém byly, když byly řízeny na silnici, nikoliv očesaná auta“. Joe Mayer, který chtěl svůj Golf 2,0 TDI vrátit víceméně jen jako torzo doplněné motorem, volantem a sedačkou, má tedy nejspíše smůlu.

Nelze říci, že celá kauza je tímto úplně u konce. Ostatně také Mayer naznačil, že chystá poradu se svým právním zástupcem a proto je možné, že nakonec vše skončí u soudu v separátním řízení a možná i mimo jurisdikci soudce Breyera. Přinejmenším do budoucna je ale velmi nepravděpodobné, že by tyto praktiky měly pokračovat - dnešní dohoda hovoří v případě vrácení vozu pouze nutné schopnosti jízdy silou vlastního motoru 2,0 TDI, Breyer ale uvedl, že pokud bude toto chování pokračovat, bude k dohodě přidán dodatek, jenž účelové odstrojování aut výslovně zakáže.

První kolo na každý pád vyhrála automobilka, která tak nejspíš nepřijme zpět ani částečně očesané vozy, jakkoliv s tím až do příchodu Mayera neměla problém. Bylo tedy naplněno přísloví, dle kterého „se tak dlouho chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne“ a méně odvážní oportunisté mohou jen proklínat extrémně pojatého a také mocně medializovaného Meyerova kroku.

Soudce Breyer doslova řekl, že „by každého rád varoval, neboť vše má své meze“. Jeho slova jen dále umocňuje Jonathan Cohen z Obchodní komise, která je dle něj „rozhodně proti špatnému chování zákazníků“. Zároveň však podotýká, že Volkswagen nesmí odmítat vozidla, která mají „povrchové poškození“. Tedy jinak řečeno, pokud američtí majitelé přivezou zpět auto kupříkladu s odřeným či promáčklým blatníkem, značka jej musí vykoupit. I to má svou logiku, pochopitelně a nevzdaluje se to od soudcovy představy - takto auta byla na silnici do poslední chvíle provozována.

Uvidíme, jak se bude celá záležitost dále vyvíjet. Zajímá nás hlavně „odveta“ Mayera, zvláště pokud již nedisponuje díly, které z vozu očesal a mezi něž patří třeba i takové airbagy. On může dále tvrdit, že liteře dohody dostál a jeho případ před soudem skončit může. Do budoucna ale nepředpokládáme, že by kdokoli z rozumných majitelů zkoušel něco podobného opakovat.


Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 1 - VW Golf TDI vraceny oholeny 01Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 2 - VW Golf TDI vraceny oholeny 02Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 3 - VW Golf TDI vraceny oholeny 03Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 4 - VW Golf TDI vraceny oholeny 04Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 5 - VW Golf TDI vraceny oholeny 05Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 6 - VW Golf TDI vraceny oholeny 06Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 7 - VW Golf TDI vraceny oholeny 07Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 8 - VW Golf TDI vraceny oholeny 08Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 9 - VW Golf TDI vraceny oholeny 09Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 10 - VW Golf TDI vraceny oholeny 10Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 11 - VW Golf TDI vraceny oholeny 11Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 12 - VW Golf TDI vraceny oholeny 12Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 13 - VW Golf TDI vraceny oholeny 13Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 14 - VW Golf TDI vraceny oholeny 14Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 15 - VW Golf TDI vraceny oholeny 15Hromadné „holení” vracených VW s TDI nebude, soudce varuje majitele - 16 - VW Golf TDI vraceny oholeny 16
Joe Mayer se nejspíše neměl svým oholeným Golfem chlubit ještě před vrácením. Nyní totiž mají díky jeho chování smůlu všichni, kdo chtěli vydělat třeba jen na sundaném nárazníku

Zdroj: USA Today

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše