Hvězda Top Gearu přiznala, jaké si koupí auto, je to prý AK-47 převlečený za nůž na máslo

Je to vyhlášený milovník superaut a jeho dosavadním vozem na denní ježdění bylo Porsche 911 GT3 Touring. Teď ale Chris Harris, že po testu Tesly Model 3 půjde právě do ní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Hvězda Top Gearu přiznala, jaké si koupí auto, je to prý AK-47 převlečený za nůž na máslo

28.6.2019 | Petr Prokopec

Je to vyhlášený milovník superaut a jeho dosavadním vozem na denní ježdění bylo Porsche 911 GT3 Touring. Teď ale Chris Harris, že po testu Tesly Model 3 půjde právě do ní.

Není tomu dlouho, co James May naznačil, že zvažuje koupi Tesly Model 3. Jakkoliv tím mohl některé lidi překvapit, jeho obliba elektrického pohonu je všeobecně známa od chvíle, kdy si pořídil BMW i3. O poznání větší údiv však vzbudil tento týden Chris Harris, který na svém účtu na Twitteru oznámil, že plánuje totéž. Moderátor Top Gearu je přitom znám jako nadšenec do spalovacích jednotek, které krotí na veřejných silnicích i závodních okruzích. Je tak pomalu šokem, že přiznal okouzlení elektrifikací.

„Přemýšlím, že si vcelku brzy pořídím Teslu Model 3. Podle mě byla opravdu působivá. Ne tak zábavná jako M3, ale jako můj první vstup do světa elektrických aut by to mohlo fungovat, dokud nevymyslí, jak je udělat zábavnými a žádoucími,“ uvedl Harris na svém účtu. Okamžitě se přitom dočkal dotazů, zda si náhodou raději nechce počkat na Porsche Taycan, které by mělo být po všech stránkách lepší. Tedy až na fakt, že není lepší než Model S z roku 2012, jak podotýkají fanoušci Tesly.

Co přitom Harrise k tomuto rozhodnutí vedlo? Zejména nedávný test, při kterém se Model 3 ve verzi Performance postavil Alfě Romeo Giulia QV, BMW M3 a Mercedesu-AMG C63S. Třícípá hvězda závod ve sprintu nakonec vyhrála, ovšem jen díky tomu, že sprint neprobíhal tradičně na 400 metrech, nýbrž na dvojnásobné vzdálenosti. Pokud by totiž zůstalo jen u čtvrtmíle, Tesla by veškerou konkurenci sfoukla snadněji než svíčku.

Harris samozřejmě v rámci testu nezůstal jen u sprintů, ale Model 3 si užil ve všech možných situacích. Následně jej pak popsal jako „samopal AK-47 zamaskovaný do podoby nože na máslo“. Vlastně by nás tak nemělo zaskočit, že si elektrický sedan hodlá pořídit. Připomenout tak jen můžeme, že provedení Performance zvládá sprint na stovku za 3,2 sekundy. Její dojezd pak činí 500 kilometrů, tedy pokud si takový sprint nedopřejete ani jednou.


Hvězda Top Gearu přiznala, jaké si koupí auto, je to prý AK-47 převlečený za nůž na máslo - 1 - Chris Harris a Tesla Model 3 01
Chris Harris na Twitteru uvedl, že plánuje koupi Tesly Model 3...

Hvězda Top Gearu přiznala, jaké si koupí auto, je to prý AK-47 převlečený za nůž na máslo - 2 - Chris Harris a Tesla Model 3 02Hvězda Top Gearu přiznala, jaké si koupí auto, je to prý AK-47 převlečený za nůž na máslo - 3 - Chris Harris a Tesla Model 3 03
...která jej okouzlila v nedávném testu

Zdroj: Chris Harris@Twitter

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama