Reklama

Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu?

(+ video) Dostat staré Mitsubishi do úzkých evidentně není tak snadné, jak by si leckdo mohl myslet. Dobře to ale pochopitelně dopadnout nemohlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu?

16.3.2017 | Marek Bednář | 5 příspěvků

(+ video) Dostat staré Mitsubishi do úzkých evidentně není tak snadné, jak by si leckdo mohl myslet. Dobře to ale pochopitelně dopadnout nemohlo.

Když si koupíte auto za pár korun, nečekáte, že toho vydrží nějak hodně. Chcete ho prostě dojezdit a pak pár dílů prodat, zbytek nechat sešrotovat. Modré Mitsubishi Space Star na videu bylo koupeno v přepočtu za asi 6 200 korun, ale silnic už před smrtí moc nevidělo. Přesto se s nástrahami, které mu řidič přichystal, pralo překvapivě zdatně.

Oním řidičem byl Alex Kersten. Tedy stejný člověk, který nedávno zkoušel, jak dlouho vydrží starý Mercedes jezdit bez oleje. Koupil japonský „shitbox”, česky řekněme „krám” nebo „pekáč”, za dvě stovky a vydal se do míst, kde běžně jezdí lidé s Wranglery a Patroly a podobně drsnými off-roadovými stroji.

Když se podíváte, co to přesně znamená, těžko si můžete představit, jak by tu Space Star mohl žít déle než pár sekund. Trasa se neomezila na bláto a sem tam hrbol a kaluž, vedla i přes poměrně náročné překážky, na které Space Star rozhodně nebyl stavěn. Alex se s ním navíc nemazlil a i když mu občas pomohl úpravou trati, většinou.. prostě přidal plyn.

Malé Mitsubishi tu skoro častěji klouzalo „po břiše”, než jelo po kolech. Přesto vůz vydržel tohle řádění relativně dlouho a je až pozoruhodné, přes jak velké terénní zlomy či obří kameny v cestě se dokázalo přenést. Alex s nadsázkou říká, že je to přece Mitsubishi, tak by i v něm mohla být trocha genů z rallyového auta... Možná je, nakonec ale vůz tohle řádění nepřežil a několikátý průjezd hlubokou vodou se mu stal osudným.

Jistě, leckomu by mohl ještě dobře sloužit, kdyby ho zpovykaná mládež neodsoudila k smrti. Berte to jinak - pokud se díváte po podobném autě, byť třeba o něco dražším a lépe udržovaném, vězte, že toho vydrží docela hodně. I v prostředí, kam by se normálně nikdy nedostal a které na něj klade extrémní nároky...

Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 1 - mitsubishi space star offroad ct 01Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 2 - mitsubishi space star offroad ct 02Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 3 - mitsubishi space star offroad ct 03Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 4 - mitsubishi space star offroad ct 04Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 5 - mitsubishi space star offroad ct 05Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 6 - mitsubishi space star offroad ct 06Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 7 - mitsubishi space star offroad ct 07Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 8 - mitsubishi space star offroad ct 08Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 9 - mitsubishi space star offroad ct 09Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 10 - mitsubishi space star offroad ct 10Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 11 - mitsubishi space star offroad ct 11Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 12 - mitsubishi space star offroad ct 12Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 13 - mitsubishi space star offroad ct 13Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 14 - mitsubishi space star offroad ct 14Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 15 - mitsubishi space star offroad ct 15Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 16 - mitsubishi space star offroad ct 16Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 17 - mitsubishi space star offroad ct 17Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 18 - mitsubishi space star offroad ct 18Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 19 - mitsubishi space star offroad ct 19Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 20 - mitsubishi space star offroad ct 20Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 21 - mitsubishi space star offroad ct 21Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 22 - mitsubishi space star offroad ct 22Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 23 - mitsubishi space star offroad ct 23Jak těžké je „zabít” staré Mitsubishi za šest tisíc Kč jízdou v drsném terénu? - 24 - mitsubishi space star offroad ct 24
Na takovouhle jízdu Space Star rozhodně stavěn nebyl

Zdroj: Car Throttle@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše