Penzista našel neobvyklé „řešení”, jak zbrzdit rychlé řidiče. Teď mu hrozí vězení

Iniciativní starší pán se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a podle něj rychlým řidičům kladl do cesty hřebíky. I když měl sám máslo na hlavě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Penzista našel neobvyklé „řešení”, jak zbrzdit rychlé řidiče. Teď mu hrozí vězení

17.4.2018 | Mirek Mazal | 5 příspěvků

Iniciativní starší pán se rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a podle něj rychlým řidičům kladl do cesty hřebíky. I když měl sám máslo na hlavě.

Důchodce z Minnesoty byl zatčen poté, co je policie začala důvodně podezřívat v souvislosti s rozhazování hřebíků po silnici poblíž svého domu. Nelegálního jednání se měl dopustit opakovaně v průběhu několika měsíců a způsobit tak až neuvěřitelnou škodu na majetku jiných, nemluvě o dalších nepřímých škodách, které teprve budou vyčísleny.

Vyšetřovatelé sdělili obvinění 75letému penzistovi jménem Joseph Kurimay. Nebezpečné předměty měl na veřejnou komunikaci rozmísťovat pravidelně od loňského října. Na stopu policii přivedla žena, která navštívila nedaleký autoservis s prosbou o výměnu prázdné pneumatiky. Servisní pracovníci s podivem konstatovali, že už je to poněkolikáté, co řeší podobný případ. Opakování stejného scénáře přimělo moudrou dámu kontaktovat policii, která případ kupodivu nenechala ladem.

Policisté prověřili oznámení, v pneuservisu si prohlédli krátké hřebíky s širokou hlavou, kterými pneumatiky byly poškozeny a našli nedaleký obchod, kde mohly být nakoupeny. Hned napoprvé trefili správně - videozáznamy zachytily Kurimaye při pravidelném nákupu tohoto materiálu, proto policisté sboru pojali podezření a jinak nenápadného důchodce začali sledovat.

Soudce jim na základě shromážděných důkazů povolil prohlídku Kurimayova domu, během níž tvrdil, že vůbec neví, co takové hřebíky jsou a že nikdy žádné nevlastnil. V jeho garáži ale policisté objevili skoro prázdnou krabici s nimi a důchodci pod tíhou okolností nezbylo, než se k činu přiznat. Prý chtěl zklidnit dopravu a nějak potrestat rychle jedoucí řidiče. Místní zastupitelé údajně slibovali zajistit pořádek, ale nic se nedělo, a tak vzal spravedlnost do vlastních rukou.

Že to ničemu nemohlo pomoci, nemusíme dodávat, řidiči povětšinou nemohli ani tušit, že jde o něco více než obyčejný defekt. Kurimay byl ve svém konání na každý pád velmi aktivní - jeho nebezpečné chování způsobilo 115 řidičům jen přímou škodu v celkové výši 22 630 dolarů (462 000 Kč), další nepřímé škody budou vyčísleny později.

Kurimay tak ničemu nepomohl a teď čelí až pětiletému vězení a pokutě 10 000 dolarů. Že takto proti někdy jistě nepříjemně rychle jezdícím řidičům kolem vašeho domu není rozumné bojovat, nemusíme dodávat. Pána je navíc obtížné pochopit i proto, že sám nebyl žádný Mirek Dušín - policie konstatovala, že byl sám za rychlost ve městě v minulosti opakovaně pokutován.

Penzista našel neobvyklé „řešení”, jak zbrzdit rychlé řidiče. Teď mu hrozí vězení - 1 - Muz rozhazoval hrebiky po silnici USA 01Penzista našel neobvyklé „řešení”, jak zbrzdit rychlé řidiče. Teď mu hrozí vězení - 2 - Muz rozhazoval hrebiky po silnici USA 02
Muž v USA házel na cestu hřebíky, aby zbrzdil jedoucí vozidla. Teď mu hrozí pět let za mřížemi a pokuta

Zdroj: WCCO

Mirek Mazal

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše