Reklama

Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné

Audi si obvykle libuje v jednoduchém, přímočarém, technicistním designu. Tato kola ale vypadají jak z pouti a na celém autě nejsou tím jediným.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné

12.11.2016 | Petr Miler | 4 příspěvky

Audi si obvykle libuje v jednoduchém, přímočarém, technicistním designu. Tato kola ale vypadají jak z pouti a na celém autě nejsou tím jediným.

Když se řekne Audi a design, většina lidí si představí něco chytře jednoduchého, co možná nevezme za srdce jako umělecké dílo, atraktivní to ale vydrží ještě dlouho po svém zrodu. Jako příklad můžeme vzít třeba první generaci modelu R8, které by dnes asi málokdo neznalý běhu dějin hádal 10 let na krku. Mohou za to jednoduché, střízlivé linie doplněné jen o pár „kudrlinek”, které prostě nestárnou. A třebaže se najdou výjimky, podobně by šlo mluvit o spoustě dalších modelů, která Audi dostalo v posledních dekádách na trh. Nakonec i díky tomu, že nové generace obvykle nepřichází s ničím revolučním.

V této souvislosti tak nutně překvapí pohled na výše i níže vyobrazené kolo, kterým Audi včera uvedlo jednu svou novinku. Kdyby se nacházelo na Alfě Romeo, možná si ho nikdo ani nevšimne, s logem Audi si až barokní designové linie disku nespojujeme. Jenže patří mu a není to žádné tuningové dílo ani nic podobného - jedná se o stroj stvořený přímo automobilkou.

Jde znovu o R8, akorát tu novou. Její celé jméno zní Audi R8 Star of Lucis a příznivci této dekády staré videohry už jistě ví, oč běží. Pro ty ostatní musíme dodat, že Final Fantasy je hra, jejíž počátky se datují až do roku 1987 a i když u nás není až tak slavná, v Japonsku jde o velký fenomén s ohromnou základnou fanoušků. A ti se - už s ohledem na kořeny této série - zjevně nerekrutují z řad „uslintanců s gameboyem”, a tak pro ně Audi ve spolupráci s autory hry připravilo jedinečnou R8, která se v létě objevila i ve skoro stejnojmenném filmu Kingsglaive Final Fantasy XV.

Je specifická od podlahy po střechu, nejvíce na ní ale vyčnívají právě 20" kola stvořená výlučně právě pro tento speciál. Podobný... květinový motiv se pak opakuje i na různých místech jinak černé karoserie a svérázný je též jak dvoubarevný interiér, tak rudě zbarvené vrchní části motoru.

Audi takové skutečně vyrobilo v jediném exempláři a dodá jej jen jednomu zákazníkovi svého japonského zastoupení za cenu 50 milionů yenů, tj. skoro 11,7 milionu Kč. Člověk si říká, jestli automobilka vůbec může najít pro něco takového klienta, podobnou otázku si ale zjevně sama neklade - očekává dokonce nápor, a tak od 21. listopadu do dne vypuštění Final Fantaxy XV na trh (29. listopadu) bude přijímat přihlášky do loterie, v níž vybere jednoho šťastlivce. Nebo někoho takového.

Takže pokud máte zájem... Předpokládáme, že nemáte, ale ta kola vážně stojí za pozornost. Napadá nás pár lidí, kteří by po něčem takovém mohli zatoužit i bez zbytku auta.

Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 1 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 01Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 2 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 02Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 3 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 03Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 4 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 04Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 5 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 05Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 6 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 06Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 7 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 07Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 8 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 08Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 9 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 09Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 10 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 10Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 11 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 11Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 12 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 12Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 13 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 13Jaké Audi dostalo tato výjimečná kola? Vzniklo jen jedno jediné - 14 - Audi R8 Star of Lucis Final Fantasy XV 14
Někdo řekne kýč, fanoušci Final Fantasy to ale asi nebudou

Zdroj: Audi Japan

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama