Reklama

Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán

Ferrari kombíky nevyrábí a pokud k tomu svolí, pak jen na přání lidí z tak trochu jiného světa. Tohle auto není Ferrari, ale také není jen pro sultána.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán

8.10.2017 | Petr Miler | 9 příspěvků

Ferrari kombíky nevyrábí a pokud k tomu svolí, pak jen na přání lidí z tak trochu jiného světa. Tohle auto není Ferrari, ale také není jen pro sultána.

Ferrari jsou výjimečná sportovní auta. A kombíky jsou výjimečně praktické stroje. Dva tak trochu jiné světy, chce se říci, ale nejednoho jistě napadne hříšná myšlenka spojit je v jeden. Sama automobilka žádný kombík nenabídla a troufneme si říci, že ani nenabídne, pokud jste ale z rodiny, která vykupuje značnou část produkce automobilky, na přání vám udělá i to. Tak vzniklo Ferrari 456 GT Venice, jediný nefalšovaný kombík Ferrari vzniklý s posvěcením samotné automobilky.

Kde kdo by takové auto chtěl a občas se dá i koupit, neboť sultánova rodina automobily (kupodivu) jen nekupuje. Něco takového je ale pochopitelně velmi, velmi drahé, ať už jako nové, tak jako použité. Je to raritní, navěky ceněný stroj a i když nevíme o tom, že by se v poslední době objevil v nějaké aukci, na nějaké desítky milionů korun bychom jeho cenu odhadovali určitě. A to jsou peníze, které má málokdo.

Přesto se nyní objevila cesta, jak se k tak trochu kombíku Ferrari dostat. A není zdaleka tak drahá, třebaže za levnou ji neoznačíme. Slova „tak trochu” používáme proto, že nejde o Ferrari, pochopitelně, jde o vůz s technikou Ferrari. Nejedná se ale o žádnou domácí stavbu, kdy někdo vzal motor z havarovaného „férra” a implantoval jej pod kapotu třeba... Škody Octavia. Je to Lancia s tovární technikou.

Tato značka svého času vyráběla model Thema 8.32, vpravdě ujetý stroj, který měl za cíl konkurovat vozům jako je BMW M5. A Italy tehdy nenapadlo nic moudřejšího, než vzít Themu, motor V8 od Ferrari a obojí to spojit dohromady. Není to „něco jako”, tento vůz má skutečnou techniku Ferrari a otevřeně se tím chlubí. Tou dobou Lancia vyráběla také Themu SW alias kombi, verzi 8.32 ale nenabídla. A tak si jeden fanda postavil přesně takový stroj sám.

Vzal tedy karoserii kombíku a kompletní techniku sedanu 8.32 a stvořil Themu 8.32 SW. Dobře, zrychlení na stovku za 6,8 sekundy a maximální rychlost 240 km/h nezní moc „ferraristicky”, ale je to vážně unikum - Italové svého času vyrobili pouhých 3 971 Them 8.32 a prodávali pouze sedan. Jediný kombík vyrobili (níže na fotkách, dříve byl také na prodej) pro šéfa Fiatu Gianniho Agnelliho a toto je zřejmě druhý existující.

Výjimečná věc, nepochybně. Máte-li o ní zájem, je na prodej v Nizozemsku za 29 500 Eur, tedy asi 763 tisíc Kč. Ne zrovna láce, ale kdo jiný si s vámi bude moci tykat, až řeknete, že jezdíte kombíkem s motorem Ferrari?

Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 1 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 01Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 2 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 02Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 3 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 03Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 4 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 04Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 5 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 05Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 6 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 06Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 7 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 07
Tohle auto nyní může být vaše, Lancia Thema SW 8.32, zcela výjimečná věc

Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 8 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 08Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 9 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 09Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 10 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 10Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 11 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 11Je libo kombík s motorem Ferrari? Tento může být váš, i když nejste sultán - 12 - Lancia Thema 8 32 SW prodej 12
Přímo u Lancie vznikla jen jedna jediná, pro samotného šéfa Fiatu

Zdroj: Autoscout24.nl

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše