Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá

Nebýt názorného pokusu, těžko by člověka napadlo zabývat něčím tak samozřejmým, jako jsou kulaté tvary kol auta. Nizozemský experimentátor si cvičně vyzkoušel jízdu na těch čtvercových.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá

22.2.2019 | Mirek Mazal

Nebýt názorného pokusu, těžko by člověka napadlo zabývat něčím tak samozřejmým, jako jsou kulaté tvary kol auta. Nizozemský experimentátor si cvičně vyzkoušel jízdu na těch čtvercových.

Holandský experimentátor, který si na internetu říká Master Milo, rád zachází do extrémů. Tento muž před kamerou realizuje nápady tak bláznivé, že by vás ani nenapadly, ve výsledku ale právě díky tomu odhalují skutečný přínos různých technických řešení. V minulosti jsme se tak mohli podívat třeba na uskákanou jízdu s autem zbavených tlumičů, která teprve ukázala jejich důležitost.

Repertoár nevšedních úmyslů byl nově rozšířen o ideu řízení automobilu se čtvercovými koly. Mistr improvizace vzal příležitost za pačesy a extrémní myšlenku uskutečnil - sehnal stará kola, sundal pneumatiky a navařil po obvodu disku silné trubky. Z plechových kol vznikly železné čtverce bez gum.

Odvážné obutí padlo na starý Opel Corsa a blázen v oranžovém kabátu se opravdu pokusil rozjet. Zprvu se mohlo zdát, že to nemůže dopadnout dobře, Milo ale šlápl na plyn a rozjel Corsu i s hranatými koly. Malý hatchback vážně nabral směr, jen za sebou nechal hluboké rýhy od navařených trubek. Řidič se chvílemi bouchal do hlavy o strop, protože na špičatých kolech to pořádně drncalo.

Slabý motor měl s ostrým vylepšením velké problémy, ne nadarmo jsou disky kulatého tvaru. Čtvercová kola vyvinula takový odpor, že agregát padl i na první převodový stupeň podpořený plným plynem. Situaci vyřešilo přezutí zadních kol zpět na standardní gumy a auto tím získalo překvapivou lehkost. Milo se konečně mohl prohánět po poli s překvapivě dobrou trakcí kovového „vzorku”, tedy dokud trubky neodletěly...


Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 1 - Jizda na ctvercovych kolech foto 01Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 2 - Jizda na ctvercovych kolech foto 02Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 3 - Jizda na ctvercovych kolech foto 03Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 4 - Jizda na ctvercovych kolech foto 04Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 5 - Jizda na ctvercovych kolech foto 05Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 6 - Jizda na ctvercovych kolech foto 06Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 7 - Jizda na ctvercovych kolech foto 07Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 8 - Jizda na ctvercovych kolech foto 08Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 9 - Jizda na ctvercovych kolech foto 09Jízda autem se čtvercovými koly teprve ukazuje, proč jsou běžně kulatá - 10 - Jizda na ctvercovych kolech foto 10
Že by nikoho nenapadlo zkusit navařit kovové trubky místo pneumatik? Chyba lávky - mezi námi existují jedinci, kteří se něčeho takového nebojí

Zdroj: mastermilo82@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama