Reklama

Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní

Mercedes se jeden čas rozhodl stavět auta, která nepůjde zničit. Uspěl, potíž je ale v tom, že už je dlouho nedělá. Jedno z nich přežilo dodnes zánovní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní

19.4.2017 | Marek Bednář | 14 příspěvků

Mercedes se jeden čas rozhodl stavět auta, která nepůjde zničit. Uspěl, potíž je ale v tom, že už je dlouho nedělá. Jedno z nich přežilo dodnes zánovní.

Mercedesy generace W124 platí za mimořádně odolná auta, pokud se jim dostává patřičné údržby. A nejsou to jen pověry, viděli jsme už několik případů dokazujících, s jak velkým nadhledem tyto vozy odolávají času i najetým kilometrům. Však se podívejte sami, jak tento vůz muže vypadat po skoro 200 tisících ujetých km nebo dokonce po více jak 700 tisících. A teď se zasněte a představte si, že byste s tímto vědomím mohli koupit nový kus. To už by snad bylo auto, které by vás se správnou údržbou přežilo...

V dokonalé podobě je tahle představ opravdu jen snem, W124 je dítko 80. let a i když na trhu vydržel až do předminulé dekády, nový se dávno koupit nedá. Skoro nový ale ano a přesně takový tu kousek máme dnes před sebou. A nejen kvůli tomu je to žhavý kandidát na „auto na dožití”.

Je to totiž verze 200 D, což pravda není žádný rychlík, jeho atmosférický dieselový motor s výkonem 75 koní má ale i své výhody. Je to auto jak stvořené pro konec světa a pojede na cokoliv, co hoří, což má pravda i své stinné stránky, ale obecně se tento fakt dá považovat za výhodu. Přidejte si k tomu, že motor takového ražení skoro nemá horní mez životnosti a máte před sebou skutečně výjimečnou věc. Stav tohoto bílého Mercedesu je totiž naprosto dokonalý.

Od roku 1992, kdy byl prvně registrován, ujel pouhých 11 699 km. Vůz byl koupen a provozován v Německu majitelem s rokem narození 1941, což vysvětluje způsob jeho využití, třebaže majiteli bylo v době koupě „teprve” 51 let. Teď je prodáván v Maďarsku bez toho, aniž by tam byl registrován, což lze považovat i za výhodu - pro některé naše čtenáře je dostupný o něco blíže. Výbava je veskrze chudá, i přední okna mají „švihadla” místo elektrického stahování, ale to znamená jen to, že je tu ještě méně věcí, které se můžou pokazit.

Tohle auto vás při dobré údržbě vážně přežije a jlidně se může stát součástí rodinného dědictví. Jediným zádrhelem může být cena - vůz je k mání za 21 990 Eur, tedy asi 587 tisíc korun. To není málo peněz za 25 let staré auto, na druhou stranu... Kdo vám dnes za tuto částku nabídne vůz s potenciálem přežít vás samotné?

Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 1 - mercedes 200 d 11kkm prodej 01Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 2 - mercedes 200 d 11kkm prodej 02Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 3 - mercedes 200 d 11kkm prodej 03Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 4 - mercedes 200 d 11kkm prodej 04Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 5 - mercedes 200 d 11kkm prodej 05Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 6 - mercedes 200 d 11kkm prodej 06Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 7 - mercedes 200 d 11kkm prodej 07Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 8 - mercedes 200 d 11kkm prodej 08Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 9 - mercedes 200 d 11kkm prodej 09Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 10 - mercedes 200 d 11kkm prodej 10Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 11 - mercedes 200 d 11kkm prodej 11Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 12 - mercedes 200 d 11kkm prodej 12Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 13 - mercedes 200 d 11kkm prodej 13Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 14 - mercedes 200 d 11kkm prodej 14Kupte si auto, které vás přežije. Tento nezničitelný Mercedes je dodnes zánovní - 15 - mercedes 200 d 11kkm prodej 15
Tenhle Mercedes vás přežije, když se o něj budete starat

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše