Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo

Je to sama o sobě docela absurdní situace, tohle se ale vážně stalo. A policie se alespoň jednou předvedla v trochu lepším světle, než je zvykem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo

15.4.2018 | Petr Miler | 28 příspěvků

Je to sama o sobě docela absurdní situace, tohle se ale vážně stalo. A policie se alespoň jednou předvedla v trochu lepším světle, než je zvykem.

Pokud se vám to náhodou nedoneslo, Leoš Mareš teď jezdí Trabantem. Slavný český moderátor a zpěvák (nebo něco na ten způsob) je proslulý mimo jiné svými poněkud rozmařilými auty, nejvíce těmi se vzpínajícím se koníkem ve znaku, teď ale na měsíc přesedl na o poznání skromnější povoz. Podle všeho nezchudl (nakonec, pojízdný Trabant teď bude zřejmě dražší než spousta lepších aut), jde o výsledek sázky s jeho jen o málo méně známým moderátorským kolegou.

Okolnosti nás nemusí zase tak zajímat, podstatné je, že Mareš s autem skutečně jezdí, a to po celé republice tak, jak je zvyklý s jinými vozy. Koncem týdne se s ním vydal na Moravu a zase zpět a cestou ku Praze se jej rozhodli zastavit policisté v jednom z nových stíhacích Superbů. Zní to docela komicky, neboť tyto vozy policie ráda spojuje s potíráním „silničních pirátů” a takové lidi si asi nepředstavíte za volantem Trabantu, který je rád, že dosáhne minimální stanovené rychlosti pro dálniční provoz. Ale v tom tkví zajímavý moment číslo jedna.

Jak sám Mareš říká, policie ho nikdy dříve podobným způsobem nezastavila, když jel čímkoli „normálním” (na jeho poměry). Je jasné, že důvodem byl onen Trabant a můžeme se ptát, jestli je starší auto samo o sobě dostatečným důvodem k tomu řidiče kontrolovat, protože logicky může být spíše v nepořádku než cokoli novějšího. Nebo je to šikana těch, kteří si jako statisíce jiných nemohou dovolit jezdit v zánovním moderním autě, která policii v podstatě nezajímají.

Druhý zajímavý moment je, že Mareš snaze policie zprvu ani nevěřil, takže když jej stavěla poprvé, Superb u výjezdu minul v domnění, „že to není na něj”. Jak se za chvíli ukázalo, opak byl pravdou. A co se dělo následně, je zajímavý moment číslo tři, který nejlepší zhlédnout na přiloženém videu tak, jak jej Leoš M. publikoval na Instagram Stories.

Je třeba říci, že oproti dřívějším zkušenostem se policisté chovají o hodně příjemněji a profesionálněji můžeme se jen ptát, zda je to kvůli tomu, že jsou to prostě jiní lidé, nebo kvůli tomu, že museli rychle poznat (pokud to nevěděli už před zastavením) jednu z nejznámějších tváří českých médií. Na každý pád Leoše Mareše a jeho Trabant jen rutinně zkontrolují a nechají ho jet dál.

Je zjevné, že Mareš si z policistů trochu utahuje, berou to ale s úsměvem a po prvotním odmítnutí souhlasí i s tím, že mu jeden z nich pomůže Trabant roztlačit, protože zrovna nestartuje. Docela příjemná změna, protože policii skutečně „pomáhat” (a chránit) nevidíme zase tak často, jako zprofanované nápisy na jejích dveřích.

My můžeme jen doufat, že nemusíte být Leoš Mareš, aby s vámi policie zacházela jako s člověkem, pokaždé se tak opravdu nechová. Jediný opravdový zločin, který se na přiloženém videu stal, je tak natáčení videa na výšku. Třebaže z pohledu publikace na Instagramu dává smysl...

Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 1 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 01Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 2 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 02Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 3 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 03Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 4 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 04Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 5 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 05Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 6 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 06Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 7 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 07Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 8 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 08Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 9 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 09Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 10 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 10Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 11 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 11Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 12 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 12Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 13 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 13Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 14 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 14Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 15 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 15Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 16 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 16Leoše Mareše v Trabantu zastavil na D1 stíhací Superb policie. Podívejte se, jak to probíhalo - 17 - Leos Mares zastaveni policie Skoda Superb lep 17
Leoš Mareš opravdu jezdí Trabantem a opravdu ho v něm zastavil stíhací policejní Superb. Napodruhé a a odjezdem mu jeho polovina jeho posádky musela pomoci...

Petr Miler

Diskuze 28 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše