Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru

Americký majitel Jetty Sportwagen TDI posprejoval svůj vůz a pak ho chtěl vrátit Volkswagenu. Ten odmítl, majitel kontaktoval právníky. A není jediný.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru

27.1.2017 | Marek Bednář | 31 příspěvků

Americký majitel Jetty Sportwagen TDI posprejoval svůj vůz a pak ho chtěl vrátit Volkswagenu. Ten odmítl, majitel kontaktoval právníky. A není jediný.

Aféru Dieselgate, týkající se emisních podvodů koncernu Volkswagen v USA, asi připomínat nemusíme. Stejně tak je známo, že Volkswagen za postižená auta štědře platí těm, kteří se rozhodnou je vrátit. A že toho někteří hrubě zneužívají, nebo se o to aspoň snaží.

Dnes se opět podíváme na auta, která také míří zpátky k Volkswagenu a a současně nejsou sériová nebo kompletní. Z vysloveného oportunismu ale jejich majitele asi příliš vinit nemůžeme. První z nich je Ellis, majitel Golfu VI Variant, v USA nazývaného Jetta Sportwagen, který svůj bílý vůz „vyzdobil” růžovým sprejem. Považovali bychom to za vandalismus a ostře to odsoudili, kdyby takhle své auto neupravil majitel sám.

Poslal fotky našim americkým kolegům s tím, že tohle nebohému Golfu provedl vloni na podzim, dříve, než se Joe Meyer neúspěšně snažil vrátit tenhle oholený Golf. Údajně to je vůz z roku 2010, pro které VW pravděpodobně nenajde schůdnou úpravu, takže bude stejně sešrotován a on si může užít trochu zábavy a ohromit své dvě dcery ve věku tří a sedmi let růžovými detaily.

Osobně bychom v něčem takovém opravdu nechtěli jezdit, ale to je jen náš názor. Dealer Volkswagenu, kam šel Ellis svůj vůz vrátit, to nicméně vidí podobně a i vyjádření jeho nadřízených říká, že jde o vandalismus a že takové auto nevykoupí. Dalo by se očekávat, že si Ellis uvědomí svou chybu a nějak ji napraví, ale jsme v USA, takže nikoliv - kontaktoval právníky. Ti napřed souhlasili s Ellisem, pak se ale přiklonili na stranu Volkswagenu. Konečné rozhodnutí ale ještě není na světě, tohle může skončit i u soudu.


Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 1 - vw posprejovane k vraceni 01Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 2 - vw posprejovane k vraceni 02Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 3 - vw posprejovane k vraceni 03
Diví se někdo, že VW tohle označil za vandalismus, třebaže si to majitel udělal sám?

Druhým vozem, který tu dnes máme, je sedan Jetta, který byl původně černý a docela slušně vybavený. Jeho majitel se jmenuje Nate Boots a se svým Volkswagenem byl spokojen - až na emise. Pořídil tedy hnědou a lehce bouranou benzínovou Jettu s nižší výbavou a jal se ze svého dieselového vozu stěhovat nepoškozené díly na nový, benzínový. Kromě levé přední části karoserie vyměnil také zrcátka, protože ta na Jettě TDI měla blinkry, a kožené sedačky.

Boots z černého auta sebral také rádio, volant a některé části klimatizace a topení. Na rozdíl od Ellise neměl žádný problém auto v takovémto smutném stavu vrátit a šek mu přišel během několika dnů. Vůz byl téměř kompletní a třebaže byl poškozený, nehoda - tedy, spíš „nehoda” - a vandalismus je něco trochu jiného. Bootsův přístup nicméně může být návodem pro ty, kteří chtějí jezdit Volkswagenem, ale nikoliv dieselovým a chtějí ušetřit.

Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 4 - vw posprejovane k vraceni 04Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 5 - vw posprejovane k vraceni 05Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 6 - vw posprejovane k vraceni 06Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 7 - vw posprejovane k vraceni 07Lidé dál vracejí VW s TDI ve stavu dalekém dokonalosti, třeba i tuto příšeru - 8 - vw posprejovane k vraceni 08
Nate Boots úspěšně vrátil auto skoro kompletní, vzal si z něj díly k opravě benzínové Jetty

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Diskuze 31 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama