Reklama

Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax

Možná jste zaznamenali video z Číny, které ukazuje, co se skrývá pod logem Škody na krytu motoru Kodiaqu. Měli jsme to za hoax, jenže je to realita.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax

7.4.2018 | Petr Miler | 80 příspěvků

Možná jste zaznamenali video z Číny, které ukazuje, co se skrývá pod logem Škody na krytu motoru Kodiaqu. Měli jsme to za hoax, jenže je to realita.

V posledních dnech začalo po sociálních sítích kolovat níže přiložené video pořízené u jednoho z čínských dealerů Škody. To ukazuje, co se skrývá pod logem škodovky na krytu motoru jednoho z tamních Kodiaqů TSI. Někdo z dealerství prostě vezme šroubovák, logo odstraní a k překvapení všech ukáže, co je pod ním.

Je to něco, co za normálních okolností nemá nikdo důvod zkoušet, však proč byste rozebírali plastový kryt motoru? Někoho to ale prostě napadlo a učinil docela překvapivý objev - na krytu motor se původně nachází logo Volkswagenu, které je pro případ použití na vozech české značky přelepeno logem Škody.

Na jednu stranu nic nepochopitelného, Škoda je součástí koncernu VW a jedním z jeho kouzel je sdílení stejných komponentů pro rozličně zaměřené modely několika značek. Na tu druhou si člověk říká - když už by Volkswagen chtěl použít stejný díl, proč by neudělal jeden totožný základ a na něm nepoužíval různá loga? Proč by jej vyrobil vždy pro Volkswagen a pro jiné značky na něj jen nalepoval jiná loga? To je jako by mu zbylo moc krytů motoru s logy VW ve skladu a zbavil se jich tak, že je pošle do České republiky...

S ohledem na toto jsme trochu pochybovali o věrohodnosti videa, mohl to být dost dobře jen internetový hoax. A nebo čínská specialita - auta koncernu VW vyráběná pro tamní trh vznikají trochu jinak než ta místní a sdílení dílů mohlo pokročit na novou úroveň. Jenže pravda není jedno - video ukazuje realitu a týká se i aut určených pro Evropu.

S nedůvěrou jsme sami zkusili rozebrat kryt motoru na aktuálním Superbu TSI. Znak Škody na něm nedá kůži lacino, po troše páčení tupým nožem ale skutečně odkryje logo VW překryté jakousi oboustrannou nálepkou. A kdybyste pořád nevěřili, můžete si celý proces sami prohlédnout na videu níže.

Je to jistě úsměvné, znamená to ale nutně něco zvláštního? Pokud by kryt v jeho originální podobě - tedy bez dolepeného loga Škody - Volkswagen na nějakém autě používal, pak ano, pak by to vyznívalo výše zmíněným způsobem. Nejsme si ale jisti, že tomu tak je - alespoň z aut, která jsme v poslední době měli k dispozici (např. srovnatelný Passat TSI) byl na stejném základu stejně nalepen lépe stylizovaný znak Volkswagenu.

Neměli jsme ale tu čest se všemi auty VW z poslední doby, zejména ne s jejich obyčejnějšími specifikacemi. A tak nám prosím v diskuzi případně sami řekněte, zda víte o Volkswagenu, který by kryt používal v jeho „syrové” podobě. Pokud takový existuje, je to od VW „značkový inženýring” dotažený na zcela novou úroveň. Pokud nikoli, pak prostě Němci jen jako základnu pro lepení log jednotlivých značek ješitně použili to svoje - posedlost vlastním logem nakonec u VW není nic nového...

Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax - 1 - Skoda logo kryt motoru realita 01Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax - 2 - Skoda logo kryt motoru realita 02Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax - 3 - Skoda logo kryt motoru realita 03Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax - 4 - Skoda logo kryt motoru realita 04
Logo Škody na krytu motoru je skutečně umístěné tak, že překrývá původní logo Volkswagenu. Překvapivé řešení...

Logo Škody na krytech motorů vážně skrývá překvapení, čínské video není hoax - 5 - Skoda logo kryt motoru realita 05
Výsledek téhož procesu na krytu staršího motoru TDI po očištění

Naše video s „demontáží” loga Škody

Původní čínský snímek s tímtéž

Zdroj: MoldavianAuto@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 80 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše