Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog

Dealeři drog jsou často privilegovaní lidé už kvůli tomu, kolik si svou ilegální činnosti vydělají peněz. V Londýně se občané rozhodli dát jim další výhody, ale pochopitelně ne ve snaze je skutečně podpořit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog

19.9.2018 | Mirek Mazal

Dealeři drog jsou často privilegovaní lidé už kvůli tomu, kolik si svou ilegální činnosti vydělají peněz. V Londýně se občané rozhodli dát jim další výhody, ale pochopitelně ne ve snaze je skutečně podpořit.

Obyvatelé britské metropole přišli s velmi neobvyklým způsobem, jak se pokusit vypořádat s problémem, který úřady léta úspěšně ignorují. Lidé z městské části Tower Hamlets ve východním Londýně pověřili skupinu partyzánských umělců, aby vytvořili v ulicích rozmístili dopravní značky speciálně určené pro prodejce drog, kterými se to v ulicích prý jen hemží.

Nově umístěné značení se podobá oficiálním cedulím pro řízení silničního provozu na pozemních komunikacích, ale ve skutečnosti je to nástroj tichého boje proti nelegální činnosti. Podél silnic tak vyrostly značky například vymezující parkovací místo dealerům drog, jiný bílo-červený kruh zakazuje vjezd do ulice všem řidičům krom obchodníků s psychotropními látkami, další dodatková tabulka upozorňuje na právo přednosti v jízdě takových lidí..

Všechny vytvořili lidé tvořící skupinu, která si vtipně říká Columbia Road Cartel. Místopředsedkyně sdružení místních nájemníků osobně řekla, že věci jsou už tak špatné, že nebyla jiná možnost jak upozornit na nečinnost pověřených orgánů. „Protidrogové programy byly omezeny, stejně jako terapie pro postižené. Je to tu dokonalá bouře,“ vysvětluje Penny Creedová.

Ostatní sousedé sdílí její názor, protože obchodování s drogami se v této oblasti stalo normou a obyvatelé se v určitých chvílích i bojí vykročit z domu. Pikantní je, že méně než 24 hodin po zveřejnění opatření na místo přijeli zaměstnanci města a nové značky odstranili. Místní to nepotěšilo - zatímco drogoví dealeři jsou roky ignorováni, nelegální značení okamžitě znamenalo reakci úřadů. Přesto jsou i za to rádi, problémů ve městě si konečně někdo začal všímat.

Starosta čtvrti Tower Hamlets zareagoval slovy: „Je to velký problém na mnoha místech. Jedná se především o trestní věc a potřebujeme na ulicích více policistů. Policie není zodpovědností rady a vládní škrty mají velký dopad - jen v Tower Hamlets jsme přišli o více než 200 strážníků, a to má skutečný vliv. Příliš často se trestná činnost, včetně obchodování s drogami, neomezuje. A stejně jako zdejší obyvatelé si myslím, že je to nepřijatelné.“ Celkem jasné vyjádření, nejsme si ale jisti, jestli je to maximum, co starosta svede. A pokud ano, možná měl místo řečí nechat cedule viset a k protestu se tím přidat...


Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 1 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 01Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 2 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 02Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 3 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 03
Občané zveřejňují záběry dealerů drog, kteří je na ulicích prodávají z aut či motocyklů, jako by se nechumelilo

Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 4 - Dopravni znaceni pro drogove dealery 04Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 5 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 04Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 6 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 05Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 7 - Dopravni znaceni pro drogove dealery 05Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 8 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 06Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 9 - Dopravni znaceni pro drogove dealery 02Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 10 - Dopravni znaceni pro drogove dealery 03Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 11 - Dopravni znaceni pro drogove dealery 01Londýnští rezidenti nainstalovali do ulic speciální dopravní značky pro dealery drog - 12 - Dopravni znaceni pro drogove dealery dalsi 07
Když to nestačilo, pustili se Britové do boje proti drogám okolo svých domovů tímto neotřelým způsobem. Pozornost si získali hned

Zdroj: Love Wapping

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše