Reklama

Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše

Značku Subaru si spojíme hlavně s legendárním WRX STI a pokud ne s ním, tak s racionálně orientovanými pracanty. Co tady dělá luxusní auto?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše

16.11.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Značku Subaru si spojíme hlavně s legendárním WRX STI a pokud ne s ním, tak s racionálně orientovanými pracanty. Co tady dělá luxusní auto?

Pro každou automobilku jsou typická určitá auta. Volkswagen dělá nekonfliktní přibližovadla pro všechny, Škoda o trochu praktičtější totéž, Mercedes komfortní sedany, Ferrari sportovní kupé a Land Rover luxusní SUV. Jistě, každá z těchto značek se některými modely od svého typického portfolia občas oddálí, asi si ale nedovedeme představit cokoli od Ferrari s logem Škody. A nebo naopak.

Podobně si nedovedeme představit luxusní prodlouženou limuzínu značky Subaru. Taková věc jistě může být fajn, japonská značka ale zkrátka nemá dostatek zákazníků, kteří by takové vozy kupovali. Přesto právě jedna taková vznikla a není to dílo firmy, která by vzala existující vůz, rozřízla jej vejpůl, přihodila pár nosníků, jiné panely karoserie, na míru vyrobený interiér a bylo hotovo. Před sebou máme dnes již nevyráběné SUV Subaru Tribeca, které nebylo přestavěno na limuzínu neznámou z amerického zapadákova, nýbrž samotnou japonskou automobilkou. Ta jej postavila pro jednoho z největších prodejců ve Státech jako propagační záležitost.

Limuzína vychází ze Subaru Tribeca vyrobeného v roce 2010, jde tedy již o verzi po faceliftu, která přišla o označení B9. Původní trojúhelníkovou čelní masku nahradil mnohem rozměrnější zaoblený obdélník, původně třílitrový šestiválcový boxer pak udělal místo 3,6litrové pohonné jednotce, čímž vzrostl na 256 koní, zatímco spotřeba měla klesnout o 10 procent.

Tato mechanika zůstala prodlouženému exempláři zachována, stejně jako pětistupňový automat či dokonce pohon všech kol (!). Neměnil se ani styl čelních partií, změny pak nevidíme ani na zádi. Nicméně doprostřed se nastěhovalo několik metrů plechu, oceli a skla, přičemž výsledek vypadá poněkud rozpačitě. I tak vypadá na vozy tohoto druhu výsledek docela přijatelně.

Uvnitř nezůstal kámen na kameni, tedy alespoň v zadní části vozu. Ta přední vypadá sériově, přičemž jedinou novinkou je zde telefon, jenž nejspíše supluje interkom pro komunikaci s posádkou vzadu. Ta má přitom k dispozici lavici ve tvaru písmene „L“, kterou doplňují dvě křesla usazená po směru jízdy a dřevěný kabinet s barem a zábavním systémem.

Je tu také rozšířená audioaparatura, obrazovky výklopné ze stropu a chladnička, tedy vše, co se od takové prodloužené limuzíny očekává. Podle dostupných informací vyšla stavba vozu na skoro 3 miliony korun, nyní se ale nabízí za 39 995 USD (868 000 Kč).

Limuzína měla po celých sedm let jen jednoho vlastníka, který s ní najel 68 200 km, tedy docela hodně. Nabízena je po kompletní prohlídce v autorizovaném servisu, stran toho lze počítat s tovární zárukou na dalších 7 240 km - protože před sebou máme tovární auto. To sice nevypadá jako nějaké šílené číslo, nicméně na druhou stranu denně asi s tímto vozem jezdit nebudete. Spíše jej využijete komerčně v rámci oné plesové sezóny, která je již za rohem.

Samotná Tribeca byla automobilkou nabízena v letech 2005 až 2014. Za tu dobu se prodalo pouze 78 tisíc exemplářů, šlágr to tedy rozhodně nebyl. S ohledem na nepříliš výrazný design a poněkud žíznivé pohonné ústrojí to ale není žádní překvapení. Uvidíme přitom, zda Subaru dosáhne daleko většího úspěchu s nástupcem v podobě modelu Ascent, který se má ukázat již za pár týdnů na autosalonu v Los Angeles. Nabídnout má až sedm míst k sezení, zatímco o pohon se postará již jen dvoulitr.

Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 1 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 01Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 2 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 02Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 3 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 03Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 4 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 04Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 5 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 05Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 6 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 06Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 7 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 07Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 8 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 08Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 9 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 09Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 10 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 10Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 11 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 11Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 12 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 12Luxusní limuzína Subaru s barem? Vážně vznikla, přímo u Subaru, teď může být vaše - 13 - Subaru Tribeca limuzina 2010 na prodej 13
Za prodlouženým Subaru Tribeca stojí samotná automobilka. Nyní může být tento král plesové sezóny váš, a to za necelý milion korun

Zdroj: Twin Willows Auto Sales

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama