Reklama

Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu

Jak rychle přijít k pohádkovému jmění? Štěstí v loterii nebo úspěch v podnikání, napadne vás asi. Jedno jediné parkovací místo vám na mysl nepřijde, ale i tak to jde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu

7.6.2018 | Mirek Mazal | 12 příspěvků

Jak rychle přijít k pohádkovému jmění? Štěstí v loterii nebo úspěch v podnikání, napadne vás asi. Jedno jediné parkovací místo vám na mysl nepřijde, ale i tak to jde.

Hongkongský manželský pár vydělal ohromujících 330 000 amerických dolarů (7,2 milionu Kč) jen tím, že prodal parkovací místo necelých devět měsíců od jeho nákupu. Za stání pro jedno osobní vozidlo u komplexu apartmánů Sun Hung Kai Properties přímo v Hong Kongu dvojice loni na podzim zaplatila 430 000 amerických dolarů (9,4 milionu Kč), jak dokazuje výpis z katastru nemovitostí.

Už to vám může přijít jako extrémní suma, ceny nemovitostí ve vyhledávané čtvrti Kowloon jsou ale nesmírně vysoké, převyšují i rezidentní bydlení v jiných částech autonomní oblasti. A přesto nadále rostou. Tatáž parkovací plocha o rozměru 5 x 2,5 metru byla před pár dny prodána za 660 tisíc USD (16,6 milionu Kč) a během tři čtvrtě roku tak zvýšila svou hodnotu o 7,2 milionu korun. A přesně tolik peněz přihrála do kapsy manželskému páru, který ji vlastnil.

Jde zároveň o rekordní sumu zaplacenou kdekoli za jedno jediné parkovací místo. Ne garáž, ne jiný samostatný objekt, jen plácek vyhrazený pár čárami v podzemních garážích. Zmíněnou sumou 16,6 milionu Kč byl překonán rekord z června 2017, kdy obchodní manažer zaplatil 15,6 milionu Kč za jiné parkovací místo v městské oblasti Sai Ying Pun.

Pro zasazení do kontextu je třeba dodat, že tržní hodnota čtyřpokojového bytu o rozloze 178 metrů čtverečných v luxusním komplexu Sun Hung Kai Properties se nyní pohybuje okolo 12,5 milionu amerických dolarů (272 milionů Kč) a parkování za necelých 17 milionů tak vlastně není podstatnou součástí celkové ceny. To potvrzuje i ředitelka realitní firmy Sandia Lauová, která uvedla, že někteří lidé mají spoustu peněz a jednoduše neřeší několik milionů dolarů navíc, když kupují byt. Jejich pohodlí je důležitější.

Oblast je světovým rekordmanem v cenách parkovacích míst, ale prvenství drží také jeho pronájem. Ten vychází na 1 200 americký dolarů měsíčně čili 27 800 korun českých za jedno místo, což je též horentní suma. Stav se odráží mimo jiné od úrovně vozového parku občanů. Běžně drahá místa okupují Lamborghini nebo Ferrari, místní prý dávají přednost nejmodernějším evropským sportovním vozům. Nicméně pár, který prodal nejdražší stání, na místě parkoval sedan se čtyřmi kruhy ve znaku.

Realitní agenti dále prozradili, že nyní nejsou na prodej žádná volná místa pro automobily, proto ceny rostou do závratných výšin. „Někteří kupující jsou bohatí podnikatelé, kteří by nyní rádi koupili parkovací místa pro svoje děti.“ Nedostatek nabídky a vysoká poptávka vedou k růstu cen, společnost Mizuho Securities Asia u třech zkoumaných lokalit zjistila zvýšené cenovky parkovného o 167 procent (bydlení v daných čtvrtích zdražilo o 52 procent). Stání v Provident Garden bylo původně levnější o propastných 257 procent, bydlení jen o 37 procent.

Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 1 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 01Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 2 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 02Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 3 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 03Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 4 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 04Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 5 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 05Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 6 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 06Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 7 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 07Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 8 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 08Manželé vydělali 7,2 milionu Kč za pár měsíců díky jedinému parkovacímu místu - 9 - Rekordni cena parkovneho Hong Kong 09
V Hong Kongu se dá zaopatřit na celý život pouhým prodejem jednoho parkovacího stání na lukrativní adrese. Ovšem, z našeho pohledu - v kontextu tamních cen ani miliony korun nejsou mnoho, ve světě nemovitostí určitě ne

Zdroj: South China Morning Post

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama