Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Marchionne převzal Ferrari, slibuje neponičit jeho DNA
15.10.2014 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Sergio Marchionne hovoří o tendenci následovat nárůst počtu potenciálních zákazníků Ferrari. Fanoušci a majitelé vozů se však obávají ztráty exkluzivity.
Je to zhruba měsíc, co víme o změně ve vedení automobilky Ferrari. Luca Cordero di Montezemolo v pondělí 13. října odstoupil a předal otěže Sergiovi Marchionnemu, který je i generálním ředitelem celého koncernu Fiat Chrysler Automobiles, jehož je Ferrari součástí.
Di Montezemolův konec zapříčinila mimochodem i Marchionneho snaha navyšovat produkci Ferrari, což by nutně bylo na úkor exkluzivity. Již před měsícem hovořil Marchionne o navýšení produkce až na 10 tisíc aut ročně, tedy o 43 % více oproti současnému stavu. Nově Marchionne americké stanici CNBC řekl, že „obchod je u FCA v dobrých rukou, dokud neponičíme DNA Ferrari”. To by se dalo interpretovat jako informace, že se nedočkáme dieselu, SUV s logem Ferrari a podobných zvěrstev.
Společnost si podle Marchionneho slov dobře hlídá, aby ve Spojených státech udržovala nabídku pod poptávkou. Jen letos by se však produkce oproti dříve nastavenému limitu sedmi tisíc kusů mohla zvednout, a to o 200 vozů. Odůvodnění, a nikoliv vycucané z prstu, je, že množství potencionálních zákazníků Ferrari roste, na což značka nereaguje. „Musíme být opatrní při limitování ambic Ferrari,” uvedl Marchionne.
Stejně jako Luca di Montezemolo, i někteří fanoušci a majitelé vozů Ferrari se obávají ztráty exkluzivity. „Máme trochu obavu, že se zvýšením produkce se z Ferrari stane něco jako Porsche. Mám Porsche rád, mají skvělou techniku, ale jsou všude,” řekl televizní stanici CNBC Mel Williams, majitel automobilu Ferrari.
Marchionne svět ujistil, že spojení Ferrari a FCA není zas tak silné. Ferrari znamená jen malý zlomek prodejů FCA, ale 12 procent zisků. "Ferrari je maximálně dárce motorů a technologií," uvedl Marchionne a dodal, že to nebylo, není a ani nebude naopak. Sám vlastní sedm včetně Enza a 458. Jeho nejoblíbenější je prý Enzo, „kvůli tomu, co představuje. Ale 458 je nejlepší řidičský nástroj, který kdy vznikl.”

Sergio Marchionne a Luca Cordero di Montezemolo na tiskové konferenci
Luca di Montezemolo krátce o svém působení v čele Ferrari
CNBC hovoří o obavách fanoušků Ferrari ze ztráty exkluzivity
Zdroj: CNBC.com
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Důchodce našel originální cestu, jak vyřadit z funkce dopravní kamery policie, aniž by se jich dotkl. Dočkal se okamžité podpory okolí
před 10 hodinami
Richarda Hammonda dvakrát po sobě změřili při překročení rychlosti v jeho Porsche a Bentley, u soudu musel s pravdou ven. A kdo to s ním jede?
včera
Novou generaci jednoho z nejprodávanějších Mercedesů odhalil únik a vypadá překvapivě „normálně”
29.7.2026
Nejnovější články
Rolls-Royce Cullinan pro chudé už se začal prodávat i v Evropě, až 1 400 koní nabízí za zlomek ceny originálu
před 3 hodinami
Někdo najel s drsným BMW Z4 M Coupe neuvěřitelné kilometry a tohle jsou faktury za servis. Účty za chiropraktika chybí
před 4 hodinami
Brabus odhalil „létající” katamarán. Vypiplaný stroj má i záchodové prkénko z karbonu, prý dokonale propojuje svět aut a lodí
před 6 hodinami
Když se máte opravdu dobře, nekoupíte si jednu silniční F1 Mercedesu, ale dvě. Protože co kdyby jedna musela na výměnu oleje za 765 tisíc, že?
před 7 hodinami
Rodina nových osmiválcových drsňáků jde do prodeje. A není drahá, co byste řekli na 788 koní za 2 miliony?
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Koncernový EA888 - jaký olej používáte? Anketa 07.31. 14:08 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 07.31. 09:42 - Eda
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 07.30. 16:38 - řidičBOB
- Politický koutek 07.30. 14:26 - Stepan
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.30. 11:18 - Předseda
- Fiat a vše kolem nich 07.30. 09:46 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 07.30. 07:44 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 07.30. 06:35 - řidičBOB
