Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka

V některých zemích mají tendenci taková auta ničit, v Mexiku evidentně zvolili rozumnější přístup. Role se otočily a hlídky policie se tam teď budou vozit v autech, která jim dříve ujížděla.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka

13.4.2019 | Mirek Mazal

V některých zemích mají tendenci taková auta ničit, v Mexiku evidentně zvolili rozumnější přístup. Role se otočily a hlídky policie se tam teď budou vozit v autech, která jim dříve ujížděla.

Zkratka FSPE označuje složky zajišťující veřejnou bezpečnost v regionu Guanajuato. Nedávno oslavovaly 186. výročí založení a při té příležitosti byli přijati do služby nejen noví členové sboru, ale současně jim byla předána i nová policejní vozidla. Na tom by na první pohlede nebylo nic až tak mimořádného, pokud by nešlo o vozy s poněkud zvláštním rodokmenem.

Vedení FSPE se totiž rozhodlo, že do služby zapojí auta zabavená při zátazích proti organizovanému zločinu. Špičky zločineckých organizací pochopitelně nejezdí ve starých Volkswagenech Brouk, a tak se policejních barev dočkalo šest zánovních Chevroletů Camaro, Ford Mustang, dva Cadillacy a jeden Chevrolet Corvette Stingray.

Ekonomické oddělení bezpečnostních složek také vymyslelo originální způsob financování jejich provozu, který je pochopitelně dražší než u běžných služebních aut. Zločinci tedy nejenže budou pronásledováni jejich bývalými automobily, ale také náklady na provoz a servis budou placeny z prostředků získaných prodejem jiného majetku odsouzených.

Tento nápad doprovází převážně pozitivní ohlasy, nicméně ne všichni sdílí nadšení. Například zeleně smýšlející politik Sergio Contreras Guerrero kritizoval nasazení výkonných modelů, pracovníci prý neumí řídit rychlé vozy a díly jsou údajně drahé. Prodej aut a investice jinam by měly podle něj byly vhodnější.

Guerrero ve svém hodnocení celé akce dodal, že je to jen kouřová clona odvádějící pozornost od rostoucího počtu nevyšetřených vražd, kterých je v Mexiku opravdu požehnaně a jejich množství policejní sporťáky nejspíše neomezí. Pokud se ale nemýlí, pak kouřová clona zabrala - většina médií si všimla spíše nových sporťáků s nápisy FSPE na kapotě.


Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 1 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 01Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 2 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 02Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 3 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 03Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 4 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 04Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 5 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 05Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 6 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 06Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 7 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 07Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 8 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 08Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 9 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 09Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 10 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 10Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 11 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 11Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 12 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 12Mexičtí policisté převzali nová auta, která dřív zabavili zločincům, žádná ořezávátka - 13 - Mexicka policie pouziva zabavena auta 13
Mexičané použijí zabavené vozy včetně zadrženého majetku k vlastním službám policie, mezi nimi i několik sportovních modelů

Zdroj: Zona Franca

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama