Reklama

Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte

Když vám ukradnou auto, obvykle je to nevítaná zpráva. A když je pak nalezeno, je to snad ještě horší. V tomto případě ale mělo být vše jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte

6.11.2016 | Petr Miler | 12 příspěvků

Když vám ukradnou auto, obvykle je to nevítaná zpráva. A když je pak nalezeno, je to snad ještě horší. V tomto případě ale mělo být vše jinak.

Auta se kradou na celém světě a Česká republika není výjimkou. Odcizení vozu je přitom jen zřídka vítanou zprávou - i pokud ho máte pojištěný, pojí se s tím spousta starostí - vyřizováním všeho s policií a pojišťovnou počínaje a čekáním na vyplacení (o spoluúčast sníženého) pojistného plnění konče. A to pořád může být ta lepší možnost - nezřídka je ukradené auto nalezeno v tak zuboženém stavu, že byste se s ním raději znovu neshledali.

I tak existuje jeden člověk, kterému bylo auto údajně ukradeno, bylo nalezeno a on je šťastný. Dokonce tak moc, že zlodějům děkuje, za velké pozornosti publika. Říká si Slang Divine Banger a je to obyvatel Jihoafrické republiky, kterému mělo být loni v Mamelodi, což je část města jménem Tshwane, ukraden Volkswagen Polo v dost zuboženém stavu. A letos měl být nalezen a znovu vrácen původnímu majiteli. Přečtěte si, co dotyčný doslova napsal:

„Zloději válí! Rád bych z celého srdce poděkoval zlodějům z Mamelodi v Tshwane. Třem úžasným mladým mužům, kteří se rozhodli ukrást mi čerstvě koupené ojeté auto.

Byl jsem nedávno kontaktován policií v Tshwane, že můj vůz byl nalezen. Když jsem k němu přišel, nemohl jsem uvěřit svým očím - motor byl upravený a karoserie byla ve vynikající stavu. Ani mě nenapadlo, že bych si někdy mohl dovolit auto v této kondici.

Vděčím za to jen zlodějům, kteří si za normálních okolností násilím berou to, co nemají. Zdar a sílu, kriminálníci válí!”

Je to zábavný i svým způsobem dojemný příběh, který si okamžitě získal pozornost Jihoafričanů, tamních médií a nakonec se o něm začalo mluvit i ve zbytku světa. Nenarazili jsme na nikoho, kdo by pochyboval o jeho pravdivosti, na svém Facebooku jej dokonce sdílí státní i soukromé organizace bojující proti zločinnosti na jihu Afriky. Však se teoreticky mohl stát - když zloději ukradnou poškozené auto, mohou jej sami či někdo, kdo si jej koupí, snadno dát do lepšího stavu, než v jakém byl... Jenže my jsme z řady důvodů pochybovali a vše nasvědčuje tomu, že tohle je výmysl.

Dali jsme si tu práci a prošli nabídky ojetých poškozených VW Polo z posledního roku a našli celou sadu fotek takto poškozeného Pola 1,9 TDI, které je stále v prodeji. Ani druhá fotka pak není internetu neznámá, jde ovšem o Polo GTI, které bylo též nedávno v prodeji. S jinou registrační značkou, z rukou jiného majitele, v nenavazujícím časovém sledu.

Podle všeho si tedy dotyčný jen našel dvě fotky, které k tomuto příběhu seděly a zbytek si vymyslel. Dokázal ošálit spoustu lidí, ale my jsme mu to „nezbaštili”. I tak je to hezký příběh, který se stát mohl. Mohl se stát a nebo se možná i stal někomu jinému - pokud byste o něčem takovém slyšeli, podělte se v diskuzi...

Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 1 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 01Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 2 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 02Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 3 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 03
Takto vše prezentuje autor příběhu na Facebooku. A dočkal se velké pozornosti

Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 4 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 04Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 5 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 05Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 6 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 06Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 7 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 07Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 8 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 08Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 9 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 09Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 10 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 10Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 11 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 11
Jeho loni údajně ukradený vůz je ale dnes nabízená „bouračka” s motorem 1,9 TDI

Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 12 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 12Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 13 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 13Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 14 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 14Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 15 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 15Muž děkuje zlodějům, že mu ukradli auto. Proč, pochopíte - 16 - Ukradeny VW Polo nalez v lepsim stavu 16
A ten vylepšený nedávno prodávané Polo GTI (archivované fotky jsou až na jednu ve vyšší kvalitě k nenalezení)

Zdroj: Slang Divine Banger@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše