Reklama

Muž ukazoval na radary zdvižený prostředníček, jde na 8 měsíců do vězení

Jakkoli to zní bizarně, bylo to skutečně ono neslušné gesto, které přivedlo policii na stopu tohoto muže. Za mříže jde ale kvůli použití zařízení, které jej k takovému chování svádělo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Muž ukazoval na radary zdvižený prostředníček, jde na 8 měsíců do vězení

25.4.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Jakkoli to zní bizarně, bylo to skutečně ono neslušné gesto, které přivedlo policii na stopu tohoto muže. Za mříže jde ale kvůli použití zařízení, které jej k takovému chování svádělo.

Revoltu proti měření rychlosti zahájil 67letý Timothy Hill poté, co měl podle svých slov plné zuby státního dozoru nad plynulostí provozu pomocí radarů. Na přední část svého Range Roveru Sport si tak nechal namontovat rušičku měřičů rychlosti, která umí oklamat policejní techniku. Hill se tak mohl po silnicích pohybovat prakticky beze strachu ze změření, jenže nezůstal jen u toho.

Své vítězství nad policií dával v okolí svého bydliště na území severního Yorkshiru najevo zdviženým prostředníčkem, který na radary pravidelně ukazoval, jak můžete sami vidět níže. Policisté opravdu nedokázali ani jednou stanovit rychlost jeho Range Roveru, ono gesto je ale vyprovokovalo k tomu, aby si na řidiče posvítili.

Všechny tři pozdravy provedl na konci loňského roku a na začátku toho letošního u jeho domu v Grassingtonu zastavila policie. Překvapený rebel se kupodivu nezmohl na žádné chytré vysvětlení, místo toho se ke všemu přiznal, navíc policistům odkýval také používání rušičky umístěné za předním nárazníkem. Z hrdiny za volantem se stal vystrašený podezřelý.

Policisté sice neměli v ruce žádný důkaz o porušení rychlosti, sama přítomnost rušičky na zachyceném Range Roveru je ale nelegální a stačila až k drastickému postihu. Soudce si nebral servítky, když během líčení řekl, že takové činy „zasáhly do srdce“ celý justiční systém a exemplární trest musí působit jako odrazující prostředek vůči ostatním. Máme pocit, že exemplární tresty nemají ve svobodné a demokratické společnosti co pohledávat, soudce byl ale zjevně jiného názoru. Svou řeč tak ukončil rozsudkem odnětí svobody na osm měsíců za bránění průchodu spravedlnosti a ročním zákazem řízení navrch.

Dopravní policisté nebyli proti, jen si přisadili. Andrew Forth, který vedl vyšetřování, se vyjádřil takto: „Pokud chcete přitáhnout naši pozornost, tak opakovanou gestikulací prostředníčkem na policejních kamery z auta vybaveného rušičkou je vynikající způsob, jak to udělat. Je to také výborný návod, jak skončit ve vězení.“ Jeho suše britské glose nelze úplně odporovat - jednak není moudré používat nelegální zařízení, především je ale hloupé na sebe tímto způsobem upozorňovat. Přesto jsme přesvědčeni, že skoro tři čtvrtě roku vězení za použití rušičky radarů je poněkud přehnaný trest...

Muž ukazoval na radary zdvižený prostředníček, jde na 8 měsíců do vězení - 1 - Muz prostrednicek radarum 8 mesicu vezeni 01Muž ukazoval na radary zdvižený prostředníček, jde na 8 měsíců do vězení - 2 - Muz prostrednicek radarum 8 mesicu vezeni 02Muž ukazoval na radary zdvižený prostředníček, jde na 8 měsíců do vězení - 3 - Muz prostrednicek radarum 8 mesicu vezeni 03
Britové se s tím nemažou, tato gesta nakonec přivedla Timothy Hilla za katr na osm měsíců, jen kvůli použití rušičky radarů

Zdroj: North Yorkshire Police

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše