- -

Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1

Tenhle Veyron je jeden ze tří na světě, je to nejrychlejší Super Sport ve verzi Blue Carbon. A nese možná nejcennější registrační značku vůbec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1

20.11.2016 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Tenhle Veyron je jeden ze tří na světě, je to nejrychlejší Super Sport ve verzi Blue Carbon. A nese možná nejcennější registrační značku vůbec.

V České republice si člověk pořídí registrační značky na přání za 10 tisíc korun na dva konce jednoho auta a již jednou použitou kombinaci znaků nemůže majitel prodat jinému člověku. Ve Velké Británii se ovšem takovéto značky na přání prodat dají, často se draží a nezřídka dosahují jejich ceny desítek milionů korun. Jednou z nejdražších je značka F1, kterou vidíme na Bugatti Veyron na fotkách níže. A právě tohle auto je na prodej.

Pokud máte tuto registrační značku spojenu s tunerem Afzalem Kahnem, je to zcela správně - právě on je už pár let jejím majitelem. Koupil ji kdysi za 440 tisíc liber a svého času byla nejdražší registrační značkou světa. Jenže od té doby, šlo o rok 2008, se trh s podobnými věcmi zbláznil a nedávno byla nejdražší značka světa pořízena za v přepočtu 243 milionů Kč. Pokud vám ale nyní Kahnova F1 přijde být jako chudý příbuzný, nejste na úplně správné adrese - nejcennější značka světa je to pořád.

Už když se předloni spekulovalo o jejím možném prodeji, padala cifra 330 milionů Kč, tedy ještě více než za nejdražší značku dnes. Dnes by stála ještě více, britská registrace F1 je prostě stále to nej. Naneštěstí pro všechny zájemce je Kahn natolik bohatý, že jej i stamilionové nabídky nechávají chladným a nebo ne?

Soudě podle této nabídky to není tak úplně jisté, neboť je to právě on, kdo toto Bugatti prodává. Je to nejsilnější verze Veyronu, nazvaná Super Sport, což znamená 1 200 koní a 1 500 Nm z osmilitrového šestnáctiválce. Tenhle konkrétní kousek je navíc provedený v modrém karbonu s bezbarvým lakem, jaké jsou údajně na světě jen tři. Ostatně, i Super Sportů, které jsou oficiálně stále nejrychlejším autem světa, vzniklo jen 30.

Jeho cena je 2,3 milionu Eur, tedy asi 62,1 milionu korun. Na vzácný Veyron Super Sport Blue Carbon s nájezdem pouhých 16 tisíc kilometrů je to zcela adekvátní cena, na Veyron se značkou F1 ale nikoliv. To proto, že značka na prodej s největší pravděpodobností - protože nabízející o značce vůbec nemluví - není, má k autu jen poutat pozornost. A docela se jí to daří, nutno dodat, na tomto autě vypadá

Dodejme, že Kahn potažmo jeho firma A. Kahn Design není prvním majitelem tohoto Veyronu. Jako nový byl dodán v lednu roku 2013 do Švýcarska. V popisu jeho nabídky se dozvídáme, že tohle konkrétní auto zastávalo i roli show caru, ale to je všechno. O prodej auta nám tentokrát primárně nejde, i když tenhle Veyron vypadá na fotkách opravdu krásně, zajímavá tu je spíše ona registrační značka.

Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 1 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 01Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 2 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 02Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 3 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 03Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 4 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 04Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 5 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 05Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 6 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 06Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 7 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 07Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 8 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 08Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 9 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 09Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 10 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 10Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 11 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 11Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 12 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 12Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 13 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 13Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 14 - bugatti veyron ss f1 kahn prodej 14
Tenhle Veyron může být váš za zhruba 62 milionů. Bez značky, nejspíš

Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 15 - Afzal Kahn registracni znacky 01Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 16 - Afzal Kahn registracni znacky 02Na prodej je Bugatti Veyron SS nesoucí možná nejcennější značku světa: F1 - 17 - Afzal Kahn registracni znacky 03
Afzal Kahn už tento svůj skvost mezi „SPZ” použil na kde čem, Veyronů to bylo hned několik

Zdroj: Mobile.de

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše