Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Náruživý cestovatel našel řešení jednoho z odvěkých problémů lidí cestujících auty
16.6.2018 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek
Cestování autem je relativně příjemná věc, pokud se ale vydáváte do oblastí vzdálených od civilizace, jedno vám v obyčejných osobních vozech bude chybět - sprcha. Teď už nebude muset.
Pokud s autem rádi vyrážíte vstříc novým zážitkům i do přírody, a to auto není slušně vybavený karavan, jednu věc v něm dozajista musíte postrádat - teplou tekoucí vodu. Umýt si ruce, nohy, nebo rovnou celé tělo po náročném výšlapu je zkrátka fajn, nic takového ale v normálním autě nemáte. Tenhle problém dlouho trápil i náruživého cestovatele Jonathana Ballesterose, a tak se jej rozhodl vyřešit sám. Stvořil zařízení nazvané Geyser System a teď ho chce prodávat podobně smýšlejícím lidem.
Propagační materiály slibují hodně, podle letáků už nic nechybí tomu, aby si člověk vychutnal nedotčená zákoutí divočiny a nechyběl mu přitom jeden z nejlepších vynálezů civilizace - teplá sprcha. Stačí k tomu automobil poskytující veškerý komfort a Ballesterosův vynález na palubě.
Přenosný systém Geyser potřebuje jeden galon vody (3,8 litru) a vystačí na sedm minut sprchování. Ohřev je napájen ze zásuvky autozapalovače. Optimalizovaný ventil navržený s ohledem na účel sprchy dává možnost regulovat spotřebu vody potřebné k umytí čehokoliv. Nižší odběr například na mytí nádobí znamená výdrž až čtvrt hodiny. Kompaktní rozměry přenosného zařízení vážícího pět kilogramů včetně vody jsou výhodou pro snadné uložení kamkoliv v rámci potřeby.
Nádoba ve tvaru dvou válců na sobě má několik senzorů. Snímače teploty zajišťují včasné vypnutí topného tělesa uvnitř. Při teplotě vody 35 stupňů Celsia senzory odstaví ohřev, zároveň čidla hlídají hladinu vody ve válci. Plnící hrdlo je vybaveno také bezpečnostním snímačem, které nesepne Geyser, pokud není víko pevně zašroubované, tvrdí vynálezce.
Jonathan Ballesteros dále láká na intuitivní ovládání. Prý stačí nalít vodu, připojit 12V zásuvku a tlačítkem si vybrat požadovanou operaci tepelného ohřívače a čerpadla podle vlastního uvážení. V případě sprchování po náročném výšlapu zbývá otočit kohoutek na hadici a houbou se normálně umýt.
Tohle všechno je možné zhlédnout i na přiloženém videu, které má za úkol názorně představit schopnosti Geyseru. Vynálezce navíc touto cestou shání finanční podporu pro svůj záměr na Kickstarteru, aby jej dostal do sériové výroby a nedá se říci, že by byl neúspěšný - už takto „vybral” skoro 800 tisíc Kč. Takže pokud tento nápad ohromil i vás...














Geyser System má zpříjemnit venkovní aktivity. V případě úspěchu dokonce pomůže zachránit svět
Zdroj: Kickstarter
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Richard Hammond k 20. výročí své skoro smrtelné havárie podráždil štěstěnu testem 3000koňového čínského vyzyvatele Ferrari
před 6 hodinami
Ferrari Purosangue vlétlo i se svým V12 na motorovou brzdu a předvedlo takové představení, že mu odpustíte, že jde o SUV
včera
„Bugatti pro chudé” si namazalo na chleba všechny a všechno na dalším okruhu, pomalejší je i McLaren za 20 milionů
včera
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Kupcům elektromobilů slibovali levnější servis, chytili je ale do pasti. I běžná údržba vychází majitele o desítky procent dráž
27.1.2026
Audi říká, že opouští velké displeje v interiérech v honbě za uživatelskou přívětivostí, snad nedopadne jako Mercedes
27.1.2026
Jaguar prý už přehodnocuje svou jen elektrickou budoucnost, jeho novince by to s výfuky slušelo
27.1.2026
Většinu západních automobilek mají do roku 2030 vytlačit z Číny, pro některé z nich to může být fatální rána
27.1.2026
Auta pro šetřílky chce víc a víc lidí navzdory minimální nabídce, na mlýn Dacie ženou tisíciletou vodu
27.1.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
