Reklama

Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí

Bitcoin se velmi rychle etabluje ve světě aut. Tak rychle, že se za něj dají koupit nejen nejlepší hypersporty v Americe, ale i největší auto světa u Běloruska.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí

16.1.2018 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Bitcoin se velmi rychle etabluje ve světě aut. Tak rychle, že se za něj dají koupit nejen nejlepší hypersporty v Americe, ale i největší auto světa u Běloruska.

Bitcoin píše další kapitoly neuvěřitelného příběhu každý den své existence. Během roku 2017 předvedl zhodnocení až 1 600 %. Odborník na finance Nick Colas předpovídá v následujícím roce další divokou jízdu v koridoru rozpětí cen od 6 500 do 22 000 USD (137 000 až 463 000 Kč) za kus. Zlatá horečka 21. století tak nabírá na síle - někteří zázračně zbohatnou, jiní budou marně pokoušet štěstí.

Od doby, kdy jsme psali o prodejích aut za Bitcoiny jako o něčem výjimečném, se leccos změnilo. Dnes už nejde o jednotky nabídek po celém světě, platbu Bitcoiny za auta začali akceptovat i prodejci vozů velmi vysoké úrovně a skoro si troufneme říci, že dnes neexistuje vůz, který byste s pomocí kryptoměny nemohli zaplatit. A pro to, že zaplatit Bitcoiny jde už dnes skoro cokoli na kolech, máme jeden pozoruhodný důkaz.

Firma Belaz, výrobce největších aut světa, totiž zveřejnil, že přijímá platby Bitcoiny i za své megastroje. Chce-li tedy někdo vyměnit imaginární platidlo za zcela nový dampr, nakladač nebo jiné zařízení, stačí se předem ohlásit záměr a směle si vybrat zboží. Nečekejte ale v tomto případě, že ke koupi bude stačit pár Bitcoinů - například Belaz 75710 se statutem největšího auta světa automobilka nabízí za ceny od 187 milionů Kč. To aktuálním kurzem BTC znamená asi 653 „kaček”.

Rozličné supersporty jsou vedle toho k mání za babku. Pro lepší představu - showroom Moonlambos nabízí zcela nové Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce Roadster za cenu 50 BTC, Aston Martin DB9 Coupe V12 2005 stojí 5 BTC. Belaz 75710 je prvním zástupcem výrobců mobilních strojů, který nahradil tak astronomickou cifru běžných peněz internetovým platidlem. „Pár set“ peněz za největší a nejtěžší terénní auto světa možná vypadá schůdněji, než číslovka ve stovkách milionů korun. Ve skutečnosti jde ale pochopitelné o stejnou hodnotu.

Důkazem vzestupu počítačového finančnictví jsou nejen nabízené automobily, ale také ty skutečně prodané. John McAfee, strůjce stejnojmenného antivirového programu, takto zhodnotil nastřádané bohatství v Bentley Azure. Americký dealer drahých vozů nedávno vyměnil BTC za Bugatti Chiron a Pagani Huayru Tempesta. Výše popsané odpovídá slovům Nicka Colase o slibné budoucnosti této měny. Máme se na co těšit, obrázky pár prodaných superaut za jednotky či desítky BTC najdete níže...

Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 1 - Prodej za bitcoiny BTC damper Belaz 01Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 2 - Nejvetsi nakladni vozy sveta 01Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 3 - Nejvetsi nakladni vozy sveta 02Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 4 - Nejvetsi nakladni vozy sveta 03Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 5 - Nejvetsi nakladni vozy sveta 04Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 6 - Nejvetsi nakladni vozy sveta 05
Takového obra může zájemce koupit za Bitcoiny...

Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 7 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 02Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 8 - Lamborghini Huracan koupene za Bitcoiny 09Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 9 - Prodej za bitcoiny BTC damper Belaz 02Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 10 - Prodej za bitcoiny BTC damper Belaz 03Největší auto světa teď jde oficiálně koupit za Bitcoiny. „Pár kaček” už tady nestačí - 11 - Prodej za bitcoiny BTC damper Belaz 04
...rozšiřuje se také nabídka netradičních osobních vozů za tuto měnu. Letošní rok ukáže výdrž decentralizovaného platidla.

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama