- -

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje

Před pár léty se za nově stvořenou měnu nedalo koupit prakticky nic, dnes si můžete za 1 BTC vybrat klidně i auto. A k orezlému Favoritu bude mít hodně daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje

17.12.2017 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Před pár léty se za nově stvořenou měnu nedalo koupit prakticky nic, dnes si můžete za 1 BTC vybrat klidně i auto. A k orezlému Favoritu bude mít hodně daleko.

V reakci na poslední zprávy o Bitcoinu a jeho vytrvale rostoucí hodně mezi lidmi roste zájem o tuto fyzicky neexistující měnu. Který má opět vliv na růst jeho hodnoty, která se opět postará o palcové titulky v médiích, které opět... Zatím to takhle dokola opravdu funguje.

S rostoucí hodnotou roste i akceptace této měny, a tak se přímo za ni dá koupit stále zajímavější zboží. Kdysi bylo neslýchané, že by někdo prodal nový supersport za imaginární měnu, kterou řídí jen neviditelná ruka trhu, ale časy se mění a stále menší obchodníci neváhají přijmout platbu nejen korunách, eurech či dolarech, ale vezmou zavděk i pár BTC.

Nás ale nejvíce fascinuje růst hodnoty Bitcoinu, která se jen od začátku roku do konce listopadu zvýšila 11x. Jak dlouho může tento stav trvat, nevíme, ale teď je tu s námi a pokud máte „po kapsách” pár Bitcoinů, možná je ten pravý čas zhodnotit svou někdejší investici. Už za jednu jednu „kačku” se totiž dnes dají koupit neuvěřitelné věci, a to i ve světě aut. Chtěli jsme vám to předvést co nejnázorněji, a tak jsme vybrali pár aut, která se dnes svou cenou do 1 BTC vejdou.

Vzhledem k tomu, jak rychle se kurz mění, už teď ukazujeme o něco méně, než bychom mohli. Tento článek jsme připravovali z pátku na sobotu, kdy 1 Bitcoin vycházel necelých 17 000 USD, tedy asi 370 tisíc Kč. A auta do této ceny jsme hledali. Dnes už je na neuvěřitelných 19 500 dolarech, tedy za hranicí 425 tisíc Kč. Za cenu 1 BTC tedy můžete pomýšlet i na o fous lepší auta, všechna dále zmíněná se ale do jediné „mince” pochopitelně vejdou i teď. A ještě vám zbude něco na palivo.

Tak vám je ukážeme hned, než 1 BTC bude stát milion dolarů a pořídíte za něj Bugatti Veyron. Vtip? A neřekli byste to samé před rokem, kdybychom vám vyprávěli, že za jeden Bitcoin letos před Vánoci koupíte cokoli z dále zmíněného?

Porsche Cayenne Turbo

Cayenne je první model Porsche osazený osmiválcem do písmene V od konce produkce modelu 928. Puristé na začátku výroby v roce 2002 nechtěli uvěřit vlastním očím a nelibě nesli existenci SUV v portfoliu sportovně orientované automobilky s takovou historií. Jenže i když oni po Cayenne nesáhli, jiní ano - úspěšný model se vyrábí dodnes, dokonce po 15 letech byla v minulých dnech uvedena třetí generace.

První generace s typovým označením 955 se vyráběla od roku 2002 do 2006 a jeden černý si můžete dopřát za 1 Bitcoin. Benzínový přeplňovaný osmiválec o objemu 4,5 litru a výkonu 331 kW (450 koní) a 620 Nm z roku 2003 má najeto 100 000 km. Auto vypadá adekvátně nízkému nájezdu, žádné viditelné poškození, zachovalý kožený interiér zjevně prošel nejednou očistou společně s motorovým prostorem. Vůz po prvním majiteli je k mání za 357 777 Kč.

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 1 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 01Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 2 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 02Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 3 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 03Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 4 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 04Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 5 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 05Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 6 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 06

Mercedes-Benz S 500 Long

Stěžejní model Mercedesu dostává nejnovější technické vymoženosti tradičně jako první, chce být vždy o krok napřed. Od roku 1972 udává tempo ve třídě luxusních sedanů a pravidelně aspiruje na nejlepší auto světa. Neumí nic stoprocentně dokonale, ale prvotřídně zvládne od všeho něco, to je jeho kouzlo. Vyžehlí panelovou silnici stejně, jako se ve verzích AMG proplete i okreskovým bludištěm. Komu by nestačil prostor v klasickém provedení, má pro něj Mercedes S verzi L jako Long, čili prodloužená zadní místa pro cestující, kterým může být kdokoliv za oběť jediné imaginární mince BTC.

Na prodej za 349 990 Kč je pátá generace s označením W221, která byla představena v roce 2005 na frankfurtském autosalonu. Stříbrná prodloužená verze vyrobena v roce 2007 najela od té doby 168 000 km. Pohodlný křižník pohání zážehový osmiválec 5,5 litru s výkonem 285 kW (387 koní) a 530 Nm. V koženém dřevem obloženém interiéru s masážními sedačkami a TV obrazovkami cestující najdou pohodu. Majitel udržoval pořádek a čistotu. V roce uvedení modelu se jeho cena rovnala bytu 3 + 1 v Praze, za takovou cenu skutečně dobrá nabídka. Jako bonus je tu přestavba na LPG, to kdybyste ten Bitcoin měli vážně jen jeden...

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 7 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 07Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 8 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 08Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 9 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 09Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 10 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 10Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 11 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 11Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 12 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 12

Volkswagen Phaeton 6,0 W12

Třetí do počtu možných kandidátů útraty jednoho Bitcoinu je černá ovce německého koncernu. VW Phaeton se vyráběl od roku 2002 a modernizací prošel po sedmi letech přežívání na trhu. Sdílel podvozkovou platformu s Bentley a některé díly pocházely od Audi A8. Původní záměr napodobit své dárce orgánů z hlediska výjimečnosti se povedl v jiném slova smyslu, než si konstruktéři představovali. Prodalo se tak málo kusů, že potkat jej na silnici byl svátek. V roce 2016 definitivně skončil, tou dobou už se ale léta prodával jen ve vcelku obyčejných verzích.

Ozdobou Phaetonu byl vrcholný motor W12, nabízený zkraje výroby. S šestilitrovým agregátem o výkonu 331 kW (450 koní) a 560 Nm se můžete pyšnit, pokud oželíte 1 Bitcoin ze své sbírky za stříbrný kus z roku 2005 s 98 000 kilometry na tachometru. Přesná cena je stanovena prodejcem na 349 900 Kč za nejvyšší motorizaci a štědrou výbavu (vč. palubního telefonu) s černou kůží a dřeveným obložením.

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 13 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 13Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 14 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 14Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 15 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 15Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 16 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 16Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 17 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 17Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 18 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 18

Audi S6 5,2 V10

Od pohodlných korábů se přesuneme ke hbitějším jedincům. Pokud máte raději akční styl, můžete elektronickou měnu roztočit směrem k Audi S6. Sportovní verze rodinného kombi s V10 od Lamborghini a pohonem všech kol splní nároky na odvoz nákupu z obchodu a dětí ze školy poté, co se otec vyřádí na okruhu. S6 přišla na trh v roce 2006 a mile překvapila dynamikou skloubenou s komfortem a určitou elegancí.

Černě lakovaná střela se stříbrnými zrcátky by mohla být vaše za 363 000 Kč. V provozu je od roku 2007 a za 10 let najela 122 000 kilometrů. Relativně málo, musí být příjemné využívat všech 320 kW (435 koní) a 540 Nm z benzínového atmosférického desetiválce. Původně je vůz z Itálie a zaujme kvalitním zpracováním interiéru s koženými sedačkami a karbonovým dekorem. Ideální nenápadný zabiják, který klame tělem.

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 19 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 19Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 20 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 20Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 21 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 21Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 22 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 22Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 23 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 23Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 24 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 24

Land Rover Range Rover Sport TD V8 HSE

Kdyby byl mezi námi bitcoinový bohatýr, který radši jezdí na vyvýšeném podvozku, Range Rover Sport je vhodný tip ke koupi. Od roku 2005 dodnes britská automobilka vyrábí konkurenta všem sportovně střiženým luxusním SUV. Stal se z něj prodejně úspěšný stroj a symbol společenského postavení.

Řadu let ještě poslouží inzerovaný RR Sport s přeplňovaným vznětovým motorem s osmi válci, 200 kW (272 koní) a 640 Nm. Zatím najezdil od roku 2008 všeho všudy 162 000 km. Šedý lak a zatmavená zadní skla působí dospěle a dodávají vozu charakter. Uvnitř kontrastují hnědá kožená sedadla a obložení dveří, zpracování nepůsobí kvalitně, jako u výše popsaných kandidátů. Range Rover to dohání v jiných oblastech, za jeho schopnosti prodejce požaduje 369 000 Kč.

Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 25 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 25Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 26 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 26Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 27 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 27Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 28 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 28Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 29 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 29Všechna tahle auta dnes můžete koupit v ČR za jeden Bitcoin. Jsou to parádní stroje - 30 - Auta za 1 BTC Cayenne Mercedes VW Audi Range 30


Snažili jsme se vybrat symboly různých kategorii aut, aby bylo co nejjasnější, co se dnes dá za 1 BTC koupit. Představa jednoho BTC vedle obrovského Mercedesu nebo superrychlého stěhováku od Audi je k pobavení. Neřekneme vám ale, jestli se budete bavit i za týden, že jste svůj 1 Bitcoin takto „udali” ještě v době, kdy o něj někdo stál. Nebo vás bude mrzet, že jste jej spláchli za „obyčejné Audi S6”, když tou dobou vystačí na zánovní Ferrari. Tohle dnes nikdo nedokáže rozumně říci...

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše