Reklama

I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček”

Bitcoiny dále raketově stoupají na ceně, zdaleka ne vše za ně ale dá reálně koupit. Rolls-Royce už teď zjevně patří mezi to, co koupit lze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček”

1.12.2017 | Mirek Mazal | 6 příspěvků

Bitcoiny dále raketově stoupají na ceně, zdaleka ne vše za ně ale dá reálně koupit. Rolls-Royce už teď zjevně patří mezi to, co koupit lze.

Není to až tak dávno, co byla vytvořena měna, která je oproštěna od jakékoliv regulace. V dnešním globalizovaném světě to zní až nereálně, ale je to fakt. Vznikla v roce 2009, dostala jméno Bitcoin a její hlavní výhodou je decentralizace, aby žádný jedinec nebo skupina lidí nemohli rozhodovat o její hodnotě. Tu ovlivňuje pouze trh, jen nabídka a poptávka po ní a zaplatit s ní tak můžete v podstatě cokoli - pokud je tedy prodávající ochoten Bitcoin jako platidlo přijmout.

Něco takového je ale stále docela neobvyklé a ve světě aut dokonce výjimečné. Před pár týdny jsme psali o případu, kdy si tímto způsobem někdo pořídil Lamborghini a udělal tím hodně dobrý obchod. A v ještě bližší minulosti jsme psali o nabídce ojetiny, která se stala zajímavá v podstatě jen díky tomu. Dnes vám můžeme ukázat další případ, kdy lze za Bitcoiny koupit ojetý vůz, mezi všemi dosavadními je ale tato nabídka zcela výjimečná.

Jde prý o první takovou nabídku ve Velké Británii a především o první, jejímž předmětem je vůz značky Rolls-Royce. To je nepochybně hodnotné auto, které ale v tomto případě přijde na necelých 15,8 BTC. To zní jako nic, vzhledem k aktuální hodnotě Bitcoinu ale těchto „pár kaček” představuje asi 3 420 000 Kč. Musíme ale připomenout, že ještě letos v lednu šlo koupit 1 Bitcoin za necelých 20 tisíc Kč - mít Rolls za nějakých 300 tisíc tedy není nereálné, i když Bitcoiny „nesušíte” roky.

Navíc to není jen tak ledajaký Rolls. Nabízí model Ghost se zlatou karoserií. Jde o výjimečnou nabídku, prodávaný exemplář je prý jako jediný v aktuálním prodeji vybavený chladničkou a skleničkami na šampaňské. Je to ale jen jakási třešinka na dortu výbavy, které je nepřeberně mnoho - mimo jiné nechybí ani zábavní systém s obrazovkami pro cestující vzadu, všechna ventilovaná sedadla, koberečky z ovčí vlny či systém pro noční vidění.

Anglického aristokrata na čtyřech kolech s typickým přepychem a netypickou barvou laku pohání vpřed dvakrát přeplňovaný dvanáctiválec o objemu 6,6 litru a výkonu 425 kW (570 koní). Vůz je z roku 2010 a má najeto 56 327 kilometrů. A že si původní majitel zakládal na prvním dojmu svědčí i fakt, že celou tu dobu používal příplatková 22palcová kola.

Pokud jste si tedy kdykoli v minulosti „ulili” ze zvědavosti pár Bitcoinů, můžete si nyní za skromných 16 BTC v Manchesteru koupit krále silnic ve zlatém kabátě. A ještě něco zbude. Je sice fakt, že dnes jsou to miliony, ale ne každý vám za ně dá takové peníze či zboží adekvátní hodnoty. Tady je možnost mít za ně výjimečný Rolls-Royce Ghost...

I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 1 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 01I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 2 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 02I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 3 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 03I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 4 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 04I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 5 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 05I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 6 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 06I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 7 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 07I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 8 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 08I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 9 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 08aI tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 10 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 08bI tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 11 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 09I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 12 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 10I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 13 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 11I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 14 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 12I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 15 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 13I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 16 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 14I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 17 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 15I tohle auto se dnes dá koupit za Bitcoiny, ohňostroj opulence vyjde na pár „kaček” - 18 - Prvni Rolls-Royce za Bitcoiny prodej 16
Rolls-Royce za 16 čehokoli je lákavá nabídka, i když v tomto případě jde o Bitcoiny

Zdroj: Autotrader UK

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše