Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu?

Auta se dají vylepšovat různě a jednou z cest je použití dílů z prestižnějších vozů. Asi vás nepřekvapí, že to vnímáme jako „falešné a prázdné”, ale třeba to uvidíte jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu?

1.7.2018 | Petr Miler | 52 příspěvků

Auta se dají vylepšovat různě a jednou z cest je použití dílů z prestižnějších vozů. Asi vás nepřekvapí, že to vnímáme jako „falešné a prázdné”, ale třeba to uvidíte jinak.

Nemáme rádi, když si někdo hraje na někoho, kým ve skutečnosti není. A stejně tak nemáme v lásce, když někdo ze svého auta dělá něco, čím není. Pokud jste si koupili škodovku, máte zkrátka škodovku a chcete-li něco prestižnějšího, nezbude, než se začít více snažit v práci a zkusit si na to vydělat. S výjimkou aut, jako je Škoda Octavia Ferrari, za kterou stojí příběh ospravedlňující i takovou maškarádu, nám zkrátka podobné přetvářky nevoní. Člověk by měl být hrdý na to, co má, čeho skutečně dosáhl, ne se tvářit jako někdo, kým není a pravděpodobně ani nikdy nebude.

Někteří majitelé aut to tak ovšem nevidí a na své vozy si rádi věší díly z modelů prestižnějších značek ve snaze pozvednout svou image. Někdy to skončí u „samolepkového tuningu”, někdy ale dojde i na použití dílů z vozů jiných značek. Jsou-li to třeba brzdy, nelze nic namítat a mohou to nakonec být i kola, jde-li například o snížení neodpružené hmotnosti se všemi z toho vyplývajícími pozitivy.

Kdysi jsem viděl Volkswagen Golf IV GTI na dobových kolech z Porsche 911 Turbo. Jistě musely být na všech čtyřech použity disky z předních kol Porsche, ale výsledek nevypadal špatně a především mi majitel vysvětlil, že jde o několik kilogramů lehčí disky. Přišel k nim prý docela levně a s ohledem na už tehdejší technickou spřízněnost VW a Porsche je namontoval docela snadno, takže proč ne? To, co vám ukážeme dnes, ale žádný takový smysl nemá a jde o tu jediné: o show.

Existuje zjevně docela dost majitelů aut značky Škoda, kteří mají pocit, že své auto zkrášlí použitím kol značky Bentley. Jako by to samo o sobě nebylo dost rozpačité, ve většině případů ani nejde o skutečná kola Bentley, protože ta budou na většinu modelů příliš velká. Jedná se tedy o jejich napodobeniny v menších rozměrech, které často bývají těžké či jinak nekvalitní. Jinými slovy: majitelé obvykle vymění originální, kvalitní disky vyvinuté často přímo pro ten či onen model za pochybnou kopii z Číny, jejíž jedinou výhodou je, že vypadá, jako by sjela přímo z výrobní linky jedné z nejprestižnějších automobilek vůbec.

Považujeme to za smutné, ale podívejte se sami na přiložené fotky a posuďte, jestli je to aspoň hezké. Podle nás se většina „barokních” designů kol Bentley k jednoduchým tvarům moderních škodovek stejně nehodí, ale proti gustu... Jen ten funkční aspekt stěží dokážeme pustit z hlavy, tady opravdu nelze ničemu pomoci.


Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 1 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 01Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 2 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 02Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 3 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 03Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 4 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 04Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 5 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 05Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 6 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 06Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 7 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 08Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 8 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 09Řada lidí zkouší zkrášlit své Škody s pomocí kol Bentley. Pomohli tím něčemu? - 9 - Skoda Octavia Superb Bentley disky kola 07
Člověk má při uzření těchto aut tendenci sáhnout po spojení typu Škodentley, v úvahu ale příchází ještě jedno, přirozeněji znějící: Benda...

Zdroj: Auto Evolution

Petr Miler

Diskuze 52 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše