Reklama

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát

Na první pohled se nad tímhle autem pousmějete a pomyslíte si cosi o hloupém pokusu udělat ze škodovky Ferrari. Detailní informace od jejího strůjce ale odhalují úplně jinou realitu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát

28.6.2018 | Mirek Mazal | 46 příspěvků

Na první pohled se nad tímhle autem pousmějete a pomyslíte si cosi o hloupém pokusu udělat ze škodovky Ferrari. Detailní informace od jejího strůjce ale odhalují úplně jinou realitu.

Možná si vzpomenete na náš článek o Škodě Octavia Ferrari z Moravy. Psali jsme o ní předloni a už tehdy jsme zmiňovali, že auto nemusí být až takový nesmysl. Informace o pozadí jeho vzniku jsme měli z doslechu, navíc nebyly úplně přesné a ani sám vůz v tu chvíli nebyl zcela hotový. Nyní se nám ozval přímo člověk, který se o stvoření tohoto svérázného díla postaral, poslal fotky hotového stroje a přidal i celý příběh stojící za tímto „českým Ferrari”. Poslechněte si jej celý a sami zvažte, zda si zaslouží pohrdání.

Specificky upravená Octavia skutečně posloužila jako dárek k narozeninám otce, jehož syn o 22 let dříve slíbil, že mu k šedesátinám dá Ferrari. Tehdy jistě nedokázal odhadnout budoucnost, ale plány spřádal sebevědomě. Roky postupně ubíhaly a okolnosti otcovy životní úrovně naznačovaly, že Ferrari by nebylo milým darem, ale spíše naopak nákladnou zátěží rozpočtu. Zaplatit kupní cenu je jedna věc, ale živit špičkový supersport druhá. A pokud by se syn nepostaral o obojí, živení supersportu by musel zvládnout příjem zasloužilého pracovníka Českých drah. Nemluvě o tom, že v šedesáti si Ferrari málokdo užije jako zamlada...

Slib ale kdysi mladý chlapec porušit nehodlal, a tak se v hlavě začal rodit plán, jak jej splnit a opravdu tím potěšit. Vymyslel odvážnou náhradu - praktickou škodovku převlečenou do podoby Ferrari. Barevná folie rudé barvy odkazuje na italské plnokrevníky a kdyby někdo nechápal, jsou všude znaky vzpínajícího se koníka. Na původních fotkách jsme viděli ještě nehotový vůz naplňující celý záměr pouze částečně, níže si můžete prohlédnout kompletně dokončené auto a posoudit, jak moc se vám zamlouvá. Podle nás je to sympatický čin a docela chytrý způsob, jak splnit někdejší slib ke spokojenosti všech.

Autor celé kreace dále dodává, že součásti daru byl u výlet do Itálie, kam se s originální Octavii vydali po vlastní ose. Nesměla chybět návštěva Maranella, kde mohl čerstvý majitel... „Octari” obdivovat továrnu na nejlepší sporťáky světa a sídlo vedení značky. Poté výletníci nasměřovali do Modeny. Rodiště Enza Ferrariho reprezentované stavbou Kaplického je povinnou zastávkou každého s kapkou rychlosti v krvi. Tam měl oslavenec možnost zažít jízdu ve Ferrari 458 Speciale, prý neskutečný zážitek, ale pro běžný život nic extra, protože by nebylo kde vozit hlínu, květiny a stavební materiál na zahrádku. Pětilitrová spotřeba je také utopie, zhodnotil otec šestisetkoňové Ferrari.

Škoda Octavia Combi Ferrari budila celou cestu nebývalou pozornost, přesně podle očekávání. Nejen barevná kreativita, ale i emblémy Ferrari s iniciály DP podle jména majitele. Původně stojí na žlutém štítku písmena SF jako Scuderia Ferrari (česky stáj Ferrari). Číslo 60 označuje věk obdarovaného. Neznalí cizinci neměli tušení, s čím a s kým mají tu čest. Veškerá loga označující pravý původ zmizela, všude zůstal jen symbol italské chlouby závodních tratí.

Pokud byste teď chtěli začít vykřikovat něco o pozérství, zadržte a zamyslete se nad motivací celé této eskapády. Za normálních okolností by to mohlo být k smíchu, takto to ale dostává zcela jiný význam a nám nezbývá gratulovat majiteli této škodovky ke stroji samotnému i k tomu, jakého má syna.

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 1 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 01Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 2 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 02Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 3 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 03Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 4 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 04Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 5 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 05Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 6 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 06Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 7 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 07
Fotky hotové Octavie Combi Ferrari ukazují, že jde o docela propracované dílo. Samo o sobě bude mnohým k smíchu, s příběhem za ním ale dostává docela jiný význam

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 8 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 01Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 9 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 02Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 10 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 03Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 11 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 04
Takto jsme si tehdy ještě nehotový vůz mohli prohlédnout předloni

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 46 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše