Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát

Na první pohled se nad tímhle autem pousmějete a pomyslíte si cosi o hloupém pokusu udělat ze škodovky Ferrari. Detailní informace od jejího strůjce ale odhalují úplně jinou realitu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát

28.6.2018 | Mirek Mazal | 46 příspěvků

Na první pohled se nad tímhle autem pousmějete a pomyslíte si cosi o hloupém pokusu udělat ze škodovky Ferrari. Detailní informace od jejího strůjce ale odhalují úplně jinou realitu.

Možná si vzpomenete na náš článek o Škodě Octavia Ferrari z Moravy. Psali jsme o ní předloni a už tehdy jsme zmiňovali, že auto nemusí být až takový nesmysl. Informace o pozadí jeho vzniku jsme měli z doslechu, navíc nebyly úplně přesné a ani sám vůz v tu chvíli nebyl zcela hotový. Nyní se nám ozval přímo člověk, který se o stvoření tohoto svérázného díla postaral, poslal fotky hotového stroje a přidal i celý příběh stojící za tímto „českým Ferrari”. Poslechněte si jej celý a sami zvažte, zda si zaslouží pohrdání.

Specificky upravená Octavia skutečně posloužila jako dárek k narozeninám otce, jehož syn o 22 let dříve slíbil, že mu k šedesátinám dá Ferrari. Tehdy jistě nedokázal odhadnout budoucnost, ale plány spřádal sebevědomě. Roky postupně ubíhaly a okolnosti otcovy životní úrovně naznačovaly, že Ferrari by nebylo milým darem, ale spíše naopak nákladnou zátěží rozpočtu. Zaplatit kupní cenu je jedna věc, ale živit špičkový supersport druhá. A pokud by se syn nepostaral o obojí, živení supersportu by musel zvládnout příjem zasloužilého pracovníka Českých drah. Nemluvě o tom, že v šedesáti si Ferrari málokdo užije jako zamlada...

Slib ale kdysi mladý chlapec porušit nehodlal, a tak se v hlavě začal rodit plán, jak jej splnit a opravdu tím potěšit. Vymyslel odvážnou náhradu - praktickou škodovku převlečenou do podoby Ferrari. Barevná folie rudé barvy odkazuje na italské plnokrevníky a kdyby někdo nechápal, jsou všude znaky vzpínajícího se koníka. Na původních fotkách jsme viděli ještě nehotový vůz naplňující celý záměr pouze částečně, níže si můžete prohlédnout kompletně dokončené auto a posoudit, jak moc se vám zamlouvá. Podle nás je to sympatický čin a docela chytrý způsob, jak splnit někdejší slib ke spokojenosti všech.

Autor celé kreace dále dodává, že součásti daru byl u výlet do Itálie, kam se s originální Octavii vydali po vlastní ose. Nesměla chybět návštěva Maranella, kde mohl čerstvý majitel... „Octari” obdivovat továrnu na nejlepší sporťáky světa a sídlo vedení značky. Poté výletníci nasměřovali do Modeny. Rodiště Enza Ferrariho reprezentované stavbou Kaplického je povinnou zastávkou každého s kapkou rychlosti v krvi. Tam měl oslavenec možnost zažít jízdu ve Ferrari 458 Speciale, prý neskutečný zážitek, ale pro běžný život nic extra, protože by nebylo kde vozit hlínu, květiny a stavební materiál na zahrádku. Pětilitrová spotřeba je také utopie, zhodnotil otec šestisetkoňové Ferrari.

Škoda Octavia Combi Ferrari budila celou cestu nebývalou pozornost, přesně podle očekávání. Nejen barevná kreativita, ale i emblémy Ferrari s iniciály DP podle jména majitele. Původně stojí na žlutém štítku písmena SF jako Scuderia Ferrari (česky stáj Ferrari). Číslo 60 označuje věk obdarovaného. Neznalí cizinci neměli tušení, s čím a s kým mají tu čest. Veškerá loga označující pravý původ zmizela, všude zůstal jen symbol italské chlouby závodních tratí.

Pokud byste teď chtěli začít vykřikovat něco o pozérství, zadržte a zamyslete se nad motivací celé této eskapády. Za normálních okolností by to mohlo být k smíchu, takto to ale dostává zcela jiný význam a nám nezbývá gratulovat majiteli této škodovky ke stroji samotnému i k tomu, jakého má syna.


Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 1 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 01Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 2 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 02Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 3 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 03Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 4 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 04Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 5 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 05Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 6 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 06Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 7 - Skoda Octavia s polepy Ferrari nove foto 07
Fotky hotové Octavie Combi Ferrari ukazují, že jde o docela propracované dílo. Samo o sobě bude mnohým k smíchu, s příběhem za ním ale dostává docela jiný význam

Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 8 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 01Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 9 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 02Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 10 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 03Škoda Octavia Combi Ferrari opravdu není takový nesmysl, jak se může zdát - 11 - Skoda Octavia Ferrari Combi ulice 04
Takto jsme si tehdy ještě nehotový vůz mohli prohlédnout předloni

Mirek Mazal

Diskuze 46 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama