Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou

Motoristé se často stávají oběťmi různých forem teroru, tento případ je ale vážně neobvyklý. Maskovaná agresorka v jedné britské vísce nejméně šestkrát polila zaparkovaná auta kyselinou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou

20.4.2019 | Mirek Mazal

Motoristé se často stávají oběťmi různých forem teroru, tento případ je ale vážně neobvyklý. Maskovaná agresorka v jedné britské vísce nejméně šestkrát polila zaparkovaná auta kyselinou.

Obyvatelé kanadského Edmontonu se stále vzpamatovávají z útoku vyšinutého žháře zapalujícího náhodně vytipovaná auta, Jihozápadní Anglie zase vstřebává podobně ujetý případ dlouhodobějšího charakteru. Žena v masce ďábla s parukou kudrnatých vlasů opakovaně zaútočila na různá vozidla leptavou kyselinou.

Poslední rok a půl malou vesnici Saint Briavels v hrabství Gloucestershire terorizovala maskovaná dáma, jejíž výlevy místní znají zejména kvůli šesti poleptaným automobilům. Poslední útok viděl jeden ze sousedů - ženu přistihl v maškarním kostýmu, když před zraky bezpečnostních kamer hodila kyselinu na Land Rover Freelander.

Odhozená maska s parukou byly později nalezeny, ale dotyčná zmizela. U věcí se našlo i víčko od kyseliny. Místní obyvatelé nyní nabízejí odměnu dvou tisíc liber (59 tisíc Kč) každému, kdo hříšnici pomůže dopadnout.

Důchodce jménem John Hurley se stal zatím poslední obětí poté, co jeho starší Renault Megane Scénic nebyl po chuti neznámé vandalce. Kyselina podobná gelu rozežrala povrchovou barvu až na holý kov, chemická látka také rozpustila plastové části jako světlomety nebo stěrače. „Naštěstí jsem si byl vědom předchozích útoků, jakmile jsem to viděl, hned jsem věděl, co se stalo. Kdybych to nedomyslel a dotkl se povrchu, bylo by to katastrofální. Jsem učitel hudby a kyselina by mi poškodila prsty,” řekl Hurley.

Pojišťovna označila následky útoku za totální škodu a penzista se bude muset podívat po novém přibližovadlu. „Je zničující vědět, že v naší komunitě jsou lidé, kteří mohou něco takového udělat. Prostě nevíte, kdy se něco stane. Celá vesnice je obecně velmi klidné místo,“ dodal John po nočním napadení jeho Renaultu.

Sousedé muže se obávají, že na území malé obce operují dva jedinci. Byla viděna žena středního věku s tváří ďábla, černými kudrliny a v botách s výraznou tlustou podrážkou ve společnosti tlustého plešatého muže s brýlemi. Policisté jsou zatím bezradní, pomalu střádají důkazy a hledají možné svědky.


Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 1 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 01Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 2 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 02Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 3 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 03Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 4 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 04Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 5 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 05Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 6 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 06Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 7 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 07Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 8 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 08Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 9 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 09Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 10 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 10Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 11 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 11Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 12 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 12Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 13 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 13Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 14 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 14Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 15 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 15Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 16 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 16Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 17 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 17Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 18 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 18Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 19 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 19Neznámá žena terorizuje motoristy v malé vesnici, auta jim leptá kyselinou - 20 - Zena lepta auta kyselinou Anglie foto 20
V Anglii řádí „ďábel”, který leptá auta sousedům

Zdroj: Metro

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše