Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky

Výrobci aut se na každém autosalonu pokouší předvést v tom nejlepším světle, pochopitelně. Zvláště u prestižních značek nám ale uniká, proč se v takové míře uchylují k falši.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky

6.10.2018 | Mirek Mazal

Výrobci aut se na každém autosalonu pokouší předvést v tom nejlepším světle, pochopitelně. Zvláště u prestižních značek nám ale uniká, proč se v takové míře uchylují k falši.

Pařížský Mondial de l'Automobile patří do společnosti nejvýznamnějších automobilových výstav světa. Je tou úplně nejnavštěvovanější a protože se koná již od roku 1898, řadí se i mezi ty nejdéle pořádané. Její význam ale v posledních letech přesto postupně upadá.

Autosalonům zkrátka zvoní hrana a je zřejmě jen otázkou času, než zcela zaniknou nebo se přinejmenším ztratí z dohledu světového publika. Také letos do Paříže nedorazila řada známých výrobců aut, skutečné světové premiéry se počítají na jednotky. Projít celý autosalon tak netrvá dlouho a potíží není ani zdokumentovat skoro už tradiční nemoc moderních aut - falešné výfuky.

Je to skutečně jeden z nejotravnějších trendů současného automobilového světa. V době, kdy pro automobilky není problém vyrobit prakticky cokoli, se podivná přetvářka na zádi jeví být ještě absurdnější. Zvrhlý trend začal před několika lety a i když je většinou publika zřetelně odmítán, dále graduje.

S laskavou pomocí na tento nešvar soustředěných agenturních fotografů jsme shromáždili obrázky ukazující zbytečné napodobeniny výfuků nebo jen jejich koncovek. Je až zarážející, kolik modelů prestižních značek má na zádi naprosto prázdný otvor s chromovanou obroučkou, který s umístěním skutečné koncovky výfuku vůbec nesouvisí. Nakonec, podívejte se sami na největší absurdity.

Výběr novinek pařížského autosalonu 2018 s kompletně falešnými výfuky

Audi A6

Náskok díky technice, praví hrdě slogan Audi. Marně přemýšlíme, jaký náskok asi představuje pro nové A6 marné předstírání dvou dvojitých lichoběžníkových koncovek výfuků na zádi. Nejsou to ani pořádné díry, jen černé jamky, skutečné výfuky jsou úplně jinde.


Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 1 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 01Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 2 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 02

Mercedes-Benz GLE

Mercedes spolu s Audi patří k největším hříšníkům, většina modelů značky je dodávána jen s potěmkinovskými záslepkami místo výfuků, novou třídu GLE nevyjímaje. Člověk by pochopil, kdyby se k tomuto snížila Dacia v zájmu šetřit náklady, ale vynálezce automobilu u vozů za miliony korun?

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 3 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 03Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 4 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 04

Mercedes-Benz třídy A

Ani nižší střední třída v podání Mercedesu se nepokouší do ztvárnění výfuku začlenit... výfuk. Designéři museli ztratit soudnost, když se rozhodli jej zaslepenými stříbrnými dírami imitovat v místech, kde se vůbec nenachází. Stejně jako u jiných Mercedesů končí zahnutý dolů úplně jinde.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 5 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 05Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 6 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 06

Mercedes-Benz třídy B

Ve Stuttgartu řádí mor, který se nevyhnul žádné novince německého výrobce. Vystavený Mercedes-Benz třídy B má opět místo roury plné spalin jen chromovou díru s plastovým krytem. Zahnutý výfuk ústí podstatně níž.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 7 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 07Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 8 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 08

Toyota Corolla

Úplně zbytečný kus plastu jako tvářící se jako výfuk s sebou vozí i Toyoty. Ani tady bychom to nečekali, Japonci si obvykle potrpí na jednoduchých, funkčních řešeních. Nová Corolla ale v Paříži zkouší zaujmout komplikovaným a nefunkčním předstíráním něčeho, co vůbec není.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 9 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 09Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 10 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 10

Trumpchi GS3

Čínská automobilka v rámci inspirace kopíruje i nehezké provedení imaginárních výfuků. Menší GS3 má kulaté imitace, přitom je vidět skutečný vývod spalin vpravo pod nárazníkem ve vyřezaném otvoru. Smysl nám opět uniká.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 11 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 11Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 12 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 12

Trumpchi GS5

Větší SUV z Číny se ukázalo na Mondial de l'Automobile v modré barvě. V případě výfuků je to stejný propadák jako u menšího sourozence. Dvě trubky vedou z koncového tlumiče do stran, ale hlavně musí být na zadku něco hodně vzdáleného reálnému potrubí.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 13 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 13Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 14 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 14

Výběr novinek pařížského autosalonu 2018 s falešnými koncovkami výfuků

To by byla plejáda falešných výfuků. Jen o trochu lepší dojem dělají koncovky, kterými alespoň proudí spaliny z motoru, na výfuk ale fakticky nenavazují a o skutečné koncovky se tedy nejedná.

Tohle řešení není ideální, ale má své technické opodstatnění. Proč, jsme podrobně rozebírali dříve, ale ve zkratce řečeno se výfukové potrubí se teplem roztahuje, proto by koncovka po jízdě trčela o pár milimetrů ven, jindy by byla o pár milimetrů zasunutá v nárazníku. A to není jen estetický problém některých osob, složitější by bylo i řešení kontaktu s plasty kolem. Konstruktéři tak raději výfuk nechají volně a koncovku zafixují v nárazníku bez fyzického spojení s výfukovým potrubím.

Nemáme v oblibě ani tuto alternativu, ale dá se nad ní přimhouřit oko. V Paříži je též k vidění na spoustě aut, podívejte se na to sami.

Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 15 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 15Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 16 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 16Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 17 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 17Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 18 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 18Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 19 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 19Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 20 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 20Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 21 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 21Podívejte se, kolik i prestižních aut přijelo na pařížský autosalon s falešnými výfuky - 22 - Parizsky autosalon 2018 falesne vyfuky 22
Falešné koncovky mají svůj význam, ale to nic nemění na tom, že vypadají hloupě

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše