Reklama

Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl

Nechceme policii sahat do svědomí, ale krádeže aut pro ní nikdy nebyly tou největší prioritou. Majitel si tak musel pomoci sám, pozoruhodným způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl

6.12.2017 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Nechceme policii sahat do svědomí, ale krádeže aut pro ní nikdy nebyly tou největší prioritou. Majitel si tak musel pomoci sám, pozoruhodným způsobem.

Muž z Kalifornie nedávno nahlásil, že mu ukradli auto, konkrétně Hondu Accord z roku 1991. Vzhledem k podobě žebříčku nejvíce kradených aut v USA to byla ze strany zloděje velmi nepřekvapivá volba a pro policii zřejmě pramalá motivace pouštět se do jakýchkoli větších akcí. Aut se v USA kradou obrovská kvanta odcizení 26 let starého Accordu nepředstavuje zrovna nedozírnou škodu.

Majitel se ale nechtěl svého vozu jen tak vzdát, a tak poté, co policie vůz nebyla schopna rychle najít, začal pátrat sám. Ne však tak, že by jezdil po okolí a ptal se, fotografie svého auta vyvěsil na sociálních sítích i s popisem. Čin tak trochu ze zoufalství nakonec pomohl pomohl a zásluhou Facebooku mohl jeden všímavý známý kontaktovat majitele s tím, že hledané auto spatřil.

Jako správný kamarád na nic nečekal a začal pronásledovat ukradený Accord, který podle místního policejního oddělení řídil, 29letý recidivista William Ashby. Pronásledování skončilo jako obvykle - zloděj neujel, naopak způsobil nehodu, po které se snažil zmizet. Policie pro tisk uvedla, že William Ashby odvezl ukradené vozidlo na konec slepé ulice Flagstone Court, kde narazil do betonového obrubníku a pokusil se utéct, aby se vyhnul dopadení. Oběť krádeže, která se v mezičase dostavila na místo, ale měla jiné plány.

Majitel vozu zločince vystopoval a nejdříve ho slovně vyzval, aby zůstal na místě - neúspěšně. Oba muži pak skončili v klinči a situace by se možná změnila v boxerský zápas. Majitel Accordu měl ale po ruce několik kamarádů, kteří mu asistovali při hledání a Williama Ashbyho snadno spoutali. Po příjezdu měla policie zloděje připraveného jako na stříbrném podnose, stačilo mu nasadit pouta a odvézt do cely. Důstojníci později zjistili, že Ashby je hledán za loupež a další zločiny.

Policejní oddělení veřejně poděkovalo všem lidem, kteří se podíleli na dopadení recidivisty, ale jedním dechem dodává, že lidé se mají raději spoléhat na služby strážců zákona. Pro bezpečnost sebe a všech okolo je vhodnější obrátit se na policii, než kdokoliv začne vlastní hon na zloděje. Nakonec i zloděj auta může být vybaven třeba střelnou zbraní a ukradený vůz - navzdory naší lásce k autům obecně - nebývá něčím, pro co má smysl zemřít.

To je nepochybně fakt, současně je ale třeba dodat, že dotyční by takto nejednali, kdyby policie byla ve svém předchozím pátrání úspěšnější. A když auto našli oni, zvládla by to i policie. Nakonec, pokud by byla policie při hledání zlodějů tak aktivní jako při vymáhání rychlostních limitů na silnici, o podobných případech bychom psát snad ani nemohli...

Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl - 1 - Honda Accord 1991 ukradena v USA dalsi 01Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl - 2 - Honda Accord 1991 ukradena v USA dalsi 02
Takto skončil ukradený Accord. Muž, který ho odcizil, pak má novou fotku z policejních záznamů do sbírky

Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl - 3 - Honda Accord 1991 ukradena v USA 01Policie nenašla ukradenou Hondu. Majitel ji vypátral přes Facebook, zloděje zatkl - 4 - Honda Accord 1991 ukradena v USA 02
Že jde právě o Accord modelového roku 1991, vážně nepřekvapí. Je to jedno z nejvíce kradených aut v USA

Zdroj: Jalopnik

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama