Reklama

Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení

Prý vánoční dárky, říkal pár důchodců. Nevíme, jestli tohle chtěli někomu skutečně nadělit, asistent jízdy v pruzích ale jejich dopadení mohl zabránit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení

23.12.2017 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Prý vánoční dárky, říkal pár důchodců. Nevíme, jestli tohle chtěli někomu skutečně nadělit, asistent jízdy v pruzích ale jejich dopadení mohl zabránit.

Dva důchodci ze severovýchodu USA očekávali zelené Vánoce, teď mají smůlu. Tedy ne, že by záhy napadl metr sněhu, řeč je o marihuaně. Starší manželský pár, 80letý Patrick Jiron a jeho 70letá manželka Barbara byli v Nebrasce zastaveni místní policii a přišli o celý náklad, kterým chtěli podle vlastních slov potěšit své blízké v době vánoční.

Těžko říci, jak vážně to mysleli, manželé se ale vydali na rodinný výlet slušně vybaveni. Byli by snad i úspěšně dorazili do cíle, na trase ze severní Kalifornie do Bostonu ale jejich Toyota Tacoma překročila středovou čáru, čehož si všimla obezřetná policie. Podezřelé zastavila, aby zkontrolovala, zda je všechno v pořádku a řidič třeba není pod vlivem alkoholu. To nebyl, policisté ale z vozu ucítili čerstvou marihuanu.

Muž souhlasil s průzkumem vozu, při kterém se našlo 27 kilogramů konopí a několik nádob čistého THC v zadní části pickupu. Takové množství se špatně ukrývá, nevejde se například místo rezervy do kufru. Pak pár policistům skutečně sdělil, že zásilka byla určena jako vánoční dárky. Bohužel někdo bude mít asi nudné Vánoce, protože manželé museli na služebnu a auto i s nákladem skončilo v rukou zákona.

Tolik trávy by stálo asi 300 000 dolarů (6,5 milionu Kč), podle šerifa z oddělení v okrese York. Pár čelí obviněním z několika trestných činů, mimo jiné i daňového charakteru. Marihuana je ale v Nebrasce nelegální tak či onak, proto byl 80letý manžel uvězněn, záhy byl ale propuštěn na kauci. Vyděšená 70letá manželka vazbě unikla kvůli svému zdravotnímu stavu.

Hořce úsměvný příběh pro nás má ještě jednu pozoruhodnou konotaci. Zkažených Vánoc by oba dva provinilci mohli být ušetřeni, kdyby řidič dbal nebo nevypínal jeho asistenční systémy. My je příliš v oblibě nemáme, faktem ale je, že Toyota Tacoma nabízí v základní výbavě výstrahu před opuštěním jízdního pruhu, takže minimálně kontrolka a akustický signál by Patricka Jirona upozornily, že se děje něco špatného. A ve výsledku by v tomto případě neunikl ani tak nehodě, jako konfrontaci s policií, která mu ve výsledku zkazila Vánoce...

Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení  - 1 - Toyota Tacoma marihuana Nebraska USA 01Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení  - 2 - Toyota Tacoma marihuana Nebraska USA 02Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení  - 3 - Toyota Tacoma marihuana Nebraska USA 04Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení  - 4 - Toyota Tacoma marihuana Nebraska USA 06Policisté zastavili auto kvůli přestupku, v jeho nitru je čekalo pořádné překvapení  - 5 - Toyota Tacoma marihuana Nebraska USA 07
Opravdu pozoruhodné vánoční dárky skrývala na palubě Toyota Tacoma. Zrovna v Nebrasce takový náklad netolerují...

Zdroj: New York Times

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše