Reklama

Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení

V kufru nového auta obvykle najdete tak nanejvýš rezervu a povinnou výbavu. Zákazníci Fordu tam ale naráží i na něco docela jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení

19.7.2017 | Marek Bednář | 33 příspěvků

V kufru nového auta obvykle najdete tak nanejvýš rezervu a povinnou výbavu. Zákazníci Fordu tam ale naráží i na něco docela jiného.

Představte si, že jste devadesátiletý důchodce a rozhodnete si koupit nové auto. Jste americký patriot, proto si koupíte Ford Fusion, tedy zámořskou verzi místního Mondea. Auto si dovezete domů a začnete ho zkoumat. Otevřete kufr, mrknete pod podlahu a tam se místo rezervy skrývá divný balík. Rozbalíte ho a vida, místo gumy a kovu se na vás vysype marihuana, spousta marihuany.

To není fikce, ale reálný příběh. V Minnesotě v březnu letošního roku se to stalo 87letému pánovi, který následně kontaktoval policii. Otázkou je, jestli se to stalo i jiným a ti jen „zapomněli” nález oznámit. Tohle totiž není ojedinělý případ, kdy se touto cestou snaží Mexičané o pašování drog do USA.

Stalo se při několika příležitostech u dealerů, že zcela nové Fusiony vyrobené v továrně v Hermosillu v Mexiku měly nečekané rozšíření výbavy. Mexiko je pro USA velkým zdrojem drog i marihuany. Protože samozřejmě není možné tyto substance převážet přes hranice legálně, pašeráci hledají různé cesty, jak je do USA dostat.

A právě náhrada za rezervní kola se zdá být jedním z jejich posledních vynálezů. Víme o případu z března letošního roku, kdy se našla stejně zabalená marihuana ve Fusionech doručených do Minnesoty, kam dojely v zapečetěných kontejnerech na vlacích. Podobný případ byl zaznamenán také v oblasti města Phoenix v Arizoně.

Čerstvý ohijský případ je starý pár dnů. Marihuana byla nalezena celkem v 17 autech - patnáct jich dorazilo do čtyř okresů v Ohiu, další dva se objevily v Pennsylvánii. Každý půlkruhový balík vážil 7,2 - 7,3 kg. Dealerství po nálezu tohoto nákladu kontaktovalo policii. Celková hodnota propašované marihuany se odhaduje na 1 milion dolarů, tedy asi 22,6 milionu korun.

FBI a celní úřad nyní pátrají, kdo tento náklad do Fusionů umístil a také, kdo si ho měl vyzvednout, ale neučinil tak. Ford vydal prohlášení, že s vyšetřovateli spolupracuje. Prý zjistil, že v továrně Hermosillo ani v logistických centrech Fordu v Mexiku se drogy do auta nedostaly, čemuž můžeme a nemusíme věřit. Na každý pád je podivné, že se tolik „zásilek” nedostalo tam, kam mělo. A také se musíme ptát, kolik jich svého pravého příjemce našlo a kde všude se něco podobného bez povšimnují děje - Fordy se vyrábí a prodávají na mnoha místech světa...

Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 1 - ford fusion pasovani marihuany 01 brezen minnesotaPokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 2 - ford fusion pasovani marihuany 02 cerven ohioPokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 3 - ford fusion pasovani marihuany 03 cerven ohio
Tohle našlo dealerství v autech místo rezerv. Vlevo březnový nález z Minnesoty, uprostřed a vpravo čerstvý z Ohia

Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 4 - 2017 ford fusion V6 fl 01Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 5 - 2017 ford fusion V6 fl 02Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 6 - 2017 ford fusion V6 fl 03Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 7 - 2017 ford fusion V6 fl 04Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 8 - 2017 ford fusion V6 fl 05Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 9 - 2017 ford fusion V6 fl 06Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 10 - 2017 ford fusion V6 fl 07Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 11 - 2017 ford fusion V6 fl 08Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 12 - 2017 ford fusion V6 fl 09Pokud si koupíte nový Ford, podívejte se do kufru. Třeba vás tam čeká překvapení - 13 - 2017 ford fusion V6 fl 10
Ford Fusion - zde na fotkách po faceliftu pro modelový rok 2017 - není nic jiného než přejmenované evropské Mondeo

Zdroj: CNN

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 33 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše