Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku

Nic? Možná se budete divit, ale souboj Davida s Goliášem neskončil pro Davida úplným fiaskem, třebaže mýtické tradice se nakonec nedržel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku

25.1.2019 | Mirek Mazal

Nic? Možná se budete divit, ale souboj Davida s Goliášem neskončil pro Davida úplným fiaskem, třebaže mýtické tradice se nakonec nedržel.

Land Rover staví odolná auta, model LR3 se ale nestal příliš oblíbeným kvůli své mizerné spolehlivosti. Nástupce legendárního Discovery dlouho ležel v žaludku mnohým zastáncům původní jednoduchosti a strohosti a následník se musel potýkat se značným zmenšením fanouškovské základny. Někteří ze zklamaných tak mohou nyní s radostí pohlédnout na dosti bizarní pokus FullMagu, kanálu na Youtube provozovaném příznivci zbraní všeho druhu.

Drastický test tak proti sobě svedl dva neporovnatelné stroje. Předmětem naneštěstí nebude porovnávání výkonu ani zrychlení, ale něco úplně jiného. Tank M60 Patton vypálí ostrý projektil proti Land Roveru LR3 s běžícím motorem. Podivný experiment má ukázat, co taková věc provede s osobním automobilem a jeho pohonnou jednotkou.

Jinak podařené zpomalené záběry větší překvapení nepřinesly - agregát se po zásahu rozletěl skoro na prvočinitele. Tank trefou posunul Land Rover o 30 stupňů do strany a projektil zanechal v levém předním blatníku kulatý otvor. Pravá strana motoru téměř zmizela do okolí, ale nutno vyjádřit respekt před zbytkem stárnoucího SUV. Pohled z kabiny ukazuje, že by posádka snad mohla podobný incident i přežít, pokud by tedy nezaúřadoval šok, nebo podobné souvislosti.

Interiér a zadní část Land Roveru zůstaly vcelku, proto testovací skupinka obrátila pozornost od M60 na mobilní dělostřelecký systém. Ten postavili za auto a dalším výstřelem dokonali plánovanou destrukci vozu. Tentokráte ale nešlo o dopad projektilu, ale o tlakovou vlnu vznikající při výstřelu za dělem. Ta LR3 už nadobro zničila, tohle by nikdo neměl šanci přežít nikdo z masa a kostí...


Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 1 - Land Rover LR3 versus tank M60 01Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 2 - Land Rover LR3 versus tank M60 02Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 3 - Land Rover LR3 versus tank M60 03Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 4 - Land Rover LR3 versus tank M60 04Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 5 - Land Rover LR3 versus tank M60 05Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 6 - Land Rover LR3 versus tank M60 06Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 7 - Land Rover LR3 versus tank M60 07Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 8 - Land Rover LR3 versus tank M60 08Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 9 - Land Rover LR3 versus tank M60 09Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 10 - Land Rover LR3 versus tank M60 10Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 11 - Land Rover LR3 versus tank M60 11Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 12 - Land Rover LR3 versus tank M60 12Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 13 - Land Rover LR3 versus tank M60 13Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 14 - Land Rover LR3 versus tank M60 14Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 15 - Land Rover LR3 versus tank M60 15Příznivci zbraní zkusili, co zbude z SUV s běžícím motorem po výstřelu z tanku - 16 - Land Rover LR3 versus tank M60 16
Land Rover proti armádním zbraním neměl šanci, ale držel se statečně

Zdroj: FullMag@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama