- -

Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé?

Rozkaz zněl jasně, v prosinci postupně odhalovat Jettu, může odvětit někdo z PR oddělení VW. Jde o jedno z nejmarnějších postupných odhalování historie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé?

14.12.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Rozkaz zněl jasně, v prosinci postupně odhalovat Jettu, může odvětit někdo z PR oddělení VW. Jde o jedno z nejmarnějších postupných odhalování historie.

Jetta je pro Volkswagen nadmíru důležitým modelem. Patří mezi jeho nejprodávanější vozy vůbec a na americkém trhu je bez přehánění tím klíčovým. Značka tam s železnou pravidelností prodává zhruba deset tisíc Jett měsíčně, což odpovídá třetině jejích celkových registrací. Není tedy překvapivé, že na bedrech nové generace leží nemalá zátěž. A právě ta se má na začátku příštího roku představit světu.

V případě podobných důležitých premiér není nic mimořádného, když automobilky přistoupí k nějaké formě postupného odhalování, aby na úplné představení nalákaly co nejširší publikum. Dělá to dnes skoro každý, ovšem v některých případech zůstává nad podobnými akcemi rozum stát. A případ nové Jetty patří právě mezi takové.

Už na počátku srpna se totiž vůz podařilo nafotit bez špetky maskování ze všech stran. Bylo jasné, že je to Jetta a že to je „ta Jetta”, tedy její globální provedení a nikoli specifická verze pro čínský trh. Mohli jsme si tak prohlédnout design čerpající inspiraci u modelu Arteon a jen čekat, kdy automobilka vůz oficiálně odhalí a pošle do prodeje. Jenže to se nestalo.

Poslední dny zasypávají naši redakční schránku e-maily s dalšími a dalšími upoutávkovými ilustracemi, které mají podobu novinky naznačovat. Kdyby aspoň Němci poslali všechny obrázky naráz, ale ne, oni je posílají po jednom, jako bychom měli napjatě čekat, co se z toho vyloupne.

Tyto zprávy jsme s ohledem na zmíněné okolnosti ignorovali, po obdržení čtvrté už jsme to ale nevydrželi a raději připomínáme - ne, napjatí tady nemáme být z čeho, to modré auto na ilustracích je jen trochu idealizované ztvárnění vozu, jehož podoba je už čtyři měsíce dobře známa.

Dodejme tedy alespoň pár nových informací, které máme o pohonných jednotkách. Jejich nabídka se bude lišit trh od trhu, a tak v Americe můžeme počítat jen s benzinovými motory. Základ vsadí na přeplňovanou benzinovou jedna-čtyřku se 150 koňmi, která bude doplněna šestistupňovým manuálem či osmistupňovým automatem. Pro náročnější pak bude k dispozici jednotka 2,0 TSI, ovšem nejspíše jen s automatickou převodovkou. V Evropě by se Jetta měla objevit v nabídce s dieselem 2,0 TDI a novým benzinem 1,5 TSI. Je ale otázkou, na jaké trhy a kdy přesně se dostane - u nás s ní příliš počítat nelze, třeba do Německa by se ale vrátit měla.

Více si řekneme nejpozději v lednu, kdy se nová Jetta ukáže na autosalonu v Detroitu. Aktuálně tak jen dodáme, že stejně jako většina modelů Volkswagenu stojí na platformě MQB a kromě výše zmíněného přijde s nejmodernějšími bezpečnostními a asistenčními systémy, stejně jako s vylepšenými multimédii. U vyšších úrovní výbavy pak lze čekat digitální přístrojový štít, což dokazuje první pohled do interiéru.

Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 1 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 01Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 2 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 02
Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 3 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 03Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 4 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 04
Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 5 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 05Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 6 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 06
Rozesílání oficiálních ilustrací coby upoutávek je komické - jen potvrzují, co jsme v reálu viděli již v srpnu

Proč VW rozesílá upoutávky na novou Jettu, když už jsme auto dávno viděli celé? - 7 - VW Jetta 2018 oficialni ilustrace 07
Automobilka takto aspoň odhalila i kabinu vozu, tu jsme dosud neviděli vůbec

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše