Reklama

Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není

Německý magazín Bunte loni uvedl, že německý závodník může znovu chodit. Rodina ho zažalovala a u soudu musela prolomit své mlčení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není

19.9.2016 | Petr Prokopec | 11 příspěvků

Německý magazín Bunte loni uvedl, že německý závodník může znovu chodit. Rodina ho zažalovala a u soudu musela prolomit své mlčení.

Michaela Schumachera jsme si mohli připomenout vcelku nedávno a to tím nejlepším možným způsobem. Na sklonku srpna totiž uplynulo přesně 25 let od chvíle, kdy německý závodník fenomenálním způsobem vtrhl do světa Formule 1. Od té doby získal sedm titulů mistra světa a kromě tohoto přepsal tolik historických rekordů, že je otázkou, zda je vůbec někdy někdo bude s to překonat.

Nejvážněji havaroval v roce 1999 v Silverstone, důsledkem čehož byla zlomená noha a ztráta účasti ve velmi dobře rozjetém šampionátu. Nejvážnější zranění na Schumiho ovšem čekalo úplně jinde, až po skončení aktivní kariéry ve francouzských Alpách - tam v roce 2013 narazil hlavou do skály a velmi vážně se zranil.

O jeho zdravotním stavu jsme za poslední více než dva roky informovali mnohokrát, přičemž dobré zprávy se pokaždé střídaly s těmi špatnými. Loni v prosinci pak fanoušci této legendy začali předčasně otevírat šampaňské, neboť magazín Bunte informoval o malém lékařském zázraku. Podle časopisu totiž Schumacher mohl znovu chodit, byť za pomoci terapeutů, a zároveň dokázal pozdvihnout i jednu paži.

Po této dobré zprávě však následovalo oficiální vyjádření Schumacherovy manažerky Sabine Kehm, dle níž se jednalo o holý výmysl. „Bohužel jsme nedávnými zprávami nuceni uvést na pravou míru, že tvrzení, že Michael se může znovu pohybovat, není pravdivé. Takové spekulace jsou nezodpovědné s ohledem na závažnost jeho poranění, stejně jako na fakt, že jeho soukromí je pro něj důležité.“

Kehm dále uvedla, že „takové tvrzení dává mnoha lidem falešné naděje“. Mluvčí magazínu ovšem tvrdošíjně hájil svou pravdu, jenž měla vycházet ze zdroje blízkého Schumacherově rodině. Ta proto byla nucena podat na magazínu Bunte u soudu žalobu, která je v těchto dnech projednávána. A jen díky tomuto kroku jsme se dozvěděli, jak se Michaelovi aktuálně doopravdy daří - Kehm ani nikdo jiný z Schumacherova okolí od té doby nedal světu jedinou konkrétnější zprávu.

Paradoxně ve sporu, který měl mj. chránit Schumiho soukromí, musel právník rodiny Felix Damm veřejně vyslovit pravdu podloženou zprávami lékařů. Podle těch Schumacher „nemůže chodit“. Závodník se nadále nedokáže ani postavit, a to dokonce ani za pomoci terapeutů a jeho stav tak nadále zůstává daleký návratu do běžného života, třebaže bez závodění.

Mimo to právník uvedl, že ikona motorsportu má právo na soukromí. Zda tím ovšem soud přesvědčí, je sporné - není mnoho celosvětově veřejně známějších osob než je on a snad naprostou většinu z nich, stejně jako nás, zajímá jeho stav nikoli proto, že bychom se mu chtěli vrtat v soukromí. Je to člověk, kterého jsme milovali, obdivovali, respektovali, nenáviděli (vyberte si), který pomalu každý druhý týden měnil naše plány na víkendové aktivity a jako takový nás zajímá. A věříme, že i ti, co jej neměli v lásce, mu nyní přejí uzdravení a o jeho stav se zajímají jen proto.

Soudní verdikt v celé při je očekáván na sklonku října či v listopadu, v závislosti na odvolávání obou stran. Ať už ale magazín Bunte spor prohraje nebo ne, smutnou zprávu soud přinesl už nyní - Schumacherův zdravotní stav nadále není zrovna uspokojivý. Je proto třeba doufat, že Michael „se jednou vrátí“, jak alespoň tvrdí Kehm...

Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 1 - Michael Schumacher Bunte 01
Magazín Bunte loni uvedl, že Schumacher může znovu chodit...

Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 2 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 07Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 3 - Michael Schumacher Mercedes 03Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 4 - Michael Schumacher Mercedes 04Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 5 - Mercedes-Benz C W205 Schumacher 03Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 6 - Michael Schumacher Mercedes F1 Nordschleife 2013 16Schumacherova rodina musela u soudu odhalit pravdu o jeho stavu, veselá není - 7 - Michael Schumacher nove foto perex 01
...pravda je bohužel taková, že Schumi nemůže chodit ani dnes. A to

Zdroj: Mirror

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše