Michael Schumacher reaguje na léčbu, říká bývalý šéf Ferrari di Montezemolo

16.8.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Menší naději vlil do žil fanoušků německého závodníka jeho přítel Luca di Montezemolo. Schumi však stále zdaleka nemá vyhráno.

Zdravotní stav Michaela Schumachera byl v posledních měsících záhadou. Naposledy jsme tak o legendárním německém závodníkovi mohli poinformovat v březnu, kdy se dokonce objevily spekulace, podle kterých celá nehoda byla jen kamufláží pro možný odchod ze světa ostře sledovaných celebrit. Že těžko půjde o něco jiného než naprostý nesmysl, jistě ani nemusíme dodávat. Nicméně stranou této zprávy bylo ve švýcarském Glandu ticho po pěšině.

Hradbu mlčení přitom nově neprolomila Schumiho manželka Corinna či manažerka Sabine Kehm, ale jeho blízký přítel a někdejší šéf Luca Cordero di Montezemolo. Ten naposledy letos v únoru uvedl, že zprávy o zdravotním stavu sedminásobného mistra světa F1 nejsou dobré. Nově ovšem optimističtěji řekl tisku, že Schumacher pozitivně reaguje na léčbu.

„Jsem velmi potěšen, že vím, že reaguje. Vím, jak je silný. A jsem si jistý, že díky jeho odhodlání, které je v tomto směru zásadní, se nakonec z této opravdu strastiplné situace dokáže vykřesat,“ uvedl Montezemolo pro Ecumenical News. Nic bližšího ale již nespecifikoval a s konkrétnějšími informacemi se tradičně nevytasila ani Schumacherova rodina.

Máme tu ovšem novou kapku naděje, o které informujeme mnohem raději než třeba o rozprodávání rodinného majetku. Schumiho léčba je totiž nadmíru nákladná, neboť dle neověřených informací vychází na 3,6 milionu korun týdně. Corinna tak již dříve poslala do dražby privátní tryskáč, že se v prodeji objevují i Michaelovy vozy jako Mercedes-Benz E 55 AMG T je spíše shoda okolností - sedminásobný šampión F1 je se jich zbavil už dříve.

Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že Schumacher v dohledné době učiní výraznější pokrok. Oporu přitom může hledat nejen v manželce, ale také dětech, které v poslední době dosahují sportovních úspěchů. Dcera Gina-Marie totiž získala medaili na evropském mistrovství v krasojízdě, syn Mick pak boduje v šampionátu Formule 4.

Michael Schumacher reaguje na léčbu, říká bývalý šéf Ferrari di Montezemolo - 1 - Luca di Montezemolo Michael Schumacher 01Michael Schumacher reaguje na léčbu, říká bývalý šéf Ferrari di Montezemolo - 2 - Luca di Montezemolo Michael Schumacher 02Michael Schumacher reaguje na léčbu, říká bývalý šéf Ferrari di Montezemolo - 3 - Luca di Montezemolo Michael Schumacher 03
Podle Lucy di Montezemola začal Schumacher pozitivně reagovat na léčbu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama