Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona

Co byste čekali, že si pořídí devatenáctiletá dívka jako jedno ze svých prvních aut? Když řekneme, že se jmenuje Victoria Verstappen, možná vás neudiví, že se jedná o jedno z nejlepších moderních Porsche.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona

19.11.2018 | Mirek Mazal

Co byste čekali, že si pořídí devatenáctiletá dívka jako jedno ze svých prvních aut? Když řekneme, že se jmenuje Victoria Verstappen, možná vás neudiví, že se jedná o jedno z nejlepších moderních Porsche.

Max Emilian Verstappen je jedno z nejskloňovanějších jmen posledních sezón Formule 1. Narodil se v roce 1997 a už v sedmnácti letech usedl do kokpitu nejlepšího závodního auta světa. Při Grand Prix Austrálie 2015 se stal nejmladším jezdcem na startovním roštu ostrého závodu a v následujících letech získal ještě několik podobných rekordů. I dnes, o více jak tři roky později se může stát kupříkladu nejmladším jezdcem, který kdy získal nejlepší místo na startovním roštu, to se mu na rozdíl od vítězství v závodě zatím nepodařilo.

Max má nepochybně obrovský talent, za který do značné míry vděčí svému otci Josovi, též bývalému pilotovi F1. Benzin v krvi je ale zjevně vlastní celé jeho rodině, jeho mladší sestru nevyjímaje. Půvabná Victoria Jane Verstappen oslavila teprve 19. narozeniny a člověk by možná čekal, že bude ráda, když zvládne krotit něco jako Fiat 500. On si ale jako jedno z prvních aut letos pořídila Porsche 911 GT3 Touring Package.

Při vyslovení tohoto slovního spojení se mnoha lidem rozbuší srdce, protože se jedná o jeden z nejlepších modelů, které automobilka z Zuffenhausenu nabízí. Auto pohání atmosférický čtyřlitrový plochý šestiválec o výkonu (368 kW) 500 koní a 460 Nm točivého momentu. S pohonnou jednotkou je pak spojena výhradně manuální šestistupňová převodovka a pohon zadních kol - zdánlivě nic pro křehkou dívku.

S výchozím Porsche 911 GT3 sdílí verze Touring Package kromě motoru i podvozek vybavený systémem PASM (Porsche Active Suspension Management) a elektromechanickým řízením zadních kol. Auto je dodáváno na kovaných kolech obutých do pneumatik 245/35 ZR 20 vpředu a 305/30 ZR 20 vzadu. Parametry naznačují, že udávaného zrychlení na stovku za 3,9 sekundy nebude v praxi složité dosáhnout, stejně jako pokořit nejvyšší rychlost 316 km/h.

Výhodou je nenápadný vzhled méně výkonných modelů. Absence svalů nic neubírá na vytříbených jízdních vlastnostech, přesto dámě zvučného příjmení něco chybělo. Rozhodla se tak automobil nabídnout k prodeji. U dealera Porsche v Maastrichtu tak nyní stojí skoro nová GT3 Touring s černým maskováním a svítivě žlutými třmeny karbon-keramických brzd.

Vůz slavné sestry od dubna 2018 najezdil jen 4 100 kilometrů a jeho cena s každým ujetým metrem rostla vzhůru. Autorizovaný prodejce značky si žádá 252 750 Eur (6,6 milionu Kč) a suma tedy značně převyšuje původní cenu zhruba čtyř milionů Kč. Je toto důvod prodeje? Může být, stejně jako zájem vyzkoušet zase něco jiného. Verstappenovi jsou bohatá rodina v a takovým kruzích není výměna auta po půl roce ničím zvláštním.

Budoucí majitel se bude moci pochlubit nejen slavným původem prvního vlastníka, ale i decentně vyhlížející specifikací dobře vybaveného vozu. Victoria nestrádala, její automobil měl světlomety s LED technologii, paket Sport Chrono nebo ozvučení z dílny firmy Bose. Černo-žlutou kombinaci exteriéru doplňují žluté pásy a stejně zbarvené obšití černého interiéru s kůží a alcantarou. Ani v paddocku F1 se takový kousek jistě neztratil, teď čeká na další uplatnění.


Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 1 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 01Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 2 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 02Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 3 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 03Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 4 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 04Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 5 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 05Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 6 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 06Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 7 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 07Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 8 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 08Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 9 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 09Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 10 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 10Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 11 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 11Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 12 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 12Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 13 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 13Sestra pilota Formule 1 prodává své auto. Řidičské geny nezapře ani ona - 14 - Porche 911 GT3 Touring Package sestra Verstappena 14
Toto Porsche 911 GT3 Touring Package patřilo Victorii Verstappen. Řidičský sen v hezké specifikaci čeká na nového majitele s tučnou cenovkou

Zdroj: Auto Track přes Autoblog.nl

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše