- -

Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km

Tak vysoká kilometráž se u Octavií II obecně moc nevidí, aby ale takto jetá auta „vznikla” dvě naráz? Způsobí pocity déja-vu, ale jsou vážně dvě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km

24.4.2017 | Petr Miler | 20 příspěvků

Tak vysoká kilometráž se u Octavií II obecně moc nevidí, aby ale takto jetá auta „vznikla” dvě naráz? Způsobí pocity déja-vu, ale jsou vážně dvě.

Hodně jetá auta jsou na našich stránkách pravidelnými hosty, z různých důvodů. Někdy vám je ukazujeme proto, že je skoro k nevíře, jak moc kilometrů s nimi někdo za nějaký čas ujel. Jindy jsou zajímavá tím, jak po obrovské kilometráži vypadají dobře, jindy tím, jak po klidně i menší vypadají špatně. Někdy je to „rychlá cesta k milionu” a dost často k nejlevnějšímu autu svého druhu na trhu. Dnešní případ není nic z toho, přesto je zajímavý.

Před sebou máme na první pohled dost běžné auto - tmavě šedou Škodu Octavia Combi druhé generace s motorem 1,9 TDI, něco takového pravděpodobně uvidíte, pokud se právě teď podíváte z okna a váš nejoblíbenější film se nejmenuje Na samotě u lesa. Kilometráž má úctyhodnou, přes 600 tisíc km, což na dnešním trhu ojetin znamená, že jde o nejvíce ojetou Octavii z roku 2010 či novější, kterou si můžete koupit. To zní zajímavěji a něco kolem 90 tisíc km za rok je po tak dlouhou dobu vážně hodně, přesto možná za tu dobu vznikla jiná, aktuálně nenabízená Octavie, která se blíží k milionu. Nezajímavější je tu ale něco jiného - tahle auta jsou teď v prodeji dvě.

Museli jsme si párkrát vyměnit brýle, abychom si byli jistí, že to tak je. Na první pohled se totiž zdá, že jde o jedno a to samé auto, které nejprve někdo prodával na zimních plechových kolech s kryty s menší kilometráží a později jej nabídl s vyšší na letních kolech z lehkých slitin, ale není tomu tak. Jde skutečně o dvě auta stejné specifikace, z nichž jedno má najeto 638 784 km a druhé 693 874 km. Obě patřila jednomu majiteli, obě stojí v jednom bazaru a obě jsou teď na prodej jako dvě úplně nejvíce ojeté Octavie mladší sedmi let na evropském trhu.

Něco takového jsme ještě neviděli, to jsou pozoruhodně čiperné sestry. Za 7 let a 2 měsíce mají „nakrouceno” dohromady 1 332 658 km, to je více jak 33 objezdů zeměkoule po rovníku. Jsou to firemní auta, pochopitelně, která prostě jezdila, dokud vydržela. A vydržela opravdu hodně, jak vidno, navíc ani nevypadají nějak zvlášť zničeně, třebaže cenu za nejzachovalejší ojetinu z roku 2010 čekat jistě nemohou.

Ukazujeme vám je jako zajímavost, vskutku nevídanou věc - zvlášť s hned po sobě jdoucími nizozemskými značkami jsou jako déja-vu, jako jednovaječná dvojčata. Rozeznat je od sebe lze bezpečně jen podle těch kol, jinak „stejně všechno”, od vybavení až po počet najetých kilometrů a související opotřebení, tedy téměř.

Můžete si je ale i koupit, pochopitelně, jen máme pocit, že vzít byste měli obě - trhat od sebe dvojčata po tolika letech sdíleného osudu se přece nedělá. Samy o sobě to totiž nejsou nijak zvlášť výhodné nabídky, alespoň ne na první pohled - méně jetý kus a s ošklivějšími koly vyjde na 5 807 Eur s možností odpočtu DPH, tedy asi 155 811 Kč s daní. Ten více jetý, ale s hezčími koly stojí úplně stejně, to aby se vám nepletly. Na trhu se najdou i trochu méně jeté kousky za cenu o další desetitisíce nižší, ale mohou být v horším stavu - tyto vážně nevypadají zničeně.

Při pohledu na ně máme skoro nutkání vzít obě, jednu do zálohy a na cestu si vždy pustit: „A tak sa pýtam pre ktorú mi srdce bije, kvôli tebe dýcham, no kvôli sestre žijem...”. Co vy?

Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 1 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 01Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 2 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 02Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 3 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 03Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 4 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 04Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 5 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 05Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 6 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 06Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 7 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 07Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 8 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 08Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 9 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 09Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 10 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 10Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 11 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 11
Tohle...

Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 12 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 12Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 13 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 13Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 14 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 14Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 15 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 15Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 16 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 16Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 17 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 17Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 18 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 18Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 19 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 19Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 20 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 19aSestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 21 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 20Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 22 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 21Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 23 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 22Sestry v akci: tyto dvě Škody Octavia ujely za 7 let přes 1,3 milionu km - 24 - Skoda Octavia Combi TDI prodej sestry 23
...a tohle vážně není jedno auto. Jde o dvě Škody Octavia, které dohromady za 7 let najely přes 1,3 milionu km a jedna každá z nich je nejvíce ojetým kusem v současné evropské nabídce Octavií 2010 a novějších

Zdroj: Mobile.de

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 20 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše