Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví

Pokud by vše fungovalo tak, jak si západ přeje, nemá Kim Čong-un šanci se k podobnému zboží dostat. Jenže ono to zjevně nefunguje, po schůzkách nyní jezdí Rolls-Roycem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví

14.10.2018 | Mirek Mazal

Pokud by vše fungovalo tak, jak si západ přeje, nemá Kim Čong-un šanci se k podobnému zboží dostat. Jenže ono to zjevně nefunguje, po schůzkách nyní jezdí Rolls-Roycem.

Na setkání Kim Čong-una s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem v Pchjongjangu se severokorejský diktátor na veřejnosti poprvé objevil ve svém novém voze. Absolutní vládce Korejské lidově demokratické republiky nově používá jedno z nejluxusnějších aut světa, Rolls-Royce Phantom.

Zahraniční média považují tah vládce za demonstrační gesto KLDR, protože země je svázaná přísnými sankcemi, zejména pokud jde o luxusní zboží. Teoreticky by se tedy podobný vůz neměl na sever Koreje jak dostat, praxe je ale zjevně jiná. A aby Kim ukázal, že jej omezení netrápí, přijel právě na sledované setkání v jednom z nejdražších vozů planety.

Nejvyšší představitel Severní Koreje předtím využíval pohodlí Mercedesu-Maybach S 600 Pullman Guard, ale nyní si dopřál ještě větší porci opulence na sedadle Rolls-Roycu Phantom. Jakým způsobem si tuto limuzínu navzdory zákazu obstaral, není jasné, stejně tak není známá konfigurace doplňků a bezpečnostního vybavení. Ten, kdo Phantom Korejcům prodal, porušil sankce OSN, nezdá se ale, že by to kohokoli trápilo.

Černý Rolls-Royce není podobně jako předchozí Mercedes úplně nový, jedná se o nedávno doslouživší generaci. To dává smysl, neboť takové auto se při pašování do země snáze ztratí; nových Phantomů byla zatím vyrobena jen hrstka a vzhledem k jejich nezaměnitelnosti by konkrétní původce mohl být snáze vypátrán.

I s použitým zbožím Kim veřejně hraje diplomatickou hru o dokazování svých neomezených možností, navzdory snahám zbytku světa o opak. Mezinárodní sankce tak ve skutečnosti decimují už tak slabé hospodářství slabého státu, sebevědomý tyran si od úst zjevně nic utrhnout nehodlá.

Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 1 - Kim Cong un ma Rolls Royce Phantom 01Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 2 - Kim Cong un ma Rolls Royce Phantom 02Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 3 - Kim Cong un ma Rolls Royce Phantom 03Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 4 - Kim Cong un ma Rolls Royce Phantom 04Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 5 - Kim Cong un ma Rolls Royce Phantom 05
Kim Čong-un se předvedl před americkou delegací v pro něj novém Rolls-Roycu. Nikdo neví, kde ho získal, stejně tak není jisté, zda je pancéřovaný či jinak zvláštně chráněný

Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 6 - Rolls-Royce Phantom nova sada 04Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 7 - Rolls-Royce Phantom nova sada 05Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 8 - Rolls-Royce Phantom nova sada 06Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 9 - Rolls-Royce Phantom nova sada 07Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 10 - Rolls-Royce Phantom nova sada 08Severokorejský diktátor má nové luxusní auto. Kde ho vzal, nikdo neví - 11 - Rolls-Royce Phantom nova sada 09
Předchozí generace Phantomu se přestala vyrábět už loni, letos ji nahradila nová

Zdroj: CNN

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama