Home > Rubriky a sekce > Zajímavosti > Článek
Slavné zpěvačce selhala její Tesla, volání o pomoc vyslyšel sám šéf automobilky
7.4.2019 | Petr Prokopec
Dokážete si představit, že by Bernhard Maier coby šéf Škody pomohl v nouzi vyřešit problémy s autem některému ze známých českých majitelů aut této značky? Asi ne, Elon Musk to pro Sheryl Crow udělal.
Zpěvačka Sheryl Crow není známa jen mnoha svými hity, ale i často vyostřenými politickými názory. Kritizovala třeba americkou invazi do Iráku či vojenské intervence v Sýrii. Kromě toho prosazuje daleko tvrdší kontrolu zbraní a je rovněž zastánkyní boje proti klimatickým změnám. Vlastně by nás proto nemělo překvapit, že vlastní i Teslu. O tom, že si kalifornský elektromobil pořídila, se však valná většina světa dozvěděla teprve nyní, a to nikoliv v souvislosti s chválou.
Sheryl Crow včera zůstala se svým vozem uvězněna na parkovišti. Nikoliv však ze stejného důvodu jako známý šperkař Ben Baller, který před pár dny zůstal uvězněn v Modelu S. V jeho případě selhal mechanismus otevírání dveří, který je v případě Tesly známým problémem. U zpěvačky naopak došlo k problémům s obrazovkou multimediálního systému.
„Pomoc! Kdo ví, co dělat, když obrazovka vaší Tesly zčerná a resetování nepomůže? Mám ji vrátit a požadovat zpět peníze?“ zeptala se Sheryl Crow napůl v žertu lidí na Twitteru. Okamžitě se dočkala neméně vtipných komentářů, z nichž mnohé parafrázovaly její písně. Jedna z nich se jmenuje My Favorite Mistake (neboli Má oblíbená chyba) a uživatelé sociálních sítí ji rázem začaly dávat do souvislosti právě s Teslou.
Pomoci se ovšem zpěvačka nakonec dočkala, nikoliv však od zákaznického centra Tesly. Místo toho na její volání o pomoc zareagoval Elon Musk, který je ostatně na Twitteru jako doma. Sheryl Crow poradil, aby změnila nastavení obrazovky z nočního režimu na automatický. „Noční režim s nulaprocentním jasem je přes den příliš tmavý. Je to naše chyba. Budeme modernizovat software, abychom si byli jisti stálou použitelností.“
Zpěvačka následně přes Twitter potvrdila, že Muskova rada skutečně pomohla a problém je vyřešen. Stejně však neopomněla dodat, že by možná bylo super, kdyby automobilka vyrukovala s kontrolní aplikací, aby se lidé nezasekli ve voze tak jako ona. Poukázala tak na skutečnosti, že vozy Tesly soustředí veškeré funkce na obří dotykovou obrazovku. Jakmile ale ta selže, jsou od svého auta prakticky odříznuti. To ale byla jen drobná připomínka, celý případ spokojeně uzavřela konstatováním, že svou Teslu i nadále miluje. Má sice „své chyby“, ale „byla levnější než můj minivan“.
Nejzajímavější na celé záležitosti je ale pochopitelně skutečnost, že písničkářce pomohl vyřešit problém sám šéf automobilky. Něco takového rozhodně nečekáme třeba od Jima Hacketta, neboť Ford spíše se slavnými zákazníky vede válku. A jakkoliv třeba herec John Cena porušil předčasným prodejem modelu GT smlouvu, Ford si následnými tahanicemi ublížil daleko více. Zvláště když šlo o vůz, se kterým značka hraje nedůstojné divadlo již od chvíle, kdy oznámila jeho limitovanou výrobu.




Zpěvačka Sheryl Crow si na Twitteru stěžovala na problémy s Teslou. Napomoci jí nakonec přišel sám šéf značky Elon Musk
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
včera
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
5.11.2025
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Kdo bude posledním šampionem MotoE? včera 22:08
- Záchranné laso pro Filipa Salače včera 11:36
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu 5.11.2025
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů 5.11.2025
- Grand Prix se vrací do Evropy 4.11.2025
Nejnovější články
Ojeté hybridy trápí další dosud přehlížený problém, zajíce v pytli kupujete v podstatě s každým z nich
před 8 hodinami
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 9 hodinami
Jeep žádá majitele statisíců aut z posledních let, aby je parkovali daleko od domů, mohou shořet
před 11 hodinami
Ještě hůř: Prodeje elektrických Subaru v USA po konci dotací zhroutily o 98 procent, nechce je najednou skoro nikdo
včera
K mání je dodnes zcela nejetá Mazda z časů sametové revoluce, dokonalý stroj času nikdo ani pořádně nevybalil
včera
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 11.06. 20:16 - M.Z.
- Nástroj k nákupu auta (STK,SPZ,VIN) 11.06. 16:27 - jreh
- Lampárna (stěžovatelna) 11.06. 12:52 - řidičBOB
- Rychlodotazy 11.06. 10:02 - řidičBOB
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.06. 09:48 - lylybrown
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 20:57 - abgx1
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
