Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté

Není elektronická v logu automobilky ani nad registrační značkou, je to skutečně mechanická „klika” jako u bočních dveří většiny aut. A přesto není vidět.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté

9.5.2018 | Mirek Mazal | 7 příspěvků

Není elektronická v logu automobilky ani nad registrační značkou, je to skutečně mechanická „klika” jako u bočních dveří většiny aut. A přesto není vidět.

Malý crossover s modrým oválem není na tuzemských komunikacích zrovna rozšířené auto. Možná zákazníky nezaujal protichůdný název - EcoSport jsou dvě slova naprosto odlišného významu. Ekologie ani ekonomika provozu si se sportováním moc nerozumí. Podle zvýšeného podvozku chtějí u Fordu přidat ještě schopnost překonat rozbitou stezku, ani tím ale tento model neohromuje.

Příčiny úspěchu a neúspěchu Fordu EcoSport ale dnes nechme stranou, třebaže není nedůležité, že jej člověk potká asi jednou za uherský rok. I proto zmiňme, že nabídka vozu momentálně začíná na 399 900 Kč za litrový motor s výkonem 73 kW (99 koní) a produktový katalog jej prezentuje jako „všestranné, úsporné a inteligentní“ auto. Součást mnohých řešení multifunkčního crossoveru je otevírání pátých dveří, kterým EcoSport teprve dokáže zaujmout.

Když k němu totiž zezadu přijdete, žádné obvyklé řešení otevírání nenajdete. Zkušenější automobilisty napadne „lomcovat” s logem Fordu či hledat tlačítko na registrační značkou, ani to ale k úspěchu nevede. Je třeba pořádně zaostřit na zadní světlomety usazené dovnitř víka zavazadelníku - při detailním pohledu je vidět rozdíl v řešení pravé a levé svítilny. Součástí té pravé je totiž mechanická rukojeť otevírání pátých dveří v chromovaném provedení, které skoro dokonale napodobuje vnitřní grafiku levého reflektoru.

Pokud se ptáte, proč je systém otevírání integrován právě od světla, máme odpověď. Je to proto, že některé výbavy zahrnují rezervní kolo umístěné na vnější straně dveří zavazadlového prostoru po vzoru starých off-roadů, takže otevírání výše zmíněnými způsoby by nebylo funkční pro všechny modely. Dveře se tedy otevírají do boku a pomocí madla blízkému těm, která vídáme na bočních dveřích. Přístup do kufru je tak relativně jednoduchý a automobilka slibuje, že stříbrné zapuštěné madlo brání zašpinění rukou.

S tím zkušenosti nemáme, řešení Fordu je ale přinejmenším nápadité. Je vizuálně zajímavé i dobře funkční...


Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 1 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 01Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 2 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 02Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 3 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 03Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 4 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 04Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 5 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 05Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 6 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 06Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 7 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 07Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 8 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 08Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 9 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 09Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 10 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 10Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 11 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 11Kde má tento Ford otevírání zadních dveří? Je skoro dokonale skryté - 12 - Ford EcoSport uchyt patych dveri 12
Otevírání kufru Fordu EcoSport je na první pohled neviditelné. A o to také šlo

Mirek Mazal

Diskuze 7 příspěvků

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama