Reklama

Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou

Modrý ovál pozměnil záď crossoveru a zároveň ponížil světlou výšku. Odlišné jsou pružiny i tlumiče a dorazila i bohatší výbava a verze EcoSport S.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou

4.3.2015 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Modrý ovál pozměnil záď crossoveru a zároveň ponížil světlou výšku. Odlišné jsou pružiny i tlumiče a dorazila i bohatší výbava a verze EcoSport S.

Ford EcoSport není na Starém kontinentu zrovna prodejním trhákem. Modrý ovál tak již před časem oznámil, že crossover inovuje a při té příležitosti ze zadních dveří odstraní rezervní kolo. Podle značky je totiž právě tento doplněk jedním z důvodů neúspěchu. Na ženevském autosalonu tak byla představena modernizovaná verze, která již má záď hladší než dětskou prdelku. Aktuálně je však otázkou, zda toto opatření nalije modelu novou krev do žil - podle nás upravené partie nyní vypadají hůře než lépe.

Modrému oválu můžeme přičíst k dobru, že rezerva na zadních dveřích je součástí doplňkové výbavy, přičemž dle prvotních informací mezi oběma verzemi nemá být jediný cenový rozdíl. Pouze u pátých dveří se však modernizace nezastavila. Mimo to crossover poklesl o 10 mm k zemi, což má umocnit jeho silniční dynamiku. Výlety do terénu jsou tak nově ještě vzdálenější, i když na nic jiného než na polní cesty nemohla pomýšlet s ohledem na pohon předních kol ani verze předchozí.

Dále tu máme zrevidovanou stabilizační kontrolu či posilovač řízení. Optimalizací prošly rovněž pružiny a tlumiče, kromě toho ovšem Ford představil také nový paket Winter Pack, jehož součástí je vyhřívané čelní okno, zpětná zrcátka a přední sedadla. Všechny tyto modifikace přitom budou k dispozici již od června letošního roku, nová satelitní navigace a zpětná kamera ovšem budou figurovat v ceníku až v jeho závěru.

Kromě těchto doplňků se kabina dočkala také většího množství chromu, přepracovaného přístrojového štítu nebo lepšího odhlučnění, které se objevilo v oblasti dveří, palubní desky a poblíž pedálů. Přesunuta byla i ruční brzda, která má být nově lépe po ruce. A aby toho nebylo málo, pak Ford zapracoval také na motorech, které aktuálně vyhovují emisním normám Euro 6, a lepší odezvě převodovky.

Veškeré tyto změny modrý ovál v Ženevě představil na nové verzi EcoSport S, která se stejně jako třeba ona kamera objeví až v závěru roku. Od standardu jí má odlišovat tmavě modrý lak Deep Impact Blue, s nímž kontrastuje černá střecha bez ližin, kryty zpětných zrcátek a 17palcová litá kola. Kromě toho nebude chybět ani zadní difuzor či zatmavená okna. Na ceny si však musíme počkat.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.

Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 1 - Ford EcoSport S prvni foto 01Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 2 - Ford EcoSport S prvni foto 02Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 3 - Ford EcoSport S prvni foto 03
Ford EcoSport je nově k mání ve verzi S. Pořídit jej můžete i bez rezervy na zadním kole...

Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 4 - Ford EcoSport EU nova sada 13Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 5 - Ford EcoSport EU nova sada 14Ford EcoSport 2015 má o kolečko méně, větší jsou změny pod kapotou - 6 - Ford EcoSport EU nova sada 16
...s ní ovšem crossover vypadá podle nás lépe

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše