Reklama

Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně

Sjeďte si, abyste uvěřili, říká novému nápadu pro Evropu Tesla. Představa, že zajdete k dealerovi a dostanete auto na týden, je ale lichá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně

22.11.2016 | Marek Bednář | 4 příspěvky

Sjeďte si, abyste uvěřili, říká novému nápadu pro Evropu Tesla. Představa, že zajdete k dealerovi a dostanete auto na týden, je ale lichá.

Automobilka Tesla plánuje rozšířit své aktivity v Evropě. Ne že by tu nebyla vůbec, v nám nepříliš vzdálených německých městech si můžete vůz téhle značky objednat a pak s ním normálně jezdit i u nás, dokonce na D1 máme i jeden Supercharger. Automobilka ale chce očividně být výrazně silnějším hráčem, k čemuž se chce dopracovat poněkud svéráznou marketingovou strategií.

Ve vybraných evropských státech chce nabízet půjčení Modelu S na týden zdarma. Má to být v podstatě předváděcí jízda, jen ne na pár kilometrech s prodejcem na sedadle spolujezdce, nýbrž prostě dostanete elektromobil Tesly, abyste si s ním týden hráli. Tedy, pokud jste občany Velké Británie, Německa, Nizozemska, Norska, Švédska, Švýcarska, Francie, Rakouska, Belgie, Finska, Lucemburska, Itálie, Dánska nebo Irska, o České republice zmínky nejsou.

„V Tesle věříme, že je potřeba řídit Teslu a zažít její špičkový výkon, bezpečnost a technologie, aby byl člověk přesvědčen,” píše se v popisu programu. Zní to dobře, má to ale jeden podstatný háček - toto není nabídka pro kohokoli, kdo přijde se zájmem o vůz této značky, je to něco jako loterie. Zájemci se mohou registrovat na webu Tesly do 31. prosince letošního roku a Tesla pak vylosuje zatím neznámý počet „výherců”, kteří dostanou někdy v roce 2017 možnost si Model S na týden půjčit. A to už tak dobře nezní.

Cílem samozřejmě je, že si člověk, který si takhle vyzkouší Teslu, objedná některý z výrobků téhle firmy. Tesla si zároveň vyhrazuje právo pořizovat video- a jiné záznamy lidí, kteří se tohoto programu budou účastnit, a používat je při dalších marketingových aktivitách. Takže můžeme odhadovat, že čím je člověk vizuálně atraktivnější a čím víc se mu bude Model S líbit, tím větší je šance, že se stane reklamní hvězdou, ať už si pak vůz Tesla koupí, nebo ne.

Pokud o Model S nebudete mít zájem, může se vám líbit Model 3. Ten sice ještě není na světě, neví se, kdy bude a pořadník na něj je dlouhý jak industriální role toaletního papíru, ale jednoho dne přijde. V bližší budoucnosti nás čeká „třetí odhalení” (slova Muska, ne naše) tohoto auta, které by se podle některých názorů mohlo zaměřit na interiér. Ten byl totiž, na rozdíl od vnějšího vzhledu, dosud označován jako „pracovní verze”. A vskutku, holá palubní deska s jediným horizontálně orientovaným displejem uprostřed je trochu málo.

Jak bude vypadat výsledek, bychom se měli dozvědět „za tři až čtyři měsíce”, jak uvedl Elon Musk. Na přesný obsah tohoto „třetího odhalení” si samozřejmě musíme ještě počkat. Tesla jistě bude do éteru vypouštět různé ochutnávky a poodhalení, aby publikum řádně nažhavila; Model 3 je pro ni klíčový vůz, na kterém podle řady názorů bude záviset přežití automobilky.

Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 1 - tesla model s p90d uk 2017 01Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 2 - tesla model s p90d uk 2017 02Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 3 - tesla model s p90d uk 2017 03Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 4 - tesla model s p90d uk 2017 04Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 5 - tesla model s p90d uk 2017 05Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 6 - tesla model s p90d uk 2017 06Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 7 - tesla model s p90d uk 2017 07Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 8 - tesla model s p90d uk 2017 08Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 9 - tesla model s p90d uk 2017 09Tesla chce přesvědčit o svých kvalitách. Půjčuje Model S na týden, jenže podivně - 10 - tesla model s p90d uk 2017 10
Britové si můžou na týden půjčit třeba takovýto Model S

Zdroje: Tesla, Auto Evolution

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše