Reklama

Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely

Očekávané se stalo skutkem, ztrátová Tesla už dále nebude za zákazníky platit elektřinu u svých Superchargerů. Nejen u Model 3, ale i všech ostatních.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely

8.11.2016 | Marek Bednář | 13 příspěvků

Očekávané se stalo skutkem, ztrátová Tesla už dále nebude za zákazníky platit elektřinu u svých Superchargerů. Nejen u Model 3, ale i všech ostatních.

Když v roce 2012 přicházela Tesla Model S na trh, Elon Musk prohlašoval, že zákazníci budou mít nabíjení u Superchargerů „zdarma, navždy”. Síť těchto rychlonabíječek se od té doby citelně rozrostla, a to nejen v USA, ale i v Evropě. Zejména tedy na západ od našich hranic, ale i u nás už Supercharger stojí, byť má poněkud bizarní využití.

Politika dobíjení zdarma se skutečně jmenovala „free, forever”, tedy zdarma a navždy. V poslední době ovšem Tesla začala od těchto pevných slov ustupovat - v srpnu loňského roku se nechala slyšet, že Superchargery jsou spíš nabíječkami pro jízdu na dlouhých tratích a zákazníky vyzývala, aby omezili jejich využívání.

Nyní přichází informace, že z „free, forever” už zbude jen „forever”. Nemohlo to dopadnout jinak, hrazení paliva pro desetitisíce aut pro Teslu nejspíš představuje velkou finanční zátěž, kterou si při své ekonomické bilanci nemůže dovolit. A i kdyby tomu tak nebylo, aby automobilka platila palivo svých zákazníků, není normální. Pokud jste si ovšem Teslu objednali před týdnem, nezoufejte, změny se na vás vztahovat nebudou.

Dobíjení u Superchargerů zdarma zůstává pro všechny již existující vozy a také pro všechny další, které budou objednány do konce letošního roku a dodány do 31. března roku 2017. Všechna další auta budou mít u Superchargerů zdarma 400 kWh elektřiny ročně, což má stačit asi na 1 600 km. Cokoliv nad tenhle limit bude zpoplatněno.

Ceník zatím není známý, ale nebude pevný, podobně jako tomu je u benzínu. Máme prý očekávat rozdíly podle toho, kolik v daném místě stojí elektřina. Údajně ale bude plné dobití pořád levnější než natankování plné nádrže srovnatelného konvenčního auta, což už vzhledem k odlišnému daňovému zatížení i menšímu množství „zakoupené energie” bude jistě pravda. A Tesla si ze Superchargerů prý nebude dělat zdroj zisku.

Z dalších novinek o této americké automobilce zmiňme fakt, že verze P100D obou aktuálně prodávaných vozů Tesly budou brzy ještě rychlejší. Detaily, jak toho dosáhnou, však zatím nejsou na světě. S tím je spojen i blížící se konec verzí P90D; označení P už budou mít jen vrcholné varianty. Pro Model S je novinkou také prosklená střecha bez možnosti otvírání, která je levnější než ta otvírací. Vše už je vidět jak v americkém, tak i v německém konfigurátoru.

Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 1 - tesla supercharger zdarma konci 05Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 2 - tesla supercharger zdarma konci 01Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 3 - tesla supercharger zdarma konci 02Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 4 - tesla supercharger zdarma konci 03Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 5 - tesla supercharger zdarma konci 04
Superchargery už nebudou zdarma pro všechny

Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 6 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 01Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 7 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 02Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 8 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 03Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 9 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 04Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 10 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 05Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 11 - Tesla Supercharger obsazeno vozy Skoda 06
Stání Čechů s neelektrickými auty u nich ale zřejmě ano...

Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 12 - tesla model s 2017 prosklena strecha ilu 01Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 13 - tesla model s 2017 prosklena strecha ilu 02Tesla končí s dobíjením u Superchargerů zdarma, pro všechny modely - 14 - tesla model s 2017 prosklena strecha ilu 03
Levnější, neotvírací prosklená střecha už je i v konfigurátoru

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše